• Konkurs z okazji 29.Akcji „Sprzątanie Świata”

• 12.09.2022 14:10
        • Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zachęca uczniów klas I-VIII do udziałuw konkursie plastycznym pt.: „Moja maskotka z surowców wtórnych”. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie maskotki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych. Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły w zakresie postępowania z odpadami oraz upowszechnianie inicjatyw twórczych. Wykonane maskotki należy składać w terminie do 30 września 2022 r. do sali nr 26 – do pani Doroty Rusin i sali 19 - do pani Edyty Maścidło-Sączawy. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który znajduje się poniżej.

opiekun Szkolnego Koła LOP:
          Dorota Rusin

• 29. Akcja Sprzątanie świata-Polska

• 18.09.2022 08:11
          Zeszłoroczna Akcja grubymi zgłoskami zapisała się w historii polskiej edycji Clean Up The World jako ta, w której pokazaliśmy, że razem możemy naprawdę wiele! 312 891 uczestników odciążyło przyrodę, zbierając w sumie 442 tony śmieci. I choć ilość zebranych z natury odpadów jest imponująca, to ta pierwsza liczba cieszy nas najbardziej. Od wschodu do zachodu, od Helu po Tatry kolejne sztaby dołączały do Akcji, pokazując tym samym, jak wielu z nas zależy na tym, aby nasza najbliższa okolica była po prostu czysta i wolna od śmieci.

Przed nami finał 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska. A my nie zwalniamy tempa, ponieważ każda kolejna Akcja to okazja do tego, żeby zakomunikować nasz manifest nieśmiecenia. W tym roku mówimy głośno i wyraźnie: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze! Te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.
          Worki i rękawice w dłoń!
          Do końca września możesz przeprowadzić swoją akcję terenową w ramach 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska w ramach godziny wychowawczej lub ze znajomymi i rodziną.
          Wychodząc na Wasze akcje terenowe, nie zapomnijcie wziąć sobie do serca tego wyjątkowego w swoim klimacie obrazu i przesłania. Niech pomoże Wam przekonać nieprzekonanych i niech stanowi Wasze oręże dla wątpiących w siłę wspólnej troski o Matkę Ziemie. Powodzenia!
          Szkolny koordynator akcji

• 1a - powitanie lata

• 22.06.2022 18:21
        • Kolorowe lato!

Z radością Cię witamy i do wspólnych zabaw gorąco zapraszamy.

Bardzo się cieszymy, że jesteś już z nami.

Ogrzewaj nas codziennie ciepłymi promykami...