Z drewnianych szpatułek (patyczków lekarskich) można skonstruować wiele przedmiotów.
Uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykonali pudełko z pokrywką, które można wykorzystać do przechowywania drobiazgów.
Z drewnianych szpatułek (patyczków lekarskich) można skonstruować wiele przedmiotów.
Uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykonali pudełko z pokrywką, które można wykorzystać do przechowywania drobiazgów.
Celem konkursu jest:
· Prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów.
· Popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew.
· Twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci i młodzieży.
· Promowanie odmiennych od tradycyjnych form edukacji.
Warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Szkoły podstawowej nr 12
2. Uczestnicy prezentują wybrany utwór w języku angielskim lub niemieckim.
3. Wykonawcy występują w następujących kategoriach
- uczniowie klas I – III – soliści lub duet
- uczniowie klas IV – VIII – soliści lub duet
4. Czas piosenki max. do 5 minut
5. Jeden wykonawca może zaśpiewać tylko jeden utwór
6. Uczestnik dostarcza podkład i tekst piosenki najpóźniej w przeddzień konkursu. Podkład nie może zawierać chórku lub drugiego głosu z oryginalnego nagrania.
7. Chętne osoby proszone są o zgłoszenie się do nauczycieli języków obcych, uczących w danej klasie do 31 stycznia.
8. Konkurs odbędzie się 10 lutego.
Kryteria oceny:
· Poprawność językowa wykonywanych utworów.
· Strona muzyczna.
· Ogólne wrażenia artystyczne.
· Dobór repertuaru.
We wtorek 21 stycznia reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Igrzyskach dzieci w koszykówce.
Rozegraliśmy dwa emocjonujące spotkania z gospodarzami SP37 oraz SP31. Dziękujemy za sportową rywalizację.
Duże brawa należą się całej drużynie za sportową postawę, determinację i walkę na boisku. Świetnymi indywidualnymi akcjami popisał się Jarosław Gucwa, który w dwóch meczach rzucił aż 18 punktów.
Skład drużyny:
CHEBOTAR ZAHAR, GUCWA JAROSŁAW, HUS SZYMON, KOŚCIÓŁEK MACIEJ, LĘCZNAR GABRIEL, PRZYTUŁA MAKSYMILIAN, ROPA KACPER, SUKHORUK NIKITA, WĄS MANUEL, WŁODYKA ADAM, ZIOŁO TOMASZ, ŻEMŁO MAX
TRENER: MATEUSZ SKAŁA
Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości, samych pogodnych dni oraz młodzieńczej energii i pociechy z wnuków!
Uczniowie SP12
Zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpi także Chór Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie "Kolorowe Nutki"
Gdzie? Kosciół Św. J.S.Pelczara w Rzeszowie.
Kiedy? 19 stycznia 2025r.
O której? godz. 19.00
Dyrygentka chóru: p. Elżbieta Gałuszka
Wreszcie nastała zima i spadł śnieg. W związku z tym w poniedziałek 13 stycznia 2025 tak jak w poprzednich latach uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego otworzyli sezon narciarski w Ośrodku Kiczera Ski w Puławach w ramach akcji „Narty Dzieciom”.
W pięknej, zimowej scenerii początkujący pod opieką instruktorów uczyli się jazdy od podstaw, a pozostali doskonalili swoją jazdę na trudniejszych trasach. W przerwie zajadaliśmy pyszne zapiekanki w restauracji. Dzień spędzony na stoku mimo zmęczenia sprawił im wiele przyjemności i radości.
W drodze powrotnej mimo zmęczenia wszyscy dopytywali się kiedy będzie następny wyjazd……, a ten jest zaplanowany na 23 stycznia. Zapraszamy, zapisy już wkrótce.........
Organizatorzy: p. Andrzej Leniart, p. Mateusz Skala i p. Maciej Baran.
10 stycznia uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII uczestniczyli w XIV edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów” zorganizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Hasłem przewodnim tego wydarzenia było „Biologia zmian klimatu”. Z tej okazji studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii i Ochrony Przyrody UR przygotowali dla przybyłych entuzjastów ciekawy program. Uczniowie szkół podstawowych i średnich uczestniczyli w wykładach, warsztatach, wystawach biologicznych, zoologicznych, fizycznych i chemicznych. W programie znalazły się także fascynujące pokazy, quizy i gry edukacyjne. Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem korzystali z przygotowanych atrakcji, nabyli sporo wiedzy przyrodniczej, a uczestnicząc w quizach i konkursach zdobyli liczne nagrody rzeczowe.
nauczyciel biologii: Dorota Rusin
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Samuelem Kempskim reprezentującym grupę podróżniczą „Trzask.pl”. Uczniowie wysłuchali pasjonującej opowieści o podróży po Namibii, ilustrowanej slajdami oraz prezentującej ciekawe i oryginalne przedmioty używane przez buszmenów. Podróżnik przybliżył słuchaczom warunki życia koczowniczego ludu Himba: domy, w których mieszkają, szkołę, do której uczęszczają dzieci, fryzury i ozdoby noszone przez małe dziewczynki oraz młodych chłopców. Pokazał publiczności włócznię, strzały i łuk używane przez buszmenów podczas polowania i opowiedział o truciźnie wytwarzanej z pewnego gatunku larw much. Dziękujemy za pasjonujące spotkanie, które było wartościową lekcją przyrody i geografii.
.
Prosimy, aby dziecko zabrało na wyjazd na narty do Puław
w poniedziałek 13.01.2025:
W AUTOKARZE OBOWIĄZUJE ZAKAZ SPOŻYWANIA CHIPSÓW I NAPOJÓW GAZOWANYCH
ZBIÓRKA: PONIEDZIAŁEK 13.01.2025 GODZ. 6.20, wyjazd 6.30
NA PARKINGU OBOK CMENTARZA POBITNO, Al. ŻOŁNIERZY I ARMII WOJSKA POLSKIEGO.
PLANOWANY POWRÓT (TEN SAM PARKING) 13.01.2025 OK. 18-18.30
Prosimy o nie blokowanie parkingu oraz o punktualny odbiór dzieci.
UCZNIOWIE MOGĄ BYĆ ODEBRANI TYLKO PRZEZ DOROSŁYCH OPIEKUNÓW
lub wracają samodzielnie tylko po wcześniejszym napisaniu zgody przez rodziców
w dzienniku elektronicznym do p. Mateusza Skały
Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że uczeń klasy 2b, Maciej Trzebiński zdobył wyróżnienie w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 21 w Rzeszowie. Na uwagę zasługuje fakt, że praca Macieja została wyróżniona spomiędzy setki innych szopek! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekun: Joanna Biskup
Nasza uczennica i przewodnicząca szkoły- Gaja Wojakowska z klasy VIIIa, zakwalifikowała się do II okręgowego etapu V Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych! Patronat nad konkursem sprawuje Uniwersytet Rzeszowski. Uczennicę przygotowała p. Ewa Wąs. Gai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczeń naszej szkoły Wojciech Trzebiński brał udział w konkursie, którego główną ideą jest pielęgnowanie tradycji Bożego Narodzenia. Konkurs był pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Św Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Księdza Prałata Stanisława Potery, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie, Rzeszowskiej Rady Kobiet. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 21 w Rzeszowie.
Na konkurs zostało nadesłanych 100 szopek z województwa podkarpackiego. Oceny dokonało Jury w dniu 03.01.2025r.
Od 04.01.2025r – 06.01.2025r. była otwarta wystawa prac pokonkursowych w Piwnicach Rzeszowskich.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z rozdaniem nagród i dyplomów odbyło się 07.01.2025 r w Piwnicach Rzeszowskich.
Uczeń naszej szkoły z klasy IV a Wojciech Trzebiński otrzymał pamiątkowy dyplom.
Opiekunem ucznia biorącego udział w konkursie był nauczyciel Kamil Bułdak.
Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
📣 Drodzy Rodzice,
Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej: "Ile waży święty Mikołaj?" organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. 🎅
Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży wychowanków Fundacji. Zebrane środki pomogą utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez fundację.
W naszej placówce akcja trwa do 31 𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟱 𝗿.
W ramach akcji 𝘇𝗯𝗶𝗲𝗿𝗮𝗺𝘆 𝗺𝗼𝗻𝗲𝘁𝘆 o różnym nominale (polskie, niezniszczone, będące aktualnie w obiegu). 💰 Zostaną one przeliczone, zważone i przekazane do fundacji.
👉 Samorząd Uczniowski będzie chodził po klasach i zbierał pieniążki - liczy się każdy grosik ☺️
Pamiętajmy dobro zawsze wraca!
Koordynatorzy akcji:
p. Joanna Błakita - przedszkole
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - szkoła
Jak co roku,
zapraszamy wszystkich uczniów klas II – VIII do udziału
w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY.
Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zgłosi chęć swojego udziału.
Opłata za udział w konkursie wynosi 16 zł od uczestnika. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę – kangurowy wariant kostki Rubika 3x3x3.
Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są przez nauczycielki matematyki i wychowawców klas 2 i 3 - do 31 stycznia 2025 r.
Regulamin konkursu i przykładowe zadania można znaleźć na stronie
www.kangur-mat.pl oraz na tablicy informacyjnej w holu szkoły.
Konkurs odbędzie się 20 marca 2025 r. o godz. 9:00
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU 😊
Szkolny Koordynator Konkursu - Alina Mazera i Beata Skrzynta
Pierwsze zajęcia kółka Origami, w nowym roku 2025, były prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki składania papieru. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wykonać kule na bazie gwiazdy, co okazało się nie tylko wyzwaniem, ale również świetną zabawą. Do wykonania jednej kuli potrzebowaliśmy 30 kwadratowych karteczek o tym samym rozmiarze. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w tworzenie modułów, co pozwoliło nam w krótkim czasie zbudować piękną, kolorową kule.
Po zakończeniu budowy kuli, przyszedł czas na zabawę - rzuty do wyznaczonej osoby. Było to świetne urozmaicenie zajęć i dostarczyło mnóstwo śmiechu i radości. W pozostałym czasie, korzystając z poznanego modułu, budowaliśmy kostki sześcienne i ośmiościany gwiaździste.
Opiekunki kółka origami – A. Mazera i B. Skrzynta
Na zdjęciach widać wychowanków świetlicy, którzy z radością przygotowywali bożonarodzeniowe kartki z życzeniami oraz kolorowe aniołki. Dzieci przy stołach pełnych kolorowych papierów, brokatu i innych materiałów, tworzą swoje wyjątkowe dzieła. Kartki z ciepłymi, świątecznymi życzeniami oraz aniołki, pełne pasji i zaangażowania, zostały wręczone pracownikom naszej szkoły, niosąc ze sobą radość i magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. To piękny gest, który pokazuje twórczość dzieci oraz ich chęć dzielenia się świąteczną atmosferą z innymi.
Ponadto wykonali ozdoby do swojej świetlicy, które będą umilały im pobyt.
Wychowawcy świetlicy: Beata Bar, Dorota Irzyńska, Liuba Rusinek
Dzieci ze świetlicy szkolnej z utęsknieniem czekały na wiosenną aurę. No i wreszcie można wyjść na spacer, plac zabaw, boisko szkolne i teren zielony za szkołą. Dzieci czekały, szukały i znalazły wiosnę.
Książki o Polsce w jezyku ukraińskim pozyskane przez p. Edytę Maścidło-Sączawę z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie będą dobrą literaturą dla uczniów klas starszych, by poznać historię naszej Ojczyzny.
Uczniowie klasy 1a pod czujnym okiem p. Edyty Maścidło-Sączawy jako pierwsi w szkole testowali zestaw konstrukcyjny SkriKit przeznaczony do złożenia różnego rodzaju modeli robotów i innych konstrukcji. Dzięki niemu dzieci rozwijają nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Własnoręczne budowanie konstrukcji pozytywnie wpływa na rozwój koncentracji, zdolności organizacji miejsca pracy, planowania oraz wykorzystania różnego rodzaju połączeń w praktyce. Zestawy zostały pozyskane z programu „Laboratoria Przyszłości”.
3 maja 2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości z okazji Narodowego Święta. Martyna Tetlak, Marek Ozimek i Aleksandra Pastuła wzięli udział w Mszy Św. w Kościele Farnym przy Pl. Farnym w Rzeszowie oraz w uroczystościach przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli.
Opiekun: Mateusz Skała
Justyna Kowalska
zdobyła WYRÓŻNIENIE
w VI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
„Kartka wielkanocna w nietypowym kształcie” dla uczniów klas I-III,
którego organizatorem była SP 11 w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
W Szkolnym Konkursie Ortograficznym klas trzecich
I miejsce zdobył
Filip Zubiak kl. 3b
Organizatorki konkursu:
Maria Lipska
Renata Jakubek
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
29 kwietnia gościliśmy w naszej szkole telewizję z Japonii. Dziennikarze przyglądali się pracy dzieci z klasy 5b podczas lekcji biologii oraz zajęcia w klasie 1a. Obserwowali też zajęcia dla cudzoziemców z klas piątych. Celem wizyty było poznanie metod i form pracy z dziećmi uchodźców z Ukrainy i polskich obywateli z Anglii i Japonii.
" Witaj, majowa jutrzenko, świeć naszej pięknej krainie..." to tylko jedna z pieśni, którą zaśpiewali nasi uczniowie podczas uroczystej akademii z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która odbyła się 29 kwietnia r. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu zaprezentowano montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów z klas: 4a, 5a, 6a, 7c, 8a. Refleksja nad wydarzeniami sprzed 230 lat uświadomiła wszystkim, jak ważnym dokumentem dla każdego jest konstytucja. Program przygotowały: Katarzyna Ożóg, Ewa Wojtyś, Elżbieta Gałuszka, stroną techniczną zajmował się Andrzej Leniart
2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, święto ustanowione przez IBBY w dzień urodzin baśniopisarza wszechczasów – H. Ch. Andersena. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała turniej wiedzy ze znajomości treści baśni autora pod hasłem „Czy znasz baśnie H.Ch. Andersena?”. Konkurs był adresowany do chętnych uczniów z klas 2-5. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 32 uczniów.
A oto wyniki:
1 miejsce
Sandra Kulon – kl.4a
Igor Kościółek – kl.5a
2 miejsce
Amelia Mencel – kl.3a
3 miejsce
Zuzanna Pasterz – kl.2a
Szymon Matkowski – kl.4a
Liliana Grzebień – kl.4c
Filip Dzierżyński – kl.5b
Weronika Hus – kl.5b
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizator: Grażyna Kadłuczka
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji https://youtu.be/v48UC_5o304
Dziś klasy 1a i 1b pod opieką pani Edyty Maścidło-Sączawy, pani Jolanty Murias i pani Agaty Wilk odbyły survivalową wycieczkę do zagrody edukacyjnej „Stodoła” w Pstrągowej. A co tam robili i przeżyli warto zobaczyć na zdjęciach w galerii …
22 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Ziemi - w tym roku pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Z tej okazji Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody zorganizowało dla uczniów ciekawe konkursy. Uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie wykonać plakat, zaś uczniowie klas VII-VIII – prezentację multimedialną nawiązującą do obchodzonego święta. Komisja konkursowa była pod wielkim wrażeniem wykonanych prac i miała bardzo trudne zadanie, by wyłonić laureatów.
A oto wyniki konkursów.
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce - Filip Dzierżyński z kl.5b
II miejsce - Michał Grzywacz z kl.6a
III miejsce - Franciszek Putkowski z kl.6a
W kategorii klas VII-VIII:
I miejsce - Julia Grabicka z kl.8a
- Oliwia Pociask z kl.8c
II miejsce - Antoni Rymut z kl.8c
III miejsce - Natan Pociask z kl.7a
wyróżnienie - Aleksandra Pastuła i Sabina Ułomek z kl.8c
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekunowie Szkolnego Koła LOP:
Dorota Rusin
Izabela Czarnota
Dziś uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą p. Edytą Maścidło-Sączawą uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-historycznych prowadzonych przez edukatora IPN w BPWiM Filii nr 2 „Symbole historyczne”. Uczniowie poznali historię naszych symboli narodowych, ciekawostki związane z godłem i hymnem. Wzięli udział w konkursie wiedzy o symbolach narodowych. Na zakończenie wspólne z powagą odśpiewali hymn Polski oraz Ukrainy i dostali patriotyczne pamiątki.
W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
„Najoryginalniejsza Kartka Wielkanocna”
wyróżnienie zdobył
Wiktor Kowalczuk z kl. 3 a
(opiekun: Maria Lipska)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Drodzy Rodzice, Uczniowie, Dzieci, życzymy Wam zdrowych, pełnych pokoju oraz przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością Świąt Wielkiej Nocy, wiosennego optymizmu, wielu ciepłych i radosnych chwil z najbliższymi.
Dyrekcja i Pracownicy Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2.
W Dniu bez plecaka uczniowie naszej szkoły udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic Zamiast do plecaków spakowali swoje książki do wózków sklepowych, transporterów dla zwierząt i wielu, wielu innych zaskakujących pojemników. Brawo Wy:)
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w akcji "Sprzątamy dla Polski", która odbędzie się w całej Polsce 22. kwietnia 2022 r. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Swoje szkolne i te indywidualne działania możecie umieszczać na fb #SprzątamyDlaPolski
Szkolny koordynator akcji: Edyta Maścidło-Sączawa
,,Aby stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat.”
Phil Bosmans
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki artykułów szkolnych w ramach akcji ,,Pomoc dla Ukrainy”.
Ofiarowane produkty są bardzo przydatne naszym nowym Uczniom.
Kolejne akcje będą ogłaszane w miarę potrzeb, więc liczymy na Państwa hojność.
Społeczność szkolna
Powered by aSc EduPage