Wojciech Trzebiński
zdobył wyróżnienie
w III Międzyszkolnym Konkursie „Cudeńko wielkanocne z recyklingu”,
którego organizatorem była SP nr 13 w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
Wojciech Trzebiński
zdobył wyróżnienie
w III Międzyszkolnym Konkursie „Cudeńko wielkanocne z recyklingu”,
którego organizatorem była SP nr 13 w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
Drodzy Czytelnicy, pragnę Was poinformować, że kończy się powoli czas trwania zabawy czytelniczej pod hasłem "Piramida czytelnicza- czytamy dla pokoju".
Do listy finalistów zabawy dołączyli kolejni uczniowie . Są nimi:
Kornel Kołacz - kl. 1c
Oskar Ziomek - kl. 2b
Szymon Hus - kl. 4b
Anastasiia Yatsula - kl.4b
Bardzo im gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów w czytelnictwie.
Do 31 maja czekamy na kolejnych zdobywców czytelniczego Mount Everestu!
Grażyna Kadłuczka
Dziś uczniowie klasy 2a i 3a pod opieką p. Edyty Maścidło-Sączawy, p. Doroty Janiszewskiej, p. Lilii Ozimblovskiej oraz p. Liubov Rusinek wzięli udział w wydarzeniu – akcji społecznej z okazji Dnia walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych organizowanej przez Niepubliczną Szkołę Podstawową "Kraina Uśmiechu" oraz psycholog Joannę Szczerbaty. Uczniowie ubrani w kolory czerwony, żółty i pomarańczowy symbolizujące odpowiednio: miłość, szacunek i godność przeszli paradnie przez ulicę 3 Maja oraz Kościuszki w kierunku Rzeszowskiego Rynku. Tam wzięli udział we wspólnym malowaniu obrazu „MOJE SERCE BIJE TAK SAMO JAK TWOJE” - poprzez odciśnięcie palca na płótnie pozostawili ślad swojej obecności. W promieniach słońca, bańkach mydlanych i radosnej atmosferze wspólnie tańczyli i śpiewali. Na zakończenie otrzymali słodkiego lizaczka od organizatorów. Dziękujemy, że mogliśmy być w tym dniu razem z Wami 😊
Edyta Maścidło-Sączawa
Rok 2023 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem, m.in. Aleksandra Fredry. 20 czerwca br. przypada 230. rocznica jego urodzin. Aleksander Fredro uznawany jest za najwybitniejszego polskiego komediopisarza. To także poeta oraz bajkopisarz, autor licznych utworów dla dzieci i dorosłych. By przybliżyć uczniom naszej szkoły sylwetkę tego wspaniałego pisarza oraz jego utwory, biblioteka szkolna ogłasza konkurs" MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA BAJEK I WIERSZY ALEKSANDRA FREDRY "
1. Cele konkursu: promowanie twórczości Aleksandra Fredry, wdrażanie do staranności przekazu językowego, wyrabianie nawyku czytania , pielęgnowanie wartości estetycznych i literackich języka polskiego.
2. Uczestnicy konkursu: uczniowie naszej szkoły z klas: 4-8.
3. Termin i miejsce konkursu: 12 maja 2023 rok, biblioteka szkolna.
4. Repertuar konkursu: bajki i wiersze A. Fredry tj.: "Wiatr i noc", "Baba i targ", "Paweł i Gaweł", "Małpa w kąpieli", "Bajeczka o osiołku (Osiołkowi w żłobie dano)", "Koguty", "Bajka o sowie", "Cygan i baba".
5. Przebieg konkursu: Konkurs ma charakter jednoetapowy. Nauczyciele poloniści wybierają po jednym uczestniku z każdej klasy. Każdy uczeń prezentuje przed komisją wylosowany wcześniej tekst z podanego repertuaru. Po zakończonym losowaniu, każdy uczestnik konkursu otrzymuje 5 minut na przygotowanie się do wystąpienia.
6. Kryteria oceny: technika czytania - płynność, dykcja, tempo, poprawność, wyrazistość, intonacja, kontakt wzrokowy z odbiorcą.
7. Jury - w skład jury wejdą: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel j. polskiego oraz nauczyciel bibliotekarz. Wystąpienia uczestników będą oceniane przez jury według poszczególnych kryteriów. Komisja wyłoni Mistrza i Wicemistrza pięknego czytania na 2 poziomach: klasy 4-6 oraz klasy 7-8.
8. Nagrody - zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody.
Serdecznie zapraszamy! Grażyna Kadłuczka-organizator konkursu
Grupa „Tańczące dziewczynki” prezentuje układ taneczny z szarfami, a grupa „Kolorowe tańce” poloneza.
Opiekun grup tanecznych: Dorota Irzyńska
Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach i wykonują zadania przy pomocy aplikacji Lego Education SPIKE Essential. Tworzą programy, które wprawiają w ruch zbudowane przez nich modele. Uczniowie na lekcjach techniki wykonali model samochodu.
Zajęcia prowadzone są przez Pana Kamila Bułdaka.
Dzisiaj odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konsytucji 3 Maja .
Wystapili uczniowie klasy 1a i 7a. Uroczystość uświetnił szkolny chór "Kolorowe nutki "oraz zespół taneczny "Tańczące dziewczynki" i "Kolorowe tańce."
Uczniów przygotowały: Pani Dorota Twardy, Pani Marta Kłoś, Pani Elżbieta Gałuszka i Pani Dorota Irzyńska.
O dekoracje zadbała Pani Elżbieta Gałuszka, a o nagłośnienie i zdjęcia Panowie Andrzej Leniart i Mateusz Skała.
Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor Barbara Olearka dziękując uczniom i wszystkim, ktorzy przyczynili się do organizacji tego święta.
Błażej Niedzielski
uczeń klasy 2a zdobył wyróżnienie
w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Wiosna w obiektywie”,
którego organizatorem była SP nr 34 w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
W naszej szkole powstały dwie grupy taneczne: ,,Tańczące dziewczynki”, które tworzą uczennice z klas pierwszych oraz ,,Kolorowe tańce”, do których należą uczennice z klas drugich i trzecich.
Obydwie grupy prowadzone są przez panią Dorotę Irzyńską w ramach świetlicy.
Dziewczynki z grupy ,,Kolorowe tańce” prezentują układ taneczny z chusteczkami do ,,Tańca węgierskiego nr 5” Johannesa Brahmsa.
Dzieci z klasy 1b wraz z wychowawcą i panią tłumaczką były na wycieczce w centrum TUTU, które mieści się w Rzeszowie. Zostało zbudowane,aby zapewnić bezpieczną przestrzeń w której dzieci mogą bawić się i kontaktować z innymi dziećmi. Dzieci, a także rodzice mogą otrzymać wsparcie psychiczne i psychospołeczne. Właśnie dzieci z klasy 1b miały super możliwość odwiedzić centrum TUTU. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zrelaksowani. Brały udział w zajęciach kreatywnych, muzykoterapii i odwiedziły ścinkę wspinaczkową. Dziękujemy bardzo zespołowi TUTU za zaproszenie i czekamy z niecierpliwością na następne odwiedziny w centrum.
Klasowy konkurs wiedzy o Polsce dla uczniów klasy 2a pt. „Wiem wszystko o Polsce, bo jestem Polakiem” zorganizowała p. Edyta Maścidło-Sączawa.
Oto zwycięzcy:
I miejsce - Wojciech Trzebiński
II miejsce – Błażej Niedzielski
III miejsce – Maciej Kościółek
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Nagrody pozyskane przez p. Edytę od IPN w Rzeszowie.
I miejsce – Zuzanna Pasterz i Emilia Pietnoczka
II miejsce – Zuzanna Turek
III miejsce – Alicja Baran
wyróżnienie – Maja Zielińska
Gratulacje oraz życzenia powodzenia w etapie międzyszkolnym
organizator: Dorota Janiszewska
"Matematyka w Zoo" to kolejny moduł ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki" wyd. MAC, który realizuje z powodzeniem p. Edyta Maścidło-Sączawa w klasie 2a. Tym razem głównym zadaniem uczniów było uzyskanie wiedzy na temat potrzeb zwierząt i przełożenie tego na praktyczne działania, czyli zaplanowanie karmienia wybranego zwierzęcia. W takim działaniu należało wziąć pod uwagę ilość potrzebnego pożywienia (wagę, ilość sztuk), częstotliwość karmienia, średnią cenę pożywienia. To wszystko są działania matematyczne związane z działalnością m.in. ogrodów zoologicznych, schronisk i fundacji dla zwierząt a także posiadanie własnego pupila to spory wydatek.
Przewodnicząca samorządu szkolnego Zuzanna Głuszko została laureatką przedmiotowego konkursu z historii.
Uczennica zajęła 3 miejsce w województwie uzyskując 80pkt.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Opiekun: Ewa Wojtyś
25 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Przegląd Form Teatralnych pod hasłem „W krainie baśni”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-tych szkół podstawowych na terenie miasta Rzeszowa.
Na szkolnej scenie uczniowie zaprezentowali swoje aktorskie zdolności, m.in. wcielili się w postacie z bajek i baśni: Jasia i Małgosi czy Czerwonego Kapturka.
Wszystkie zespoły były świetnie przygotowane. Zadbano o wspaniałe stroje, dekoracje i oprawę muzyczną. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Grę aktorską, stroje, opanowanie tekstu oceniało Jury:
Pan Maciej Szukała – aktor i reżyser teatru „Przedmieście”
Pani Barbara Olearka – dyrektor szkoły
Pani Maria Lipska – wicedyrektor szkoły oraz
Pani Małgorzata Mendel – polonistka
W wyniku obrad Jury przyznało:
I miejsce SP nr 28 w Rzeszowie
II miejsce SP nr 12 w Rzeszowie
III miejsce SP nr 16 w Rzeszowie
Na scenie szkolnej wystąpili, poza konkursem, uczniowie naszej szkoły – klasa V a – w inscenizacji pt. „ Z wizytą na Olimpie”. Uczniowie przypomnieli nam najważniejszych bogów olimpijskich i relacje jakie między nimi panowały. Przedstawienie przygotowała Pani Małgorzata Mendel.
Na zakończenie konkursu - gość honorowy Pan Maciej Szukała pogratulował zwycięzcom i rozdał pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami.
Nagrody dla zwycięskich zespołów ufundowane zostały przez:
Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez Panią Ewę Wąs, Panią Katarzynę Ożóg oraz Panią Izabelę Czarnotę i Pana Mateusza Skałę.
Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO) to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy w Polsce program edukacji finansowej dla dzieci.
Pragnąc zrozumieć zawiły świat finansów i poznać działalność banku od środka, uczniowie z klasy 1a i 2b
pod opieką wychowawców - p. Jolanty Murias i p. Doroty Twardy, udali się do placówki PKO Banku Polskiego przy ul. 3 Maja. Tam zostali oprowadzeni po zabytkowym, pięknym budynku banku i w ciekawy sposób zachęceni do rozpoczęcia ,,przygody z oszczędzaniem".
Wyjście zostało zorganizowane przez p.Katarzynę Ożóg - opiekuna SKO w naszej szkole.
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pamiątkową laurkę i otrzymały drobne upominki z logo banku.
W maju obchodzimy ważne dla wszystkich Polaków Święta Narodowe:
1 maja- Święto Pracy
Święto Pracy a dokładniej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy obchodzone jest na całym świecie już od 1890 roku, natomiast w Polsce zostało ustanowione świętem państwowym w roku 1950.
Święto Pracy wprowadziła w 1889 roku na kongresie w Paryżu II Międzynarodówka Socjalistyczna, wyznaczając na dzień obchodów właśnie rocznicę zajść w Chicago.
2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.
Polskie barwy narodowe sięgają czasów rządów dynastii Piastów. Wybór barw flagi jest bowiem odwzorowaniem kolorów chorągwi polskiej – białego orła na czerwonym tle. Polskie barwy narodowe po raz pierwszy zostały natomiast uregulowane w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r.
Podczas II wojny światowej kolory biało-czerwone były również symbolem niezłomności narodu i woli zwycięstwa, budziły nadzieję na wolność.
Data święta polskiej flagi została wybrana nieprzypadkowo. 2 maja jest także Dniem Polonii i Polaków za Granicą.
3 maja- rocznica uchwalenia Konstytucji
Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono m.in. liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.
Święto 3 Maja zostało przywrócone w II Rzeczypospolitej Polskiej w kwietniu 1919 roku. Zdelegalizowane przez okupantów niemieckich i sowieckich podczas II wojny światowej, zakazane było również w PRL.
Od 1990 roku 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.
Edyta Maścidło-Sączawa
2 maja 2023 r. jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu dyżur opiekuńczy pełni świetlica szkolna, w godzinach 7.00 - 15.00.
Rodziców, którzy chcą zapisać na ten dzień dzieci prosimy o zostawienie wiadomości w sekretariacie szkoły, do czwartku 27 kwietnia. Drugiego maja nie będą wydawane obiady.
Ogromnym sukcesem zakończyły się rozgrywki w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych w ramach "Igrzysk Młodzieży Szkolnej". Reprezentanci szkoły w turnieju finałowym zajęli II miejsce wygrywając 3:0 z SP17 i przegrywając mecz finałowy 2:1 z SP11.
Skład drużyny: Paweł Zieliński, Baran Szymon, Rzucidło Kacper, Baran Karol, Prokop Kacper, Sala Wiktor, Wojewoda Michał, Krok Tymoteusz, Kloc Michał.
Wyniki i strzelcy bramek:
Gratulujemy drużynie sukcesu jakim niewątpliwie jest II miejsce w Rzeszowie.
Opiekun drużyny: Pan Mateusz Skała.
We wtorek 21 stycznia reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Igrzyskach dzieci w koszykówce.
Rozegraliśmy dwa emocjonujące spotkania z gospodarzami SP37 oraz SP31. Dziękujemy za sportową rywalizację.
Duże brawa należą się całej drużynie za sportową postawę, determinację i walkę na boisku. Świetnymi indywidualnymi akcjami popisał się Jarosław Gucwa, który w dwóch meczach rzucił aż 18 punktów.
Skład drużyny:
CHEBOTAR ZAHAR, GUCWA JAROSŁAW, HUS SZYMON, KOŚCIÓŁEK MACIEJ, LĘCZNAR GABRIEL, PRZYTUŁA MAKSYMILIAN, ROPA KACPER, SUKHORUK NIKITA, WĄS MANUEL, WŁODYKA ADAM, ZIOŁO TOMASZ, ŻEMŁO MAX
TRENER: MATEUSZ SKAŁA
Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości, samych pogodnych dni oraz młodzieńczej energii i pociechy z wnuków!
Uczniowie SP12
Zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpi także Chór Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie "Kolorowe Nutki"
Gdzie? Kosciół Św. J.S.Pelczara w Rzeszowie.
Kiedy? 19 stycznia 2025r.
O której? godz. 19.00
Dyrygentka chóru: p. Elżbieta Gałuszka
Wreszcie nastała zima i spadł śnieg. W związku z tym w poniedziałek 13 stycznia 2025 tak jak w poprzednich latach uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego otworzyli sezon narciarski w Ośrodku Kiczera Ski w Puławach w ramach akcji „Narty Dzieciom”.
W pięknej, zimowej scenerii początkujący pod opieką instruktorów uczyli się jazdy od podstaw, a pozostali doskonalili swoją jazdę na trudniejszych trasach. W przerwie zajadaliśmy pyszne zapiekanki w restauracji. Dzień spędzony na stoku mimo zmęczenia sprawił im wiele przyjemności i radości.
W drodze powrotnej mimo zmęczenia wszyscy dopytywali się kiedy będzie następny wyjazd……, a ten jest zaplanowany na 23 stycznia. Zapraszamy, zapisy już wkrótce.........
Organizatorzy: p. Andrzej Leniart, p. Mateusz Skala i p. Maciej Baran.
10 stycznia uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII uczestniczyli w XIV edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów” zorganizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Hasłem przewodnim tego wydarzenia było „Biologia zmian klimatu”. Z tej okazji studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii i Ochrony Przyrody UR przygotowali dla przybyłych entuzjastów ciekawy program. Uczniowie szkół podstawowych i średnich uczestniczyli w wykładach, warsztatach, wystawach biologicznych, zoologicznych, fizycznych i chemicznych. W programie znalazły się także fascynujące pokazy, quizy i gry edukacyjne. Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem korzystali z przygotowanych atrakcji, nabyli sporo wiedzy przyrodniczej, a uczestnicząc w quizach i konkursach zdobyli liczne nagrody rzeczowe.
nauczyciel biologii: Dorota Rusin
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Samuelem Kempskim reprezentującym grupę podróżniczą „Trzask.pl”. Uczniowie wysłuchali pasjonującej opowieści o podróży po Namibii, ilustrowanej slajdami oraz prezentującej ciekawe i oryginalne przedmioty używane przez buszmenów. Podróżnik przybliżył słuchaczom warunki życia koczowniczego ludu Himba: domy, w których mieszkają, szkołę, do której uczęszczają dzieci, fryzury i ozdoby noszone przez małe dziewczynki oraz młodych chłopców. Pokazał publiczności włócznię, strzały i łuk używane przez buszmenów podczas polowania i opowiedział o truciźnie wytwarzanej z pewnego gatunku larw much. Dziękujemy za pasjonujące spotkanie, które było wartościową lekcją przyrody i geografii.
.
Prosimy, aby dziecko zabrało na wyjazd na narty do Puław
w poniedziałek 13.01.2025:
W AUTOKARZE OBOWIĄZUJE ZAKAZ SPOŻYWANIA CHIPSÓW I NAPOJÓW GAZOWANYCH
ZBIÓRKA: PONIEDZIAŁEK 13.01.2025 GODZ. 6.20, wyjazd 6.30
NA PARKINGU OBOK CMENTARZA POBITNO, Al. ŻOŁNIERZY I ARMII WOJSKA POLSKIEGO.
PLANOWANY POWRÓT (TEN SAM PARKING) 13.01.2025 OK. 18-18.30
Prosimy o nie blokowanie parkingu oraz o punktualny odbiór dzieci.
UCZNIOWIE MOGĄ BYĆ ODEBRANI TYLKO PRZEZ DOROSŁYCH OPIEKUNÓW
lub wracają samodzielnie tylko po wcześniejszym napisaniu zgody przez rodziców
w dzienniku elektronicznym do p. Mateusza Skały
Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że uczeń klasy 2b, Maciej Trzebiński zdobył wyróżnienie w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 21 w Rzeszowie. Na uwagę zasługuje fakt, że praca Macieja została wyróżniona spomiędzy setki innych szopek! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekun: Joanna Biskup
Nasza uczennica i przewodnicząca szkoły- Gaja Wojakowska z klasy VIIIa, zakwalifikowała się do II okręgowego etapu V Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych! Patronat nad konkursem sprawuje Uniwersytet Rzeszowski. Uczennicę przygotowała p. Ewa Wąs. Gai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczeń naszej szkoły Wojciech Trzebiński brał udział w konkursie, którego główną ideą jest pielęgnowanie tradycji Bożego Narodzenia. Konkurs był pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Św Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Księdza Prałata Stanisława Potery, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie, Rzeszowskiej Rady Kobiet. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 21 w Rzeszowie.
Na konkurs zostało nadesłanych 100 szopek z województwa podkarpackiego. Oceny dokonało Jury w dniu 03.01.2025r.
Od 04.01.2025r – 06.01.2025r. była otwarta wystawa prac pokonkursowych w Piwnicach Rzeszowskich.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z rozdaniem nagród i dyplomów odbyło się 07.01.2025 r w Piwnicach Rzeszowskich.
Uczeń naszej szkoły z klasy IV a Wojciech Trzebiński otrzymał pamiątkowy dyplom.
Opiekunem ucznia biorącego udział w konkursie był nauczyciel Kamil Bułdak.
Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
📣 Drodzy Rodzice,
Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej: "Ile waży święty Mikołaj?" organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. 🎅
Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży wychowanków Fundacji. Zebrane środki pomogą utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez fundację.
W naszej placówce akcja trwa do 31 𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟱 𝗿.
W ramach akcji 𝘇𝗯𝗶𝗲𝗿𝗮𝗺𝘆 𝗺𝗼𝗻𝗲𝘁𝘆 o różnym nominale (polskie, niezniszczone, będące aktualnie w obiegu). 💰 Zostaną one przeliczone, zważone i przekazane do fundacji.
👉 Samorząd Uczniowski będzie chodził po klasach i zbierał pieniążki - liczy się każdy grosik ☺️
Pamiętajmy dobro zawsze wraca!
Koordynatorzy akcji:
p. Joanna Błakita - przedszkole
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - szkoła
Jak co roku,
zapraszamy wszystkich uczniów klas II – VIII do udziału
w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY.
Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zgłosi chęć swojego udziału.
Opłata za udział w konkursie wynosi 16 zł od uczestnika. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę – kangurowy wariant kostki Rubika 3x3x3.
Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są przez nauczycielki matematyki i wychowawców klas 2 i 3 - do 31 stycznia 2025 r.
Regulamin konkursu i przykładowe zadania można znaleźć na stronie
www.kangur-mat.pl oraz na tablicy informacyjnej w holu szkoły.
Konkurs odbędzie się 20 marca 2025 r. o godz. 9:00
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU 😊
Szkolny Koordynator Konkursu - Alina Mazera i Beata Skrzynta
Pierwsze zajęcia kółka Origami, w nowym roku 2025, były prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki składania papieru. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wykonać kule na bazie gwiazdy, co okazało się nie tylko wyzwaniem, ale również świetną zabawą. Do wykonania jednej kuli potrzebowaliśmy 30 kwadratowych karteczek o tym samym rozmiarze. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w tworzenie modułów, co pozwoliło nam w krótkim czasie zbudować piękną, kolorową kule.
Po zakończeniu budowy kuli, przyszedł czas na zabawę - rzuty do wyznaczonej osoby. Było to świetne urozmaicenie zajęć i dostarczyło mnóstwo śmiechu i radości. W pozostałym czasie, korzystając z poznanego modułu, budowaliśmy kostki sześcienne i ośmiościany gwiaździste.
Opiekunki kółka origami – A. Mazera i B. Skrzynta
Na zdjęciach widać wychowanków świetlicy, którzy z radością przygotowywali bożonarodzeniowe kartki z życzeniami oraz kolorowe aniołki. Dzieci przy stołach pełnych kolorowych papierów, brokatu i innych materiałów, tworzą swoje wyjątkowe dzieła. Kartki z ciepłymi, świątecznymi życzeniami oraz aniołki, pełne pasji i zaangażowania, zostały wręczone pracownikom naszej szkoły, niosąc ze sobą radość i magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. To piękny gest, który pokazuje twórczość dzieci oraz ich chęć dzielenia się świąteczną atmosferą z innymi.
Ponadto wykonali ozdoby do swojej świetlicy, które będą umilały im pobyt.
Wychowawcy świetlicy: Beata Bar, Dorota Irzyńska, Liuba Rusinek
Szkolne Koło Caritas włączyło uczniów naszej szkoły oraz dzieci ze starszych grup przedszkolnych wykonanie własnorecznych kartek świątecznych.
Dzieci wykazując się wielkim sercem, stworzyły piękne, świąteczne kartki pod czujnym okiem opiekunek koła. 🥰
Pełne pomysłowości i ciepła kartki z życzeniami zostały przekazane Parafialnemu Zespołowi Caritas dla ubogich z Parafii św. J. S. Pelczara w Reszowie, aby umilić im czas Świąt Bożego Narodzenia.🎄
Te wyjątkowe rękodzieła na pewno sprawią radość każdemu, kto je otrzyma! 🌟
Dobro raz dane wraca do nas ze zdwojoną siłą! 🫶
Podziękowania dla naszych dzieciaczków znajdują się na stronie internetowej parafii: https://pelczar.rzeszow.pl/caritas-oddzial-parafialny-i-szkolny/
Opiekunowie SKC:
p. Katarzyna Ożóg
p. Joanna Błakita
Boże Narodzenie to czas radosny, pełen nadziei i wspólnego świętowania. Taki właśnie nastrój zapanował dziś w naszej szkole. Magiczny czas udzielił się uczniom i wszystkim pracownikom. Świąteczne dekoracje ozdobiły całą szkołę. Wszyscy odświętnie ubrani z niecierpliwością oczekiwali na niecodzienne i wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie w swoich klasach zasiedli przy pięknie nakrytych stołach, by połamać się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego, co najlepsze oraz zjeść tradycyjne, wigilijne potrawy. Serdecznie dziękujemy Radom Rodziców za pomoc w zorganizowaniu klasowych Wigilii.
Po więcej zdjęć zapraszamy do Galerii.
Powered by aSc EduPage