Wielkie gratulacje!
5Z wielką radością informujemy, że uczennice i uczniowie z naszej szkoły zostali nagrodzeni w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Pierzaste zwiastuny wiosny" organizowanym przez SP 30 w Rzeszowie. Uczniowie Jakub Baran z klasy 2b i Veronika Suk z klasy 1c zdobyli II miejsce, Gabrysia Barłowska z klasy 2b zdobyła III miejsce, a Helenka Buczek otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!👏🤝
Opiekun: p. Joanna Biskup, p.Paulina Dzięcioł, p. Edyta Maścidło- Sączawa.
III edycja konkursu Eko-Strój
49Dziś w naszej szkole odbył się niekonwencjonalny pokaz mody będący zwieńczeniem III edycji konkursu Eko-Strój. Dzieci prezentowały stroje, które wykonały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartonów, worków, gazet, butelek plastikowych, folii spożywczej itp. Małe "ekomodelki i ekomodele" prezentowali na szkolnym wybiegu swoje "ekokreacje". Pokazali, że moda może iść w parze z troską o naszą planetę. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. A oto wyniki konkursu:
I miejsca:
Liliana Pasterz
Zuzanna Pasterz
Leon Pasterz
II miejsca:
Anastazja Klymenko
Maciej Majdański
Wiktora Kusiak
III miejsca:
Helena Piesowocz
Milena Kot
Gabrysia Barłowska
Wyrożnienia:
Wiktoria Pypeć
Wiktor Jęczalik
Amelia Serwaczak
Stanisław Serwaczak
Nina Szura
Gratulujemy! To była świetna zabawa połączona z ważnym przesłaniem- że Ziemia jest w naszych rękach i warto o nią dbać każdego dnia!
Organizatorzy:
Izabela Czarnota
Katarzyna Ożóg
Akcja Żonkile 2025
Nasza szkoła dołączyła do akcji Żonkile i wspólnie upamiętnijmy 82. rocznicę powstania w getcie warszawskim! Ponownie z radością wzięliśmy udział w kampanii społeczno-edukacyjnej organizowanej przez Muzeum POLIN. #ŁączyNasPamięć
koordynator akcji: Ewa Wojtyś
Zbliżają się Święta Wielkanocne
4Wielkanocne ozdoby podkreślają urok tych wiosennych Świąt Wielkanocnych.
Uczniowie z klasy V i VI na lekcjach techniki przygotowali ozdoby: pisanki wykonane różnymi technikami, świąteczne stroiki.
Ozdoby te są wyeksponowane na wystawie w holu szkoły.
red: Kamil Bułdak
Pracująca sobota uczniów z SP 12! ☺️
💦 AKCJA "OPERACJA CZYSTA RZEKA" 💦
Uczniowie SP 12 w Rzeszowie uczestniczyli w akcji „Operacja Czysta Rzeka”.
W sobotę 1️⃣2️⃣ kwietnia o godzinie 10:00, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie wzięli udział w Ogólnopolskiej inicjatywie ekologicznej „Operacja Czysta Rzeka”. 💦 ☺️
Celem akcji było sprzątanie terenów zielonych oraz budowanie wśród młodzieży świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko.
Organizatorem wydarzenia był pan Maciej Staszewski, który z zaangażowaniem poprowadził akcję oraz zmotywował uczestników do aktywnego działania na rzecz ochrony przyrody.
Uczniowie z wielkim zapałem zbierali śmieci w okolicach rzeki, przyczyniając się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Ich praca przyniosła widoczne efekty, a wspólna troska o czystość naszej okolicy była dla wszystkich ważną lekcją.
Po zakończeniu sprzątania na uczestników czekała miła niespodzianka – ognisko z pieczeniem kiełbasek. Była to doskonała okazja do integracji, odpoczynku na świeżym powietrzu oraz podzielenia się wrażeniami z przebiegu akcji. 😉
Dziękujemy wszystkim uczniom za ich aktywny udział oraz panu Maciejowi Staszewskiemu za zorganizowanie tego wartościowego wydarzenia! 🫶💚
Makieta osiedla
4Uczniowie klasy VI na lekcjach techniki bawili się w architektów i zaprojektowali idealne miejsce do zamieszkania. Wykonane zadania zgodnie z instrukcją zostały zaprezentowane klasie.
red: Kamil Bułdak
Klasy ósme podczas dni otwartych szkół
23Uczniowie z obu klas ósmych odwiedzili szkoły ponadpodstawowe podczas dni otwartych — poznali różne kierunki, zajrzeli w zakamarki pracowni, a przede wszystkim złapali trochę inspiracji na przyszłość. Teraz decyzja o wyborze szkoły może być trochę łatwiejsza!
GRATULACJE DLA KONRADA!
Z dumą informujemy, że Konrad Baran z klasy 8a został laureatem przedmiotowego konkursu z matematyki oraz finalistą przedmiotowego konkursu z fizyki dla uczniów szkół podstawowych.
To ogromne osiągnięcie, które jest wynikiem jego talentu i ciężkiej pracy.Życzymy mu dalszych sukcesów i rozwijania pasji!
Opiekunem ucznia z matematyki była pani Alina Mazera, a z fizyki pani Bożena Grabiec.
Brawo Gaja!!!
10 kwietnia duży sukces odniosła Gaja Wojakowska uczennica z klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 12! Podczas II edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Epopei Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” zdobyła trzecie miejsce.
W Urban Labie, gdzie odbył się drugi, finałowy etap konkursu rywalizacja była spora, ponieważ wzięło w nim udział 29 uczennic i uczniów, można powiedzieć – najlepszych specjalistów i miłośników tej lektury z całego powiatu rzeszowskiego. Gaja jednak nie przestraszyła się konkurencji, dała z siebie wszystko i znalazła się na podium.
Gratulujemy!!!
III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych
26III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych
7 kwietnia 2025 w naszej szkole odbył się III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych pod hasłem: " W kręgu legend polskich" dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych.
Teatr to magia i w ten magiczny świąt przenieśli nas nasi artyści, prezentując różne interpretacje polskich legend.
Do przeglądu zgłosiło się sześć szkół. Celem konkursu było ukazanie piękna i magii teatru, popularyzacja zespołowych form Teatralnych, rozwijanie umiejętności przekładu tekstu literackiego na grę aktorską, wymianę doświadczeń.
W jury zasiedli: przewodniczący jury pan Maciej Szukała, aktor Teatru Przedmieście, dyrektor szkoły pani mgr Barbara Olearka, wicedyrektor szkoły pani mgr Maria Lipska, pani bibliotekarka mgr Jolanta Szczepek.
Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. Wcielili się w rolę naszych legendarnych władców, tańczyli, śpiewali. Każdy z zespołów przygotował interpretacje legend.
Po burzliwych obradach Jury przyznało:
I miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie
II miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 1 z Bratkowic.
Nagrody ufundowały firmy i sponsorzy:
Jan Nowara Dyrektor Teatru im Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Pan Marcin Hady właściciel sklepu "Żabka"
Kino Helios z Rzeszowa
Pan Piotr Krztoń Prezes firmy Delikatesy Centrum
Fundacja AKTYWIZACJA
Piekarnia Uberman
Dyrektor SP 12 pani Barbara Olearka
Gabinet stomatologiczny "Agenci uśmiechu" w SP 12
Dziękujemy raz jeszcze za wsparcie naszego przedsięwzięcia teatralnego.
Organizatorzy konkursu:
Ewa Wąs, Katarzyna Ożóg, Izabela Czarnota
Duży sukces Hanny Stańczyk w pływaniu !
W poniedziałek 7 kwietnia na pływalni "Delfin" odbyły się Igrzyska Miejskie Dzieci w pływaniu. W zawodach brała udział duża grupa uczniów z naszej szkoły.
Najlepszy wynik osiągnęła Hanna Stańczyk z klasy 6b, która zajęła bardzo wysokie 3 miejsce w stylu klasycznym.
Gratulujemy znakomitego wyniku !
Opiekunowie: Mateusz Skała i Andrzej Leniart
Biegi młodzieżowe podczas 18.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego
86 kwietnia 2025 podczas 18. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego odbyły się biegi młodzieżowe, w których nie zabrakło reprezentantów naszej placówki. Na starcie stanęło aż 14 młodych zawodników, którzy z wielkim zaangażowaniem i sportowym duchem rywalizowali z rówieśnikami z całego regionu.
Na szczególne wyróżnienie zasługują:
- Maksymilian Łuszczak, który zdobył 3. miejsce w biegu chłopców z rocznika 2017,
- Sebastian Osowski, który również stanął na podium, zajmując 3. miejsce w kategorii chłopców z rocznika 2018 i młodszych,
- Alicja Osowska, która dzielnie walczyła w biegu dziewcząt z rocznika 2017 i uplasowała się tuż za podium, na 4. miejscu.
Wszyscy uczestnicy wrócili do domu z pamiątkowymi medalami, które będą przypominać im o sportowej przygodzie i wspaniałej atmosferze zawodów. Gratulujemy wszystkim startującym i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunowie: Andrzej Leniart i Mateusz Skała
Zjedz rybkę, jak miśki z Alaski!
17W naszej szkole zrealizowaliśmy wyjątkowy projekt – „Dzień Alaski - zjedz rybkę jak miśki z Alaski”! Nasi uczniowie z klas 1-3 mieli okazję spróbować pysznego obiadu z dzikim łososiem Keta prosto z Alaski!
Celem tej akcji było promowanie zdrowych, dzikich ryb pochodzących z ekologicznych łowisk.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu! Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie odkrywać smaki natury i poszerzać wiedzę naszych uczniów na temat zdrowego odżywiania!
Konkurs o krajach anglojęzycznych
W piątek 4 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbył się drugi, finałowy etap powiatowego konkursu „What do you know about English speaking countries?” Szkoła Podstawowa nr 12 była w nim reprezentowana przez dwójkę uczniów: Milenę Krupę z 7c i Kacpra Stolarskiego z 8a. I choć konkursu nie wygrali, to się godnie w nim zaprezentowali.
Nocowanie w szkole – integracja klas ósmych
2W dniach 28-29 marca uczniowie klasy 8 mieli okazję przeżyć niezapomnianą noc w szkole, pełną integracji, zabawy i wspólnego spędzania czasu. Wydarzenie miało na celu wzmocnienie więzi między uczniami, rozwijanie umiejętności współpracy oraz stworzenie przyjaznej atmosfery.
Wieczór rozpoczął się od przygotowania miejsca do nocowania – uczniowie rozłożyli materace, śpiwory i koce, tworząc przytulne przestrzenie do odpoczynku. Następnie odbyły się gry zespołowe, które pozwoliły na lepsze poznanie się i budowanie relacji. Nie zabrakło również seansów filmowych, podczas których uczestnicy mogli wspólnie obejrzeć wybrane produkcje w piżamach, ciesząc się swobodną atmosferą. Wspólne przygotowanie przekąsek na wieczór było dodatkowym elementem, który sprzyjał integracji.
Uczniowie zgodnie stwierdzili, że była to niezapomniana noc, pełna radości, śmiechu i nowych przyjaźni.
Opiekunami wydarzenia byli nauczyciele: A. Mazera, B. Skrzynta, W. Bielec i M. Baran
Mini siatkówka chłopców
2Reprezentacja chłopców naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Dzieci w Mini Siatkówce. Wszyscy walczyli bardzo ambitnie , jednak nie udało się awansować do następnej rundy.
Dziękujemy za zaangażowanie !
Opiekun: Andrzej Leniart
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
17.03.2025„Liczby rządzą światem” – Pitagoras
14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Od 2019 roku święto to jest również poświęcone królowej nauk – matematyce. W tym roku nasza szkoła zorganizowała szereg atrakcji i konkursów, aby uczcić ten wyjątkowy dzień.
Zabawę rozpoczęliśmy już w środę od wyścigów rachunkowych na wejście oraz eliminacji klasowych do szkolnego konkursu RachMistrz, w których wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV–VIII.
W czwartek odbył się pierwszy wieczór gier planszowych. Przez dwie godziny uczniowie klas I–VIII, wspólnie z nauczycielkami matematyki oraz kilkoma rodzicami, poznawali różne gry i świetnie bawili się podczas rozgrywek. Dla zwycięzców pojedynczych rund przygotowano nagrody – zapinki z liczbą Pi, a dla wszystkich słodkie „co nieco”.
3Nie zabrakło również rozmów na temat magii liczby Pi podczas zajęć kółka Miłośników Origami. Uczniowie tworzyli moduły sonobe z kwadratowych kartek, a następnie w grupach budowali z nich liczbę Pi.
W piątek, w dniu Święta Liczby Pi, na każdej lekcji gościła tajemnicza Ludolfina. Uczniowie odkrywali datę swoich urodzin w rozwinięciu dziesiętnym liczby π. Wielkim zaskoczeniem był dla nich fakt, że każdy może znaleźć tam swoją datę.
W ramach obchodów odbyły się także dwa konkursy: matematyczno-plastyczny „Liczba Pi widziana oczami ucznia” oraz szkolny konkurs RachMISTRZ. Wszyscy uczestnicy otrzymali naklejki z liczbą Pi i πiękne słowa w πąteczek. Niektórzy nauczyciele mieli okazję spróbować, jak „smakuje liczba Pi”, delektując się piernikiem w kształcie π, przygotowanym przez naszego ucznia, Szymona T. O wynikach konkursów poinformujemy w osobnym poście.
„Podziwu godna liczba Pi, trzy koma jeden cztery jeden…” – tak zaintrygowała naszych uczniów, że z własnej inicjatywy zaczęli uczyć się jej rozwinięcia dziesiętnego. W piątek Maks M. z klasy 7a wyrecytował bezbłędnie 45 cyfr po przecinku. Już znalazła się uczennica, która chce pobić jego rekord!
Rzucamy wyzwanie naszym uczniom! Kto pobije obecny rekord szkolny w zapamiętaniu cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π i wyrecytuje zapamiętany ciąg?
Koordynatorami wydarzenia były panie matematyczki: A. Mazera i B. Skrzynta
Sukces Gabrysi Bochnak z klasy 8 b
16.03.2025Z wielką radością informujemy, że Gabriela Bochnak – uczennica klasy 8 „b”
zajęła I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie z okazji Dnia Liczby Pi, zorganizowanym przez Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego STAL w Rzeszowie. Praca Gabrysi oczarowała komisję pod względem plastycznym i merytorycznym.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nauczyciel/koordynator Alina Mazera
Szalony Tydzień z SU
16.03.2025Samorząd uczniowski zaprasza na tydzień, jakiego w naszej szkole jeszcze nie było! Każdy dzień to szansa na nowe punkty w #rankingklas. Nie przegap okazji do zabawy! Przywitajmy wiosnę w szalonym stylu.
Nasze uczennice w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej
14.03.202507.03.2025 r. w Zespole Szkół nr 3 w Rzeszowie odbyła się X Edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Telewizji i Radia Rzeszów. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z 6, 7 i 8 klas z Rzeszowa oraz województwa podkarpackiego, którzy lubią i potrafią śpiewać, a swoje umiejętności wokalne chętnie łączą z językowymi.
W tym roku w konkursie wzięło udział 75 uczestników z 34 szkół.
Aleksandra Bednarczyk kl.8a i Patrycja Brzezowska kl.6b wspaniale reprezentowały naszą szkołę.
Serdecznie gratuluję pięknych występów!!
Elżbieta Gałuszka
Światowy Dzień Liczby Pi
14.03.2025Światowy Dzień Liczby Pi, znany na całym świecie jako Pi Day, to coroczne święto poświęcone matematycznej stałej π (pi). Przypada 14 marca, co odzwierciedla pierwsze trzy cyfry liczby pi (3.14) w formacie miesiąc/dzień. Jest to nie tylko hołd dla jednej z najbardziej fascynujących liczb w matematyce, ale także święto matematyki jako takiej, angażujące entuzjastów na całym świecie poprzez różnorodne aktywności i tradycje.
Ten wyjątkowy dzień świętowały również nasze wspaniałe nauczycielki matematyki, p. Alina Mazera i p. Beata Skrzynta, prezentując tematyczne stroje.
Kolejny sukces naszych uczniów!
14.03.2025Uczniowie klasy 8a- Gaja Wojakowska i Kacper Stolarski, zakwalifikowali się do II etapu Powiatowego Konkursu Wiedzy o Epopei Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz czyli ostatni zjazd na Litwie". Uczniów przygotowała p. Ewa Wąs.
Akcja charytatywna “Zawieszone obiady” 🍽️
13.03.20258Edukacja to najlepsze zabezpieczenie na starość. A edukacja mózgu bez edukacji SERCA jest niczym. Wiedzą to doskonale nasi uczniowie, którzy postanowili ufundować ciepły posiłek dla seniorów w ramach akcji "Zawieszone obiady". 🍽️
Pieniążki, które udało nam się zebrać dzięki Pani Joannie Wiśniewskiej-Barłog, która bezpłatnie przekazała nam ręcznie robione świece zapachowe.
Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas jednogłośnie postanowili przeznaczyć zebrane pieniążki, a było ich 576 zł na zakup 24 obiadów.Paragony zawieszone zostały na tablicy w Pubie Spółdzielczym w Rzeszowie.
Jesteśmy pewni, że już niedługo sprawią seniorom wielką przyjemność i radość 🪽❤️🪽
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą niezwykłą akcję! 🫶
Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Asi za chęć przekazania świec zapachowych na kiermasz! 🫶
Brawo Kochani. JESTEŚCIE NAJLEPSI ❤️👏
Opiekunowie SKC:p. Joanna Błakita
p. Katarzyna Ożóg
Straż Miejska w klasach 1-3
13.03.20251Temat bezpieczeństwa jest bardzo często poruszany podczas lekcji w klasach młodszych.W tym tygodniu klasy 1-3 odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej w Rzeszowie, Panowie Krystian Szypulski i Paweł Masacz.
Celem spotkania było promowanie bezpiecznych zachowań na drodze oraz popularyzowanie właściwych postaw w tym zakresie. Strażnicy Miejscy przypomnieli uczniom o zasadach, które obowiązują ich jako pieszych oraz kiedy kierują rowerami lub hulajnogami. Nasi goście opowiedzieli dzieciom, na czym polega ich praca, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską. Uczniowie przypomnieli sobie telefony alarmowe i sytuacje w jakich powinni wzywać pomocy, a dzięki spotkaniu wzbogaciły swoją wiedzę o znajomość kolejnego numeru do Straży Miejskiej, jakim jest 986. Zwrócono uwagę na noszenie elementów odblaskowych, które jest bardzo ważne, nie tylko w okresie jesienno-zimowym.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy mogli zapoznać się z wyposażeniem potrzebnym w pracy strażnika i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas!
Dni Języków Ojczystych
11.03.2025,,Piękna nasza polszczyzna cała, dbaj o nią a będzie wspaniała"
Po powrocie z ferii rozpoczęły się w naszej szkole Dni Języków Ojczystych. To międzynarodowe święto ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że chroniąc język ojczysty dbamy o tożsamość kulturową. Dzień ten został ogłoszony przez UNESCO w 1999 r. i przypada 21 lutego. Hasło 2025 r. to: Języki mają znaczenie.
Według organizacji spośród około 6000 języków używanych obecnie na świecie, niemal połowa jest zagrożona zanikiem w ciągu najbliższych 2-3 pokoleń. Co 2 tygodnie zanika jeden język, a 40% populacji świata nie ma dostępu do edukacji w swoim własnym języku.
Językiem polskim aktywnie posługuje się obecnie 50 milionów ludzi. Należy on do grupy języków zachodniosłowiańskich. Funkcjonuje obok m.in. czeskiego, słowackiego, kaszubskiego. Polski alfabet bazuje na alfabecie łacińskim.
Obecnie media społecznościowe znacznie wpływają na sposób komunikacji, szczególnie wśród ludzi młodych. Obserwujemy tendencję do skracania wypowiedzi, pomijania polskich znaków diakrytycznych oraz nadmiernego używania zapożyczeń z języka angielskiego. Choć upraszczanie języka to naturalne zjawisko, warto promować dbałość o jego poprawność i bogactwo.
Święto było okazją do przeprowadzenia różnorodnych zajęć we wszystkich klasach oraz świetlicy naszej szkoły. Poznawano ciekawostki o języku polskim i ukraińskim oraz poprzez zabawę uczono się i uwrażliwiano na potrzebę dbania o współczesną polszczyznę. Celem zajęć było uświadomienie, że języki nie są tylko narzędziami komunikacji, ale także nosicielami kultury, historii i tożsamości.
Organizator: Małgorzata Mendel
Uroczysta Gala Stypendystów
11.03.20252910 marca 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta Gala Stypendystów, podczas której pani Dyrektor Barbara Olearka wręczyła i odczytała list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka uczennicy klasy 5a – Zuzannie Pasterz.
Na uroczystości obecni byli Dyrekcja szkoły, Pani Przewodnicząca Rady Rodziców, Przewodnicząca szkoły, Rodzice Zuzanny oraz uczniowie klas IV i V. Podczas gali pani Dorota Rusin zapoznała uczniów z Programem Stypendialnym Miasta Rzeszowa PRIMUS INTER PARES oraz przedstawiła osiągnięcia naszej stypendystki w roku szkolnym 2023/2024. Jesteśmy dumni, że mamy w naszej szkole uczennicę wyróżnioną tak prestiżowa nagrodą. Bardzo serdecznie gratulujemy Zuzannie i liczymy, że w przyszłym roku jeszcze więcej uczniów skorzysta z Programu Stypendialnego Miasta Rzeszowa PRIMUS INTER PARES.
Wielkie gratulacje!
10.03.2025Z wielką radością informujemy, że uczniowie klasy 2b, Jakub Baran i Emil Dzięcioł zostali nagrodzeni w międzyszkolnym konkursie plastyczno-literackim "Patron mojej szkoły". Osiągnięcie ogromne, ponieważ w samym konkursie brało udział ponad 100 prac! Gratulujemy panowie i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekun p. Joanna Biskup
Półfinał Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców
10.03.20258W piątek 7 marca reprezentacja chłopców SP 12 brała udział w półfinale Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce. Mimo ambitnej postawy nie udało się awansować do finału.
Dziękujemy chłopcom za walkę.
Skład drużyny: Filip Dzierżyński, Dawid Flejszar, Mateusz Kot, Kajetan Kozłowski, Aleks Piczak, Dominik Ropa, Wiktor Siarkowicz, Maksymilian Wierzbowicz, Karol Wolnik.
Opiekun/ trener drużyny: Andrzej Leniart
Możesz uratować komuś życie! – szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej
08.03.20253„Gdyby co dziesiąty mieszkaniec naszej planety potrafił udzielać pierwszej pomocy, rocznie ocaliłoby to milion ludzi”.
W mijającym tygodniu w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne w zakresie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie odbyło się w klasach 1a i 1c, obu klasach drugich oraz w klasie 3a i 3c. Zajęcia poprowadził Pan Przemysław Chmaj, ratownik medyczny oraz instruktor pierwszej pomocy. Uczniowie poznali procedury zachowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz kolejne etapy udzielania pierwszej pomocy, również z wykorzystaniem pozycji bocznej bezpiecznej oraz folii NRC. Następnie pod nadzorem pana Przemka uczniowie wykonywali praktyczne ćwiczenia na fantomie. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uczniowie nabyli niezbędną wiedzę i umiejętności, konieczne w przypadku udzielania pierwszej pomocy.
Dziękujemy Panu Przemysławowi za poświęcony czas i bardzo dobrze przygotowane zajęcia!
koordynator: Joanna Biskup
Irys - kwiat na Dzień Kobiet
08.03.2025Na zajęciach Koła Miłośników Origami, które odbyło się 6 marca, stworzyliśmy przepiękne kwiaty. Powód był oczywisty - każda kobieta, mała czy duża, uwielbia kwiaty. Irysy to dobrze znane i piękne byliny. W wersji origami do ich wykonania potrzebna jest tylko kwadratowa kartka papieru. Nasi uczniowie pokazali, jak można z tej prostej formy stworzyć wyjątkowe, papierowe cudeńka. Gratulujemy im pomysłowości i zaangażowania.
Niech ten Dzień Kobiet przyniesie Wam same radości, uśmiechy i mnóstwo pięknych chwil.
Życzymy Wam spełnienia wszystkich marzeń i niegasnącej kreatywności w tworzeniu technikami origami!
opiekunowie: Alina Mazera, Beata Skrzynta i miłośnicy origami
7
Sukces Gai Wojakowskiej
07.03.2025Uczennica klasy 8a - Gaja Wojakowska, zakwalifikowała się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego! Gaja pracuje pod kierunkiem p. E. Wąs.
Nabór 2025/2026 - zapraszamy...
27.02.2025Szanowni Państwo!
Rekrutacja (składanie "Wniosków") na rok szkolny 2025/2026 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się 3 marca 2025 roku.
Rekrutacja (składanie "Wniosków") na rok szkolny 2025/2026 do klas 1 w szkołach podstawowych rozpocznie się 3 marca 2025 roku.
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
05.03.2025Święto matematyki w naszej szkole
14 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Od 2019 roku, to święto jest również świętem królowej nauk - matematyki. W tym roku w naszej szkole przygotowaliśmy szereg atrakcji i konkursów, aby uczcić ten wyjątkowy dzień:
Szkolny konkurs matematyczno-plastyczny: „Liczba Pi widziana oczami ucznia”
- Kto: Uczniowie klas IV - VIII
- Co: Wykonaj pracę dowolną techniką (płaską lub przestrzenną) przedstawiającą liczbę Pi. Prace muszą być autorskie i nigdzie wcześniej nie publikowane.
- Termin: Prace należy przekazać nauczycielkom matematyki najpóźniej do 13 marca 2025r.
- Nagrody: Dyplom i upominki dla zwycięzców.
I Wieczór gier planszowych
- Kto: Wszyscy uczniowie naszej szkoły, ich rodzeństwo oraz rodzice
- Co: Spotkanie z grami planszowymi
- Kiedy: Czwartek, 13 marca 2025 r., godz. 16:00 - 18:00
- Zgłoszenia: Chęć udziału należy zgłosić do nauczycielek matematyki do 10 marca 2025 r. (do poniedziałku). Można zgłaszać grupy maksymalnie 4-osobowe. Można przynieś swoje gry! Uczniowie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica/opiekuna na samodzielny powrót do domu, jeśli rodzic nie jest uczestnikiem gry. Obowiązuje obuwie zmienne.
- Nagrody: Drobne upominki dla uczestników i zwycięzców.
Szkolny Konkurs RachMISTRZ
- Eliminacje klasowe: Środa, 12 marca 2025 r., w ramach „Wyścigów rachunkowych”
- Co: Zwycięzcy eliminacji klasowych zmierzą się na poziomach klas.
- Finały: Piątek, 14 marca 2025 r., godz. 12:40 – 13:25, sala 32
- Nagrody: Dyplomy i nagrody dla zwycięzców na poziomach klas.
Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i zabawy!
Nauczycielki matematyki: A. Mazera i B. Skrzynta
Zajęcia kreatywne z biologii
04.03.202515W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas VI uczestniczą w zajęciach kreatywnych z biologii realizowanych w oparciu o program pt.: ”Bioróżnorodność i jej ochrona”. Głównym celem realizowanego programu jest poznawanie własnych możliwości twórczych, talentów, kształtowanie zdolności analizowania, dostrzegania detali oraz plastyczności myślenia. Zajęcia kreatywne rozbudzają ciekawość poznawczą uczniów poprzez stosowane metody aktywizujące. Uczniowie poznają fascynujący świat zwierząt prowadząc obserwacje makroskopowe i mikroskopowe, wykonując proste modele, plakaty, prezentacje, prowadząc doświadczenia i eksperymenty biologiczne, poszukując informacji z różnorodnych źródeł oraz wykorzystując nowoczesne technologie edukacyjne.
nauczyciel biologii: Dorota Rusin
Konkurs dla uczniów klas 4 - 8
17.02.2025szczegóły na stronie GWO:
https://gwo.pl/przedmioty/matematyka/zaciekawiajmy-matematyka/konkurs-matematyczna-gra-planszowa/
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie