Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości
311 listopada Antonina, Oliwia i Hubert z ósmych klas reprezentowali naszą szkołę na wojewódzkich obchodach 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Miało to miejsce przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiły wystąpienia Pani Wojewody, Pana Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Pana Prezydenta Rzeszowa. Następnie odbył się apel pamięci, salwa honorowa i złożenie wieńców. Ostatnim akcentem była Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego i Defilada. Opiekunem był Maciej Baran.
UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
25W czwartek 10 listopada 2022 odbył się w naszej szkole UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
Został on przygotowany przez: p. Dominikę Zawadzką, p. Beatę Trojanowską, p. Elżbietę Gałuszkę, a pani Iza Czarnota oraz p. Kamil Bułdak przygotowali dekoracje. Zdjęcia oraz sprzęt audio - video przygotowali: p. Mateusz Skała i p. Andrzej Leniart.
Na scenie wystąpili uczniowie z klasy 4a oraz chór szkolny. Obsługą sprzętu i prowadzeniem apelu zajmowali się uczniowie z klasy 8b
2a – „Szkoła do hymnu”
6Nasza szkoła wzięła dziś udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11:11. W ten sposób chcieliśmy włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Edyta Maścidło-Sączawa
Konkurs klas 1 "Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej"
9Biblioteka szkolna z przyjemnością informuje, iż konkurs pt. "Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej" dla klas I został rozstrzygnięty.
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów klas pierwszych książką, rozwijanie zdolności plastycznych oraz wyobraźni twórczej. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do przeczytanej książki wypożyczonej ze szkolnej biblioteki.
Na konkurs wpłynęło 25 prac inspirowanych przygodami z różnych książek dla najmłodszych czytelników, wykonanych różnymi technikami. Przy ocenie wzięto pod uwagę pomysłowość, estetykę i samodzielność ich wykonania. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na tablicy bibliotecznej.
Wyniki konkursu:
1 miejsce:
Patryk Koszela - kl.1a
Radosław Panek - kl.1c
Amelia Serwaczak – kl. 1c
Kornel Kołacz – kl.1c
2 miejsce:
Wiktoria Kusiak - kl.1a
Franciszek Matkowski - kl.1a
Emilia Piczak - kl.1c
Jakub Zięba - kl.1c
3 miejsce:
Oleh Borovets -kl.1b
Kamil Czyż - kl.1a
Nina Szura - kl.1a
Zachęcam do obejrzenia nagrodzonych prac.
Serdecznie gratuluję laureatom i dziękuję wszystkim uczestnikom oraz zachęcam do udziału w kolejnych konkursach bibliotecznych. Dziękuję również Wychowawcom klas I-III za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
Grażyna Kadłuczka
2a – Międzynarodowy Dzień Jeża
16Plastikowe widelczyki, którymi kiedyś jedli szarlotkę posłużyły tym razem jako narzędzie malarskie do namalowania jeża z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża. Ten pożyteczny ssak wykonany przez uczniów klasy 2a z plasteliny ma specjalny przekaz: Chroń i pomagaj jeżom! Jeże są gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą. Niestety, największym zagrożeniem dla nich jest człowiek, dlatego tak ważne jest aby poznać zwyczaje i potrzeby jeży. Dzięki temu łatwiej będzie je chronić. Zachęcamy, byście świętowali Dzień Jeża czytając o nich, oglądając filmy i bawiąc się uczyli. A jeże w tym czasie obchodzą swoje święto smacznie śpiąc, nie przeszkadzajmy im więc…
Edyta Maścidło-Sączawa
Lekcja zdrowego odżywiania w kl.1c
3Spożywanie surowych warzyw i owoców ma bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka. Szczególnie w jesienne dni należy dbać o dostarczanie organizmowi witamin.
Dlatego uczniowie klasy 1c pod opieką wychowawczyni Zofii Szpunar podczas lekcji poznawali zasady przygotowania zdrowych posiłków. W grupach wykonywali surówkę z marchewki i jabłka oraz pyszny sok warzywno-owocowy. Następnie degustowali te naturalne witaminy.
Nowe kolorowe instrumenty
1Dzisiaj członkowie szkolnego chóru „Kolorowe nutki” wypróbowali nowe instrumenty perkusyjne. Sprawdzili jak brzmią bębenki- djembe, marakasy, shakery: kolorowe jajka, ananas i banany. Instrumenty bardzo nam się spodobały, ładnie wyglądają i pięknie brzmią. Będziemy często korzystać, grać i akompaniować do śpiewu.
2a - "Matematyka u krawca"
42Uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą sprawdzili dziś czy dodawanie, odejmowanie, mierzenie i przeliczanie przydaje się poza klasą. Ogólnopolski projekt "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki 2022" ma na celu pokazanie najmłodszym, jak wykorzystywać umiejętności zdobyte w szkole w codziennych sytuacjach. Tym razem II moduł to „Matematyka u krawca”. Zawód krawca/krawcowej jest nierozerwalnie związany z matematyką. Podstawą szycia ubrań czy innych elementów garderoby jest dokonywanie pomiarów i obliczeń. Zajęcia poza pokazaniem pracy krawcowej miały na celu umożliwienie dzieciom dokonania autentycznych pomiarów ciała rówieśników do zaplanowania projektu krawieckiego np. koszulki, sukienki, spódnicy lub spodni.
Zajęcia programowania w Minecraft.
W naszej szkole odbyły się zajęcia z programowania w znanej grze Minecraft. Kolejne będą w poniedziałki od 8.45 do 9.45. Chętni uczniowie mogą jeszcze dołączyć do płatnego kursu.
Kontakt do zapisów: 601-330-442
„Nie święci garnki lepią … Garncarstwo w pradziejach” - uczniowie klas 4a i 4b na zajęciach warsztatowych w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły (kl.4a,4b) wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt. „Nie święci garnki lepią … Garncarstwo w pradziejach” gdzie poznali historię garncarstwa oraz mogli wykonać różne ozdoby z gliny, które mogli zabrać do domu.
Wycieczka odbyła się pod opieką p. Ewy Wojtyś i p. Andrzeja Leniart.
OMNIBUS dla klas 2
? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
Omnibus
- szkolny konkurs dla klas II
Cele konkursu:- poszerzanie pasji i wiedzy o świecie;
- rozwijanie zainteresowań otaczającą rzeczywistością i rządzącymi w niej prawami;
- stworzenie możliwości konfrontacji własnej wiedzy z wiedzą rówieśników.
Regulamin konkursu:1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II.
2. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić swojemu wychowawcy.
3. Konkurs zostanie przeprowadzony w formie testu pisemnego (pytania otwarte i zamknięte).
4.Uczestnicy będą musieli wykazać się wiadomościami z zakresu wiedzy całościowej, nie tylko tej zdobywanej w szkole.
5. Zwycięzca otrzyma pamiątkowy dyplom i nagrodę.
6. Wyniki zostaną ogłoszone do tygodnia po konkursie na stronie internetowej naszej szkoły.Termin i czas konkursu:
28.11.2022 r. , godz. 15.20 – sala 19, 35 minut.
Organizator:
mgr Edyta Maścidło-Sączawa
Świetlica w jesiennym nastroju.
8,,Jak nie kochać jesieni,
jej babiego lata,
liści niesionych wiatrem,
w rytm deszczu tańczących….”
Wychowankowie świetlicy zauroczeni bogactwem darów i barw polskiej jesieni, postanowili wykonać różnorodne ozdoby, które upiększyły ich salę oraz wprowadziły w jesienny nastrój.
Wśród nich znalazły się: parasole, liście, jabłka, astry, kule z orgiami, jeżyki, drzewka, grzyby, wiszące obręcze, szyszki, kapelusze. Inwencja twórcza dzieci nie miała końca.
Tak,, ubrana'' świetlica witała i zachwycała wchodzących do niej gości, jak również samych jej bywalców.
A gdzie znalazły one swoje przeznaczenie? Zobaczcie sami.
wych. świetlicy Dorota Irzyńska i Ewa Gotkowska-Litwa
2a – zabawy figurami geometrycznymi
9Wprowadzanie uczniów w świat matematyki, obrazowanie pojęć przestrzennych i poznawanie własności figur geometrycznych w formie zabawy, to dokonały pomysł, aby zachęcić dzieciaki do nauki i zgłębiania wiedzy. Tak m.in. pracują uczniowie klasy 2a podczas dodatkowych zajęć rozwijających kreatywne myślenie matematyczne z p. Edytą Maścidło-Sączawą.
Podsumowanie konkursu na „Najciekawszą rzeźbę z dyni".
31 października został podsumowany ogłoszony przez Samorząd Uczniowski konkurs na „ Najciekawszą rzeźbę z dyni”. Wszystkie prace były piękne i starannie wykonane. Widać było zaangażowanie uczestników oraz całych rodzin, wykorzystanie ciekawych materiałów i fantastycznych pomysłów. Komisja oceniająca postanowiła przyznać nagrodę Zlacie Myronenko z klasy 1b.Dziękujemy dużym i małym artystom, prawdziwym rzeźbiarzom i ich pomocnikom za oryginalne prace i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: K Ożóg, I. Czarnota
2a - BRAWO !
Po realizacji I modułu "Matematyka na drodze" w ramach ogólnopolskiego projektu "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki 2022" klasa 2a i p. Edyta Maścidło-Sączawa, jako nauczyciel koordynator i realizator projektu dziś otrzymali zaświadczenie.
Zebrana kwota w akcji ,, GROSZ DO GROSZA dla Poli”
Szkolne Koło Caritas informuje, że kwota zebrana
w akcji ,,GROSZ DO GROSZA dla Poli” to:
1O75zł i 73 gr.
Kwota została przelana na konto Fundacji Siepomaga tytułem: Darowizna Pola Matuszek 0199349.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za wielkie wsparcie.
Opiekunowie SKC: Katarzyna Ożóg i Bożena Grabiec.
Święto Dyni.
7Dzień 28 października w naszej szkole był wyjątkowy. Obchodziliśmy Święto Dyni. Na korytarzach i w salach lekcyjnych królował kolor pomarańczowy. Nauczyciele i uczniowie zadbali o to, aby w ich strojach chociaż jeden detal odzieży był w kolorze pomarańczowym. Wspaniale wyglądali uczniowie przebrani za bohaterów ulubionych bajek czy filmów. Największą niespodziankę sprawili uczniowie klasy 8 b, którzy wystąpili przebrani za Minionki. Prezentowali się naprawdę fantastycznie! Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu kiermasz smakołyków. Na stołach znalazły się : babeczki, rogaliki, galaretki i innych łakocie. Cieszyły wzrok i podniebienie, a kosztowały niewiele. Pieniądze ze sprzedaży tych wypieków i słodyczy będą przeznaczone na potrzeby Samorządu Uczniowskiego. Ten wspaniały dzień przyniósł nauczycielom i uczniom dużo radości i dobrej zabawy.
2a - Dzień Dyni
28Dyniowy zawrót głowy w klasie 2a w Dzień Dyni. Przystrojona sala, uczniowie i p. Edyta Maścidło-Sączawa przebrani w różne postaci z filmów i bajek lub na pomarańczowo. Było zabawnie i nastrojowo podczas robienia dyń z pomarańczowych baloników wypełnionych mąką ziemniaczaną... a jeszcze do tego słodkości i cukierek albo psikus! A te piękne figurki z dyń wykonali uczniowie na szkolny konkurs Samorządu Uczniowskiego, czekamy na wyniki😊
Pudełko ze szpatułek
22.01.2025Z drewnianych szpatułek (patyczków lekarskich) można skonstruować wiele przedmiotów.
Uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykonali pudełko z pokrywką, które można wykorzystać do przechowywania drobiazgów.
Konkurs piosenki obcojęzycznej
22.01.2025Celem konkursu jest:
· Prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów.
· Popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew.
· Twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci i młodzieży.
· Promowanie odmiennych od tradycyjnych form edukacji.
Warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Szkoły podstawowej nr 12
2. Uczestnicy prezentują wybrany utwór w języku angielskim lub niemieckim.
3. Wykonawcy występują w następujących kategoriach
- uczniowie klas I – III – soliści lub duet
- uczniowie klas IV – VIII – soliści lub duet
4. Czas piosenki max. do 5 minut
5. Jeden wykonawca może zaśpiewać tylko jeden utwór
6. Uczestnik dostarcza podkład i tekst piosenki najpóźniej w przeddzień konkursu. Podkład nie może zawierać chórku lub drugiego głosu z oryginalnego nagrania.
7. Chętne osoby proszone są o zgłoszenie się do nauczycieli języków obcych, uczących w danej klasie do 31 stycznia.
8. Konkurs odbędzie się 10 lutego.
Kryteria oceny:
· Poprawność językowa wykonywanych utworów.
· Strona muzyczna.
· Ogólne wrażenia artystyczne.
· Dobór repertuaru.
Igrzyska dzieci w koszykówce chłopców
21.01.20253We wtorek 21 stycznia reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Igrzyskach dzieci w koszykówce.
Rozegraliśmy dwa emocjonujące spotkania z gospodarzami SP37 oraz SP31. Dziękujemy za sportową rywalizację.
Duże brawa należą się całej drużynie za sportową postawę, determinację i walkę na boisku. Świetnymi indywidualnymi akcjami popisał się Jarosław Gucwa, który w dwóch meczach rzucił aż 18 punktów.
Skład drużyny:
CHEBOTAR ZAHAR, GUCWA JAROSŁAW, HUS SZYMON, KOŚCIÓŁEK MACIEJ, LĘCZNAR GABRIEL, PRZYTUŁA MAKSYMILIAN, ROPA KACPER, SUKHORUK NIKITA, WĄS MANUEL, WŁODYKA ADAM, ZIOŁO TOMASZ, ŻEMŁO MAX
TRENER: MATEUSZ SKAŁA
Kochana Babciu, kochany Dziadku!
21.01.2025Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości, samych pogodnych dni oraz młodzieńczej energii i pociechy z wnuków!
Uczniowie SP12
Zapraszamy...
16.01.2025Zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpi także Chór Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie "Kolorowe Nutki"
Gdzie? Kosciół Św. J.S.Pelczara w Rzeszowie.
Kiedy? 19 stycznia 2025r.
O której? godz. 19.00
Dyrygentka chóru: p. Elżbieta Gałuszka
Uczniowie SP 12 na nartach
13.01.202539Wreszcie nastała zima i spadł śnieg. W związku z tym w poniedziałek 13 stycznia 2025 tak jak w poprzednich latach uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego otworzyli sezon narciarski w Ośrodku Kiczera Ski w Puławach w ramach akcji „Narty Dzieciom”.
W pięknej, zimowej scenerii początkujący pod opieką instruktorów uczyli się jazdy od podstaw, a pozostali doskonalili swoją jazdę na trudniejszych trasach. W przerwie zajadaliśmy pyszne zapiekanki w restauracji. Dzień spędzony na stoku mimo zmęczenia sprawił im wiele przyjemności i radości.
W drodze powrotnej mimo zmęczenia wszyscy dopytywali się kiedy będzie następny wyjazd……, a ten jest zaplanowany na 23 stycznia. Zapraszamy, zapisy już wkrótce.........
Organizatorzy: p. Andrzej Leniart, p. Mateusz Skala i p. Maciej Baran.
Udział SP 12 w Ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów 2025”
13.01.20251810 stycznia uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII uczestniczyli w XIV edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów” zorganizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Hasłem przewodnim tego wydarzenia było „Biologia zmian klimatu”. Z tej okazji studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii i Ochrony Przyrody UR przygotowali dla przybyłych entuzjastów ciekawy program. Uczniowie szkół podstawowych i średnich uczestniczyli w wykładach, warsztatach, wystawach biologicznych, zoologicznych, fizycznych i chemicznych. W programie znalazły się także fascynujące pokazy, quizy i gry edukacyjne. Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem korzystali z przygotowanych atrakcji, nabyli sporo wiedzy przyrodniczej, a uczestnicząc w quizach i konkursach zdobyli liczne nagrody rzeczowe.
nauczyciel biologii: Dorota Rusin
Lekcja z podróżnikiem- Namibia
09.01.202514W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Samuelem Kempskim reprezentującym grupę podróżniczą „Trzask.pl”. Uczniowie wysłuchali pasjonującej opowieści o podróży po Namibii, ilustrowanej slajdami oraz prezentującej ciekawe i oryginalne przedmioty używane przez buszmenów. Podróżnik przybliżył słuchaczom warunki życia koczowniczego ludu Himba: domy, w których mieszkają, szkołę, do której uczęszczają dzieci, fryzury i ozdoby noszone przez małe dziewczynki oraz młodych chłopców. Pokazał publiczności włócznię, strzały i łuk używane przez buszmenów podczas polowania i opowiedział o truciźnie wytwarzanej z pewnego gatunku larw much. Dziękujemy za pasjonujące spotkanie, które było wartościową lekcją przyrody i geografii.
Informacje o wyjeździe na narty w poniedziałek 13 stycznia 2025 r.
09.01.2025.
Prosimy, aby dziecko zabrało na wyjazd na narty do Puław
w poniedziałek 13.01.2025:
- Ciepłe ubranie, rękawice, spodnie i kurtka na narty (nieprzemakalne), drugie skarpety itp.
- Kominiarkę pod kask
- PODRĘCZNY PLECACZEK
- Jedzenie na podróż – w obie strony
- Przy chorobie lokomocyjnej- środki medyczne
- Ew. pieniądze na drobne zakupy na miejscu
- Dobry humor i uśmiech
W AUTOKARZE OBOWIĄZUJE ZAKAZ SPOŻYWANIA CHIPSÓW I NAPOJÓW GAZOWANYCH
ZBIÓRKA: PONIEDZIAŁEK 13.01.2025 GODZ. 6.20, wyjazd 6.30
NA PARKINGU OBOK CMENTARZA POBITNO, Al. ŻOŁNIERZY I ARMII WOJSKA POLSKIEGO.
PLANOWANY POWRÓT (TEN SAM PARKING) 13.01.2025 OK. 18-18.30
Prosimy o nie blokowanie parkingu oraz o punktualny odbiór dzieci.
UCZNIOWIE MOGĄ BYĆ ODEBRANI TYLKO PRZEZ DOROSŁYCH OPIEKUNÓW
lub wracają samodzielnie tylko po wcześniejszym napisaniu zgody przez rodziców
w dzienniku elektronicznym do p. Mateusza Skały
Wyróżnienie dla Macieja Trzebińskiego!
09.01.2025Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że uczeń klasy 2b, Maciej Trzebiński zdobył wyróżnienie w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 21 w Rzeszowie. Na uwagę zasługuje fakt, że praca Macieja została wyróżniona spomiędzy setki innych szopek! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekun: Joanna Biskup
Sukces Gai Wojakowskiej!
09.01.2025Nasza uczennica i przewodnicząca szkoły- Gaja Wojakowska z klasy VIIIa, zakwalifikowała się do II okręgowego etapu V Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych! Patronat nad konkursem sprawuje Uniwersytet Rzeszowski. Uczennicę przygotowała p. Ewa Wąs. Gai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
II EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH 2024 r. pod hasłem: SZOPKA BOŻONARODZENIOWA
08.01.2025Uczeń naszej szkoły Wojciech Trzebiński brał udział w konkursie, którego główną ideą jest pielęgnowanie tradycji Bożego Narodzenia. Konkurs był pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Św Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Księdza Prałata Stanisława Potery, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie, Rzeszowskiej Rady Kobiet. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 21 w Rzeszowie.
Na konkurs zostało nadesłanych 100 szopek z województwa podkarpackiego. Oceny dokonało Jury w dniu 03.01.2025r.
Od 04.01.2025r – 06.01.2025r. była otwarta wystawa prac pokonkursowych w Piwnicach Rzeszowskich.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z rozdaniem nagród i dyplomów odbyło się 07.01.2025 r w Piwnicach Rzeszowskich.
Uczeń naszej szkoły z klasy IV a Wojciech Trzebiński otrzymał pamiątkowy dyplom.
Opiekunem ucznia biorącego udział w konkursie był nauczyciel Kamil Bułdak.
Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
✨"ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ?" - akcja charytatywna ✨
08.01.2025📣 Drodzy Rodzice,
Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej: "Ile waży święty Mikołaj?" organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. 🎅
Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży wychowanków Fundacji. Zebrane środki pomogą utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez fundację.
W naszej placówce akcja trwa do 31 𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟱 𝗿.
W ramach akcji 𝘇𝗯𝗶𝗲𝗿𝗮𝗺𝘆 𝗺𝗼𝗻𝗲𝘁𝘆 o różnym nominale (polskie, niezniszczone, będące aktualnie w obiegu). 💰 Zostaną one przeliczone, zważone i przekazane do fundacji.
👉 Samorząd Uczniowski będzie chodził po klasach i zbierał pieniążki - liczy się każdy grosik ☺️
Pamiętajmy dobro zawsze wraca!
Koordynatorzy akcji:
p. Joanna Błakita - przedszkole
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - szkoła
Konkurs Kangur Matematyczny 2025
06.01.2025Jak co roku,
zapraszamy wszystkich uczniów klas II – VIII do udziału
w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY.
Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zgłosi chęć swojego udziału.
Opłata za udział w konkursie wynosi 16 zł od uczestnika. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę – kangurowy wariant kostki Rubika 3x3x3.
Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są przez nauczycielki matematyki i wychowawców klas 2 i 3 - do 31 stycznia 2025 r.
Regulamin konkursu i przykładowe zadania można znaleźć na stronie
www.kangur-mat.pl oraz na tablicy informacyjnej w holu szkoły.Konkurs odbędzie się 20 marca 2025 r. o godz. 9:00
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU 😊
Szkolny Koordynator Konkursu - Alina Mazera i Beata Skrzynta
ORIGAMI – KULA NA BAZIE GWIAZDY
06.01.2025Pierwsze zajęcia kółka Origami, w nowym roku 2025, były prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki składania papieru. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wykonać kule na bazie gwiazdy, co okazało się nie tylko wyzwaniem, ale również świetną zabawą. Do wykonania jednej kuli potrzebowaliśmy 30 kwadratowych karteczek o tym samym rozmiarze. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w tworzenie modułów, co pozwoliło nam w krótkim czasie zbudować piękną, kolorową kule.
3Po zakończeniu budowy kuli, przyszedł czas na zabawę - rzuty do wyznaczonej osoby. Było to świetne urozmaicenie zajęć i dostarczyło mnóstwo śmiechu i radości. W pozostałym czasie, korzystając z poznanego modułu, budowaliśmy kostki sześcienne i ośmiościany gwiaździste.
Opiekunki kółka origami – A. Mazera i B. Skrzynta
Świątecznie w świetlicy
02.01.202522Na zdjęciach widać wychowanków świetlicy, którzy z radością przygotowywali bożonarodzeniowe kartki z życzeniami oraz kolorowe aniołki. Dzieci przy stołach pełnych kolorowych papierów, brokatu i innych materiałów, tworzą swoje wyjątkowe dzieła. Kartki z ciepłymi, świątecznymi życzeniami oraz aniołki, pełne pasji i zaangażowania, zostały wręczone pracownikom naszej szkoły, niosąc ze sobą radość i magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. To piękny gest, który pokazuje twórczość dzieci oraz ich chęć dzielenia się świąteczną atmosferą z innymi.
Ponadto wykonali ozdoby do swojej świetlicy, które będą umilały im pobyt.
Wychowawcy świetlicy: Beata Bar, Dorota Irzyńska, Liuba Rusinek
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie