Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Dziś w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 1 - 4 i 5 - 8 zorganizowana z funduszy Rady Rodziców a w klasach słodki poczęstunek. Jak było... widać na zdjęciach. Dziękujemy RR i nauczycielom za miło spędzony czas !
„Czy to jutro, czy to dziś. Wszystkim jest potrzebny miś”.
Największy przyjaciel dziecka świętuje.
25 listopada - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.
Miś Uszatek, Paddington, Colargol, Kubuś Puchatek czy nasz ukochany miś z dzieciństwa. Wszystkie, bez wyjątku dziś świętują. Dzieci w świetlicy uczciły ten dzień zabierając swoje „przytulaśne” misie do szkoły, budując dla swoich ukochanych misiów domy, miasta, samochody lub inne fajne budowle. Zabawa była przednia co widać na załączonych zdjęciach.
5
2a - Światowy Dzień Pluszowego Misia
6Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Uczniowie klasy 2a zaprosili swoje pluszowe misie na zabawę andrzejkową, która właśnie przypadła w tym dniu w naszej szkole. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką – powiedzieli. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.
STO LAT MISIU! Edyta Maścidło-Sączawa
Intersująca lekcja historii w viralu.
10W ramach projektu "Innowacyjna historia - nowa technologia w służbie edukacji" prowadzonego przez Fundację Arte Et Marte, klasy 7 i 8 udały się na pokaz filmowy ("Kartka z powstania" i "Wiktoria 1920") 24.11.2022r. pod opieką p. Ewy Wojtyś, p. Macieja Barana i p. Mateusza Skały.
koordynator projektu Ewa Wojtyś
2a – podsumowanie projektu „Poznajmy się”
14Dziś zakończyliśmy przygodę z pakietem edukacyjnym „ Poznajmy się ” dla uczniów z Polski i Ukrainy. Dzieci rozwiązując zagadki i czytając ciekawostki m.in. dowiedziały się jak wygląda strój regionalny w obu krajach, jakie są tradycyjne potrawy, znane postacie, święta i legendy. Pracując z mapą poznały miasta, rzeki i morza, ukształtowanie terenu oraz dowiedziały się gdzie warto pojechać, by leżeć pod palmami i podziwiać delfiny. Uczniowie w obu językach porównywali swoje kraje szukając podobieństw i różnic, świetnie przy tym bawiąc się.
Edyta Maścidło-Sączawa
WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA KLAS 1 - 3 PT.,,WIERSZE I BAJKI MOJEGO DZIECIŃSTWA. POLSCY POECI DZIECIOM”
11I miejsce
Patryk Koszela - klasa 1a
Aleksandra Nepelska - klasa 2b
Zuzanna Turek – klasa 3a
II miejsce
Maciej Majdański – klasa 1a
Diana Sorokina – klasa 2b
Maja Zielińska – klasa 3a
III miejsce
Kornel Kołacz – klasa 1c
Maciej Kościółek – klasa 2a
Zuzanna Pasterz – klasa 3a
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych ciekawych przygód z poezją!
Wielkie brawa dla młodych recytatorów!
Jury: Dyrektor Szkoły Barbara Olearka
Wicedyrektor Szkoły Maria Lipska
Grażyna Kadłuczka
Mateusz Skała
Organizatorki konkursu: Dorota Irzyńska i Ewa Gotkowska-Litwa
1a - W krainie baśni
521 listopada 2022r. klasa 1a z wych. Dorotą Twardy przeniosła się do krainy baśni. Od rana dzieci czytały bajki, rozwiązywały zagadki związane z baśniowymi postaciami. Niektórzy uczniowie sami wcielili się w postacie z bajek przebierając się za ulubionych bohaterów. Niektórzy przynieśli do szkoły pacynki, maskotki, nie zabrakło też książeczek z baśniami. W ramach zajęć plastycznych malowali farbami plakatowymi ulubioną bajkową postać. Na koniec zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.
2a – Dzień Życzliwości
1521 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław. W tym dniu uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą oglądnęli film „Jeżyk był smutny”, po którym wszyscy doszli do wniosku, że dobrze jest być miłym i życzliwym dla innych. Pogadankę przerwał dzwonek… Na podsumowanie każdy wykonał radosną kartkę okolicznościową dla bliskiej osoby - kolegi, koleżanki, pani, brata, siostry lub rodziców. No i oczywiście była radosna fotobudka z rekwizytami 😊
Spotkania autorskie z pisarzami podczas Świątecznych Targów Książki - klasa 4b i 5c
13W miniony piątek i sobotę odbyła się w naszym mieście 4. edycja Świątecznych Targów Książki. Do Rzeszowa przyjechali mistrzowie słowa pisanego i mówionego, laureaci wielu prestiżowych nagród, autorzy piszący dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych by spotkać się ze swoimi czytelnikami. Uczniowie naszej szkoły z klasy 4b wzięli udział w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską i Malwiną Kożurno oraz z Marią Strzelecką i Andrijem Lubką. Dzieci z klasy 5c uczestniczyły w spotkaniu z Marią Strzelecką i Andrijem Lubką. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Alina Mazera, p. Małgorzata Mendel oraz p. Grażyna Kadłuczka.
Renata Piątkowska jest jedną z najbardziej znanych współczesnych autorek książek dla dzieci. Napisała ich ponad 50. Najbardziej znane jej książki to: "Nie ma nudnych dni", "Z przysłowiami za pan brat", "Cukierki", "Hebanowe serce ", "Dziadek na huśtawce" i inne. Książki R. Piątkowskiej są pełne ciepła i humoru, zawierają też walor edukacyjny, a sama autorka jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, a także Kawalerem Orderu Uśmiechu.
Spotkanie z panią Renatą toczyło się wokół jej trzech najnowszych książek: "Najwierniejsi przyjaciele", "Oko w oko ze zwierzakiem" i "Biszkopt, pingwin i reszta". Są to zbiorki opowiadań o niezwykłych zwierzętach i ich relacjach z ludźmi, historie o zwierzakach, które dokonały czegoś niezwykłego, np. uratowały człowieka, pomogły mu wyzdrowieć lub nie mogły sie z nim rozstać. Wszystkie historie opisane przez autorkę są prawdziwe i oparte na faktach autentycznych. Pokazują, jak niezmierzone możliwości drzemią w zwierzętach - zarówno w tych dzikich, jak i w domowych pupilach.
W czasie spotkania pisarka opowiedziała dzieciom o różnych historiach, które opisała w swoich książkach. Powiedziała też młodym czytelnikom, że pisanie książek jest dla niej czystą przyjemnością. Chce od pierwszego zdania złapać uwagę czytelnika poczuciem humoru, a przy okazji niechcący i mimochodem przemycić wiedzę o zwyczajach, przysłowiach, zwierzętach i otaczającym świecie. Potwierdzeniem tych słów były fragmenty książek czytane przez Malwinę Kożurno - znakomitą lektorkę, o doskonałej dykcji i niepowtarzalnym głosie.
Na zakończenie uczestnicy zasypali pisarkę lawiną pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Można też było otrzymać dedykację z autografem pisarki.
Maria Strzelecka jest autorką książek: "Beskid bez kitu", "Beskid bez kitu. Zima" oraz "Nikifor". Jest nie tylko pisarką, ale też doktorem sztuk plastycznych, malarką, ilustratorką, projektantką odzieży i plakatów, autorką filmów animowanych, gitarzystką basową i wokalistka zespołów punkowych, aktorką.
Andrij Lubka to jeden z najciekawszych ukraińskich literatów młodego pokolenia, poeta, pisarz, eseista, tłumacz i felietonista. Zdobywca licznych nagród literackich. Przetłumaczył na język ukraiński książkę M. Strzeleckiej "Beskid bez kitu" ("Lito w Beskidach").
Spotkanie z M. Strzelecką i A. Lubką było okazją do rozmowy o książkach: "Beskid bez kitu" i "Beskid bez kitu. Zima". Publikacje są portretem miejsca, opisują ludzi, przyrodę, budownictwo i historię pogranicza Beskidów.
Ducha książki oddaja precyzyjne ilustracje i łemkowskie pieśni niosące ze sobą dużą porcję wiedzy o pograniczu Polski, Ukrainy i Słowacji. Można z nich się uczyć języka, trudnej historii wysiedlenia Łemków, ale też znajdują się w niech przepisy na słodkie dania. Bohaterami tej nagradzanej książki są Terka i Nela. Utwory p. Marii Strzeleckiej są doskonałą propozycją dla dzieci i "puszczeniem oka " do dorosłych.
Spotkanie z Panią Renatą Piątkowską i Panią Malwiną Kożurno oraz z Panią Marią Strzelecką i Panem Andrijem Lubką było bardzo ciekawe i dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Kajce i Panu Zygmuntowi Śliwie za zaproszenie.
Grażyna Kadłuczka
1c, 2a i 2b – „Poznajmy się / Давайте познайомимось!"
Ogólnopolski projekt edukacyjny „Poznajmy się / Давайте познайомимось!" jest dla klas, w których uczą się dzieci z Polski i Ukrainy. Dwujęzyczne książeczki z ciekawostkami i zagadkami o Polsce i Ukrainie dla każdego ucznia pomagają w realizacji projektu. Oprócz książeczki opracowana została dwujęzyczna, interaktywna prezentacja z dźwiękiem po Polsku i Ukraińsku. Prezentacja składa się z 15 slajdów zawierających ciekawostki i zadania o polskiej i ukraińskiej kulturze i kraju: https://szpiedzywiedzy.pl/poznajmy_sie
Udział w projekcie jest BEZPŁATNY!
Projekt w swoich klasach będzie realizowała p. Zofia Szpunar, p. Edyta Maścidło-Sączawa i p. Jolanta Murias.
Spotkanie autorskie z pisarką Stanisławą Bełch - klasa 3a.
14W minioną środę, uczniowie klasy 3a wzięli udział w spotkaniu z rzeszowską pisarką, autorką licznych książek dla dzieci - Panią Stanisławą Bełch.
Spotkanie to znakomicie wpisało się w uroczysty okres obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem przewodnim wydarzenia była książka pt. "Święto Niepodległości" napisana przez autorkę z okazji setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Utwór ten jest zbiorem patriotycznych wierszy o symbolach naszego kraju, o wybitnych postaciach i historycznych ważnych miejscach obecnych w Rzeszowie. Zaprezentowane przez prowadzącą wiersze wzbudziły ciekawość u dzieci i zainicjowały rozmowę o ważnych postaciach tworzących historię Polski i małej Ojczyzny - Rzeszowa. Uczestnicy spotkania odbyli poetycki spacer ulicami naszego miasta. Na ilustracjach, wykonanych przez córkę pisarki, rozpoznawali m.in. pomnik Leopolda Lisa-Kuli, dom pułkownika Jana Kotowicza, pomnik Powstańców Styczniowych, pomnik Tadeusza Kościuszki.
W dalszej części zajęć prowadząca opowiadała dzieciom o swojej przygodzie z pisaniem i odpowiadała na liczne pytania zadawane przez uczniów. Na koniec dzieci mogły zakupić tomik wierszy "Święto Niepodległości" z autografem i dedykacją od pani Stanisławy. Wszyscy uczniowie obdarowani zostali pięknymi zakładkami do książki.
Spotkanie z Panią Stanisławą Bełch zachęciło dzieci do rodzinnego spaceru po Rzeszowie w poszukiwaniu opisanych w książeczce miejsc. To była wspaniała lekcja historii dla uczniów.
Serdecznie dziękujemy Autorce za spotkanie i przeprowadzone zajęcia edukacyjno-historyczne.
Organizator: Grażyna Kadłuczka
"Ballady i romanse" w teatrze Maska
16 listopada 2022 r. uczniowie klas: 8a, 8b, 8c, i 6a pod opieką nauczycieli:p. M. Mendel, p. M. Skały, p. K. Święch i p. D. Zawadzkiej udali się do Teatru Maska w Rzeszowie. Obejrzeli musical "Ballady i romanse" na podstawie wybranych utworów Adama Mickiewicza oraz ludowych podań. Spektakl okazał się pomysłowym i bardzo współczesnym spojrzeniem na utwory naszego narodowego wieszcza.
Podziękowanie dla 2a i 8c
Dopiero dziś organizatorzy przesłali certyfikat !
Dziękujemy pani Edycie Maścidło-Sączawie i p. Dorocie Rusin za przeprowadzenie akcji !
2a – zajęcia w WiMBP Filii nr 2 w Rzeszowie
36Dziś uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą byli w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie Filii nr 2 na zajęciach edukacyjno-historycznych prowadzonych przez edukatora Oddziału IPN w Rzeszowie pt. „Opowieść o odzyskaniu przez Polskę niepodległości”. Uczniowie wykazali się dużą kulturą, wiedzą o historii Polski i chętnie pracowali. Zajęcia były bardzo interesujące i czas szybko minął. Na zakończenie każdy otrzymał upominek 😊
Andrzejkowe Show Rozrywkowe...
W imieniu Rzeszowski Dom Kultury Filia Pobitno zapraszamy na zabawę andrzejkową 17 listopada. Mile widziane przebrania. Zapisy do 16 listopada. Więcej szczegółów na plakacie.
2a – zamiast sms wyślij kartkę
Już od jutra zapraszamy na kiermasz kartek bożonarodzeniowych. Spiesz się, każda kartka jest inna i wyjątkowa. Idą święta 😊 Zamiast sms wyślij kartkę z życzeniami !
Edyta Maścidło-Sączawa
Wyniki konkursu plastycznego dla klas I - III na plakat pod hasłem "Pokój"
121 miejsce:
Wiktoria Kusiak - kl.1a
Justyna Kowalska - kl.2a
Zuzanna Pasterz - kl.3a
Zuzanna Turek - kl.3a
2 miejsce:
Maciej Majdański - kl. 1a
Radosław Panek - kl.1c
Jakub Zięba - kl.1c
Maja Mroczka - kl.2a
Wojciech Trzebiński - kl.2a
Milena Opiela - kl.2b
3 miejsce:
Anastazja Choma - kl.1c
Kacper Kiedrzyn - kl.2a
Ewa Kostrubiec - kl.2b
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizator i Jury:
Grażyna Kadłuczka
Elżbieta Gałuszka
Dorota Irzyńska
Gratulujemy !
Wyniki
Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Barwy jesieni”
dla uczniów klas I – III
Laureaci
Wiktoria Kusiak 1a
Franciszek Matkowski 1a
Szymon Możdżeń 1a
Julia Haligowska 1c
Błażej Niedzielski 2a
Kacper Kiedrzyn 2a
Maciej Kościółek 2a
Wojciech Trzebiński 2a
Jakub Łuszczak 2a
Milena Opiela 2b
Aleksandra Napelska 2b
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Organizator i Jury:
Edyta Maścidło-Sączawa
Marcin Czyrek
Piotr Twardowski
"Dziady" A. Mickiewicza w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia".
14 listopada 2022r. uczniowie klas: 8a, 8b, 8c, 7a pod opieką nauczycieli: p. M. Mendel, p. M. Skały, p. K. Święch i p. D. Zawadzkiej obejrzeli spektakl "Dziady" w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Inscenizacja cz.2 Dziadów A. Mickiewicza znakomicie oddała klimat starego obrzędu litewskiego.
Pudełko ze szpatułek
22.01.2025Z drewnianych szpatułek (patyczków lekarskich) można skonstruować wiele przedmiotów.
Uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykonali pudełko z pokrywką, które można wykorzystać do przechowywania drobiazgów.
Konkurs piosenki obcojęzycznej
22.01.2025Celem konkursu jest:
· Prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów.
· Popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew.
· Twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci i młodzieży.
· Promowanie odmiennych od tradycyjnych form edukacji.
Warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Szkoły podstawowej nr 12
2. Uczestnicy prezentują wybrany utwór w języku angielskim lub niemieckim.
3. Wykonawcy występują w następujących kategoriach
- uczniowie klas I – III – soliści lub duet
- uczniowie klas IV – VIII – soliści lub duet
4. Czas piosenki max. do 5 minut
5. Jeden wykonawca może zaśpiewać tylko jeden utwór
6. Uczestnik dostarcza podkład i tekst piosenki najpóźniej w przeddzień konkursu. Podkład nie może zawierać chórku lub drugiego głosu z oryginalnego nagrania.
7. Chętne osoby proszone są o zgłoszenie się do nauczycieli języków obcych, uczących w danej klasie do 31 stycznia.
8. Konkurs odbędzie się 10 lutego.
Kryteria oceny:
· Poprawność językowa wykonywanych utworów.
· Strona muzyczna.
· Ogólne wrażenia artystyczne.
· Dobór repertuaru.
Igrzyska dzieci w koszykówce chłopców
21.01.20253We wtorek 21 stycznia reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Igrzyskach dzieci w koszykówce.
Rozegraliśmy dwa emocjonujące spotkania z gospodarzami SP37 oraz SP31. Dziękujemy za sportową rywalizację.
Duże brawa należą się całej drużynie za sportową postawę, determinację i walkę na boisku. Świetnymi indywidualnymi akcjami popisał się Jarosław Gucwa, który w dwóch meczach rzucił aż 18 punktów.
Skład drużyny:
CHEBOTAR ZAHAR, GUCWA JAROSŁAW, HUS SZYMON, KOŚCIÓŁEK MACIEJ, LĘCZNAR GABRIEL, PRZYTUŁA MAKSYMILIAN, ROPA KACPER, SUKHORUK NIKITA, WĄS MANUEL, WŁODYKA ADAM, ZIOŁO TOMASZ, ŻEMŁO MAX
TRENER: MATEUSZ SKAŁA
Kochana Babciu, kochany Dziadku!
21.01.2025Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości, samych pogodnych dni oraz młodzieńczej energii i pociechy z wnuków!
Uczniowie SP12
Zapraszamy...
16.01.2025Zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpi także Chór Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie "Kolorowe Nutki"
Gdzie? Kosciół Św. J.S.Pelczara w Rzeszowie.
Kiedy? 19 stycznia 2025r.
O której? godz. 19.00
Dyrygentka chóru: p. Elżbieta Gałuszka
Uczniowie SP 12 na nartach
13.01.202539Wreszcie nastała zima i spadł śnieg. W związku z tym w poniedziałek 13 stycznia 2025 tak jak w poprzednich latach uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego otworzyli sezon narciarski w Ośrodku Kiczera Ski w Puławach w ramach akcji „Narty Dzieciom”.
W pięknej, zimowej scenerii początkujący pod opieką instruktorów uczyli się jazdy od podstaw, a pozostali doskonalili swoją jazdę na trudniejszych trasach. W przerwie zajadaliśmy pyszne zapiekanki w restauracji. Dzień spędzony na stoku mimo zmęczenia sprawił im wiele przyjemności i radości.
W drodze powrotnej mimo zmęczenia wszyscy dopytywali się kiedy będzie następny wyjazd……, a ten jest zaplanowany na 23 stycznia. Zapraszamy, zapisy już wkrótce.........
Organizatorzy: p. Andrzej Leniart, p. Mateusz Skala i p. Maciej Baran.
Udział SP 12 w Ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów 2025”
13.01.20251810 stycznia uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII uczestniczyli w XIV edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów” zorganizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Hasłem przewodnim tego wydarzenia było „Biologia zmian klimatu”. Z tej okazji studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii i Ochrony Przyrody UR przygotowali dla przybyłych entuzjastów ciekawy program. Uczniowie szkół podstawowych i średnich uczestniczyli w wykładach, warsztatach, wystawach biologicznych, zoologicznych, fizycznych i chemicznych. W programie znalazły się także fascynujące pokazy, quizy i gry edukacyjne. Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem korzystali z przygotowanych atrakcji, nabyli sporo wiedzy przyrodniczej, a uczestnicząc w quizach i konkursach zdobyli liczne nagrody rzeczowe.
nauczyciel biologii: Dorota Rusin
Lekcja z podróżnikiem- Namibia
09.01.202514W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Samuelem Kempskim reprezentującym grupę podróżniczą „Trzask.pl”. Uczniowie wysłuchali pasjonującej opowieści o podróży po Namibii, ilustrowanej slajdami oraz prezentującej ciekawe i oryginalne przedmioty używane przez buszmenów. Podróżnik przybliżył słuchaczom warunki życia koczowniczego ludu Himba: domy, w których mieszkają, szkołę, do której uczęszczają dzieci, fryzury i ozdoby noszone przez małe dziewczynki oraz młodych chłopców. Pokazał publiczności włócznię, strzały i łuk używane przez buszmenów podczas polowania i opowiedział o truciźnie wytwarzanej z pewnego gatunku larw much. Dziękujemy za pasjonujące spotkanie, które było wartościową lekcją przyrody i geografii.
Informacje o wyjeździe na narty w poniedziałek 13 stycznia 2025 r.
09.01.2025.
Prosimy, aby dziecko zabrało na wyjazd na narty do Puław
w poniedziałek 13.01.2025:
- Ciepłe ubranie, rękawice, spodnie i kurtka na narty (nieprzemakalne), drugie skarpety itp.
- Kominiarkę pod kask
- PODRĘCZNY PLECACZEK
- Jedzenie na podróż – w obie strony
- Przy chorobie lokomocyjnej- środki medyczne
- Ew. pieniądze na drobne zakupy na miejscu
- Dobry humor i uśmiech
W AUTOKARZE OBOWIĄZUJE ZAKAZ SPOŻYWANIA CHIPSÓW I NAPOJÓW GAZOWANYCH
ZBIÓRKA: PONIEDZIAŁEK 13.01.2025 GODZ. 6.20, wyjazd 6.30
NA PARKINGU OBOK CMENTARZA POBITNO, Al. ŻOŁNIERZY I ARMII WOJSKA POLSKIEGO.
PLANOWANY POWRÓT (TEN SAM PARKING) 13.01.2025 OK. 18-18.30
Prosimy o nie blokowanie parkingu oraz o punktualny odbiór dzieci.
UCZNIOWIE MOGĄ BYĆ ODEBRANI TYLKO PRZEZ DOROSŁYCH OPIEKUNÓW
lub wracają samodzielnie tylko po wcześniejszym napisaniu zgody przez rodziców
w dzienniku elektronicznym do p. Mateusza Skały
Wyróżnienie dla Macieja Trzebińskiego!
09.01.2025Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że uczeń klasy 2b, Maciej Trzebiński zdobył wyróżnienie w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 21 w Rzeszowie. Na uwagę zasługuje fakt, że praca Macieja została wyróżniona spomiędzy setki innych szopek! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekun: Joanna Biskup
Sukces Gai Wojakowskiej!
09.01.2025Nasza uczennica i przewodnicząca szkoły- Gaja Wojakowska z klasy VIIIa, zakwalifikowała się do II okręgowego etapu V Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych! Patronat nad konkursem sprawuje Uniwersytet Rzeszowski. Uczennicę przygotowała p. Ewa Wąs. Gai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
II EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH 2024 r. pod hasłem: SZOPKA BOŻONARODZENIOWA
08.01.2025Uczeń naszej szkoły Wojciech Trzebiński brał udział w konkursie, którego główną ideą jest pielęgnowanie tradycji Bożego Narodzenia. Konkurs był pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Św Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Księdza Prałata Stanisława Potery, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie, Rzeszowskiej Rady Kobiet. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 21 w Rzeszowie.
Na konkurs zostało nadesłanych 100 szopek z województwa podkarpackiego. Oceny dokonało Jury w dniu 03.01.2025r.
Od 04.01.2025r – 06.01.2025r. była otwarta wystawa prac pokonkursowych w Piwnicach Rzeszowskich.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z rozdaniem nagród i dyplomów odbyło się 07.01.2025 r w Piwnicach Rzeszowskich.
Uczeń naszej szkoły z klasy IV a Wojciech Trzebiński otrzymał pamiątkowy dyplom.
Opiekunem ucznia biorącego udział w konkursie był nauczyciel Kamil Bułdak.
Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
✨"ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ?" - akcja charytatywna ✨
08.01.2025📣 Drodzy Rodzice,
Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej: "Ile waży święty Mikołaj?" organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. 🎅
Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży wychowanków Fundacji. Zebrane środki pomogą utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez fundację.
W naszej placówce akcja trwa do 31 𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟱 𝗿.
W ramach akcji 𝘇𝗯𝗶𝗲𝗿𝗮𝗺𝘆 𝗺𝗼𝗻𝗲𝘁𝘆 o różnym nominale (polskie, niezniszczone, będące aktualnie w obiegu). 💰 Zostaną one przeliczone, zważone i przekazane do fundacji.
👉 Samorząd Uczniowski będzie chodził po klasach i zbierał pieniążki - liczy się każdy grosik ☺️
Pamiętajmy dobro zawsze wraca!
Koordynatorzy akcji:
p. Joanna Błakita - przedszkole
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - szkoła
Konkurs Kangur Matematyczny 2025
06.01.2025Jak co roku,
zapraszamy wszystkich uczniów klas II – VIII do udziału
w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY.
Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zgłosi chęć swojego udziału.
Opłata za udział w konkursie wynosi 16 zł od uczestnika. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę – kangurowy wariant kostki Rubika 3x3x3.
Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są przez nauczycielki matematyki i wychowawców klas 2 i 3 - do 31 stycznia 2025 r.
Regulamin konkursu i przykładowe zadania można znaleźć na stronie
www.kangur-mat.pl oraz na tablicy informacyjnej w holu szkoły.Konkurs odbędzie się 20 marca 2025 r. o godz. 9:00
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU 😊
Szkolny Koordynator Konkursu - Alina Mazera i Beata Skrzynta
ORIGAMI – KULA NA BAZIE GWIAZDY
06.01.2025Pierwsze zajęcia kółka Origami, w nowym roku 2025, były prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki składania papieru. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wykonać kule na bazie gwiazdy, co okazało się nie tylko wyzwaniem, ale również świetną zabawą. Do wykonania jednej kuli potrzebowaliśmy 30 kwadratowych karteczek o tym samym rozmiarze. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w tworzenie modułów, co pozwoliło nam w krótkim czasie zbudować piękną, kolorową kule.
3Po zakończeniu budowy kuli, przyszedł czas na zabawę - rzuty do wyznaczonej osoby. Było to świetne urozmaicenie zajęć i dostarczyło mnóstwo śmiechu i radości. W pozostałym czasie, korzystając z poznanego modułu, budowaliśmy kostki sześcienne i ośmiościany gwiaździste.
Opiekunki kółka origami – A. Mazera i B. Skrzynta
Świątecznie w świetlicy
02.01.202522Na zdjęciach widać wychowanków świetlicy, którzy z radością przygotowywali bożonarodzeniowe kartki z życzeniami oraz kolorowe aniołki. Dzieci przy stołach pełnych kolorowych papierów, brokatu i innych materiałów, tworzą swoje wyjątkowe dzieła. Kartki z ciepłymi, świątecznymi życzeniami oraz aniołki, pełne pasji i zaangażowania, zostały wręczone pracownikom naszej szkoły, niosąc ze sobą radość i magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. To piękny gest, który pokazuje twórczość dzieci oraz ich chęć dzielenia się świąteczną atmosferą z innymi.
Ponadto wykonali ozdoby do swojej świetlicy, które będą umilały im pobyt.
Wychowawcy świetlicy: Beata Bar, Dorota Irzyńska, Liuba Rusinek
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie