W piątek 30 września odbyła się w Rzeszowie Gra miejska "Łukasiewicz" zorganizowana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. W zabawie wzięły udział dwie grupy ze Szkoły Podstawowej nr 12 z klas 6b i 8a pod opieką wychowawców Andrzeja Leniart i Mateusza Skały. Mimo deszczowej pogody wszyscy świetnie się bawili odgadując zagadki związane z Ignacym Łukasiewiczem rozmieszczone w różnych częściach okolic rzeszowskiego rynku. Dzięki temu uczniowie poznali różne ciekawe miejsca w Rzeszowie.
2a i 2b w kinie
4Klasy II a i II b z okazji Dnia Chłopaka 30 września pod opieką p. Edyty Maścidło-Sączawy i p. Jolanty Murias wybrały się do kina Zorza na film o światowej sławie podróżniku i poszukiwaczu przygód pt.: „Guliwer”, który w wyniku niefortunnego zbiegu zdarzeń trafia do lochu…
Zagłosuj!
Pobitno - kat. II zadanie nr 26, kat. III zadanie 65
Dzień Chłopaka w 4b
4Dzień Chłopaka w klasie 4b miał „smak czekolady”. Zaczęło się od życzeń, które w imieniu dziewczynek złożyła chłopcom Emilka P. Potem były drobne, słodkie prezenty i wspólna zabawa. Wszystkie gry i zabawy ruchowe przygotowały samodzielnie dziewczynki (jestem z Was dumna😊) Była: ciuciubabka, zabawa w Mumie, zadania dla chłopców, powódź i gorące krzesła.
W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali także wiersza Adama Mickiewicza „Przyjaciele”, który przeczytała pani pedagog Beata Bar, włączając się tym samym w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Wszyscy super się bawiliśmy.
Wychowawca Alina Mazera
1a - zajęcia biblioteczne w WiMBP
28 września 2022r. uczniowie klasy 1a wraz z wych. Dorotą Twardy i panią Anetą Jarmołą uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie przy ul. Fredry.
Dzieci zwiedzały placówkę, zapoznały się z zasadami wypożyczania książek i dbania o nie, było też głośne czytanie i rozwiązywanie zagadek, z której bajki lub baśni pochodzi dana postać. Wszystkie dzieci wyszły z uśmiechem i obietnicą, że przyjdą razem z rodzicami, aby zapisać się do biblioteki. Spotkanie przebiegło w tak sympatycznej atmosferze, że planujemy w niedalekiej przyszłości spotkać się ponownie, tym razem na warsztatach plastycznych.
2a i 6-latki z Przedszkola Publicznego nr 11 - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
69Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Wisława Szymborska
Co nam daje czytanie? Wszystko! To świetna rozrywka, sposób na dobry humor i odstresowanie, ale również doskonała gimnastyka dla naszego mózgu. Książki poszerzają wiedzę, rozwijają słownictwo, pobudzają kreatywność, pozwalają ćwiczyć koncentrację i skupienie, rozwijają wrażliwość, uczą empatii, zmuszają do myślenia, każą zadawać pytania sobie i światu!
Możemy to wszystko dać naszym uczniom – jeśli wprowadzimy ich w świat literatury. Jeśli czytamy im głośno - dodatkowo budujemy silną więź emocjonalną :)
29 września 2022 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania pani Edyta Maścidło-Sączawa zaprosiła dzieci z Publicznego Przedszkola nr 11 wraz z uczniami klasy 2a do wspólnej zabawy z książką - czytania i słuchania śmiesznych wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, zabawnych przygód Kubusia Puchatka, fragmentu książki „Cukierku, ty łobuzie”, fragmentu „Baśni Andersena” oraz wyznań przemądrzałego Stefka Burczymuchy. Książki czytali zaproszeni goście : pani dyrektor Barbara Olearka, psycholog p. Anna Sawicka, pomoc nauczyciela p. Svitlana Oliynyk, nauczyciel p. Edyta Maścidło-Sączawa oraz uczeń klasy 2a Jakub Łuszczak. Na zakończenie p. Edyta Maścidło-Sączawa organizatorka wydarzenia odczytała „Opowiadanie o ślimaku i jego przyjacielu” na podstawie którego przeprowadziła zajęcia bajkoterapeutyczne o konflikcie, rozczarowaniu i złości… Młodzi, radośni goście na pamiątkę otrzymali zakładki do książek i pełni emocji wrócili do swojego przedszkola😊 Dziękujemy za współpracę i zapraszamy ponownie!
Edyta Maścidło-Sączawa
Dzień Chłopaka w kinie Helios
Z okazji Dnia Chłopaka wychowawcy klas 6a, 6b i 8a: p. Ewa Wojtyś, Mateusz Skała i Andrzej Leniart zorganizowali dla uczniów wyjście do kina Helios na film "Avatar".
Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka tuż tuż. Już w najbliższy piątek, 30 września, swoje święto obchodzić będą mali i duzi przedstawiciele płci męskiej. I choć wielu z nich zarzeka się, że jest to dla nich "dzień jak każdy inny" to przecież każda okazja jest dobra, żeby sprawić przyjemność bliskiej osobie.
Według kalendarza w Polsce panowie mają aż dwie okazje do świętowania - 30 września i 10 marca. Jesienią obchodzony jest Dzień Chłopaka, a wiosną Dzień Mężczyzny. Przyjęło się jednak, że to właśnie we wrześniu panowie otrzymują od pań życzenia i upominki. A gdyby tak zamiast prezentu zaplanować wspólne wyjście? Tak właśnie zaplanowały panie Edyta Maścidło-Sączawa i Jolanta Murias w swoich klasach. A wszystkim mężczyznom i chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego!
Edyta Maścidło-Sączawa
Kolejne zajęcia kółka „Miłośników Origami”
428 września 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie w tym roku szkolnym kółka „Miłośników Origami”, prowadzone przez nauczycielki matematyki. Jest nas coraz więcej. :)
Trenujemy składanie z kwadratowej kartki, modułu „sonobe”, który przypomina równoległobok z „kieszonkami", do których wkłada się "skrzydełka". Na razie poziom jest zróżnicowany, bo mamy nowych członków, ale sprzyja to współpracy i twórczej atmosferze.
Młodsi członkowie wykonali sześcienne kostki samodzielnie lub z niewielką pomocą, a starsi złożyli już dwunastościany. Kolejne bryły i kształty przed nami. Co stworzymy ? Sprawdzajcie… Na zajęciach gościnnie odwiedzili nas nasi absolwenci. Miło nam, że do nas wracacie.
DO ZOBACZENIA!
Dzień Języków Obcych
1226 września w naszej szkole obchodziliśmy „DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH”. W związku z tym chętni uczniowie przygotowali plakaty na temat krajów, które wcześniej wylosował przedstawiciel klasy. Ponadto uczniowie wzięli udział w zabawie - "Zgadnij jaki kraj prezentuję”. Wygrali uczniowie z klasy 8A. Jury nie miało wątpliwości, że 8A prezentowała Niemcy.:)
Gratulujemy
Beata Trojanowska
Katarzyna Ożóg
2a – 28. września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka
1Jabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie, wpływ na to ma nie tylko wspaniały smak, różnorodność odmian, ale i bogata symbolika.
Celem święta jest popularyzowanie zalet tego owocu. A jest ich mnóstwo, jak choćby wartości odżywcze. Jabłko to źródło witaminy C, B1,B2, B3, B5, β-Karotenu, likopenu i wielu innych, minerałów czy błonnika roślinnego. Dzięki regularnemu spożywaniu tych owoców walczymy z cholesterolem, wspieramy proces trawienia, poprawiamy urodę czy odżywiamy mózg. O magicznych wręcz właściwościach jabłka wiadomo zresztą od setek lat. To symbol zdrowia, życia, miłości, urodzaju i długowieczności. To powinno wystarczyć, by jabłko było stałym elementem naszego jadłospisu.
Święto to ma na celu promować spożycie jabłek w społeczeństwie. Najlepiej wśród najmłodszych, dorośli teoretycznie powinni być świadomi zalet, jakie przynosi jedzenie owoców. Jeśli nie, to Światowy Dzień Jabłka jest najlepszą okazją do zmiany swoich nawyków żywieniowych. W klasie 2a p. Edyta Maścidło-Sączawa zorganizowała zajęcia, podczas których uczniowie dowiedzieli się jakie są właściwości jabłek, jak się je uprawia, dlaczego powinno się je jeść ze skórką, że trzeba je zawsze myć przed spożyciem. Wszystko to zostało uatrakcyjnione nauką piosenki „Czerwone jabłuszko”, sokiem z jabłek robionym na zajęciach, chipsami z suszonych jabłek i słodkim poczęstunkiem – pyszną szarlotką przygotowaną przez rodziców!
2a - buduje plac zabaw
9Dziś uczniowie klasy 2a podczas zajęć kreatywnych pod opieką p. Edyty Maścidło-Sączawy po raz kolejny mieli możliwość pracy z klockami edukacyjnymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. SkriKit rozwija nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość złożenia konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, planowania i organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń elementów konstrukcyjnych w praktyce. Uczniowie pracowali zespołowo tworząc plac zabaw...
Zaproszenie do udziału w IV Edycji Akcji #SprzątamyDlaPolski
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice !
Serdecznie dziękujemy za udział w wiosennej edycji wydarzenia, w której uczestniczyło w całej Polsce ponad 250 000 osób i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zapraszamy do udziału w jeszcze ważniejszym jesiennym wydaniu tej prośrodowiskowej inicjatywy. IV Edycja #SprzątamyDlaPolski odbędzie się 4 października 2022 roku - w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu - patrona ekologów i zwierząt.
Udział w jesiennym wydaniu naszej inicjatywy jest tym bardzej istotny, gdyż pozbywając się zalegających w środowisku śmieci, uchronimy nasze tereny zielone przed degradacją przez cały sezon zimowy. Jest to więc newralgiczny moment, w którym każdy z nas może realnie przyczynić się do ochrony naszego naturalnego krajobrazu.
W tym roku zachęcamy do posprzątania brzegu Wisłoka!
szkolny koordynator akcji
Edyta Maścidło-Sączawa
Kolejne zawody i kolejny sukces sportowy!
Kolejne zawody i kolejny sukces sportowy! W piątek 23 września odbyły się Indywidualne Igrzyska Dzieci w LA. Nasz uczeń Dawid Flejszar zajął bardzo wysokie 3 miejsce w skoku wzwyż. Pozostali chłopcy i dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 12 również dzielnie walczyli w swoich konkurencjach zajmując dobre miejsca. Opiekunem reprezentacji naszej szkoły był Andrzej Leniart
9
2a - warsztaty ekologiczne
Dziś uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą wybrali się pieszo do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie - Filia nr 2 przy ul. A. Fredry 5 na warsztaty ekologiczne. Tam, oprócz utrwalenia wiedzy z zakresu segregacji śmieci wykonali radosne sowy z recyklingu. Po drodze zbierali dary nadchodzącej jesieni i dbali o swoje bezpieczeństwo stosując się do zasad ruchu drogowego :)
2a i 2b - zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej
2921 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie przyznawane dorosłym przez dzieci za działania przynoszące im radość. Projekt Orderu Uśmiechu stworzyła dziewięciolatka - Ewa Chrobak.
Z okazji tego święta w szkolnej bibliotece odbyły się zajęcia czytelnicze na temat "Medal za uśmiech", na które zostali zaproszeni uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami - Panią E. Maścidło-Sączawą i Panią J. Murias.. Dzieci uczestniczące w spotkaniu obejrzały wystawkę, z której dowiedziały się o historii i idei Orderu Uśmiechu, kto opracował projekt orderu i jak on wygląda, kto pierwszy otrzymał to międzynarodowe odznaczenie, za co można otrzymać Order Uśmiechu, kto go wręcza i jak wygląda sama ceremonia przyznawania tego zaszczytnego odznaczenia. Prowadząca zajęcia, Pani Grażyna Kadłuczka zaprezentowała uczniom także fragment książki A. Czerwińskiej - Rydel pt. "Medal za uśmiech ... Czyli dzieci mają głos!". Przeczytany fragment poszerzył wiedzę drugoklasistów na omawiany temat. Dzieci poznały listę Kawalerów Orderu Uśmiechu i dowiedziały się, za co przyznano im medal. Bibliotekarka dla swoich gości przygotowała również wystawę książek napisanych przez Kawalerów Orderu Uśmiechu. Dzieci obejrzały ją z przyjemnością, a niektóre książki wypożyczyły do przeczytania w domu.
Zajęcia w bibliotece sprawiły dzieciom dużo radości. Uczestniczyły w nich bardzo chętnie i aktywnie. W nagrodę od prowadzącej otrzymały "Ordery Uśmiechu".
Grażyna Kadłuczka
5c - zajęcia czytelnicze w WiMBP
716 września 2022 roku uczniowie klasy 5c pod opieką Pań: M. Mendel i G. Kadłuczki udali się do Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ulicy Fredry na zajęcia biblioteczne.
Celem spotkania było zapoznanie uczniów z działalnością organizacji harcerskiej w Polsce.
Zajęcia poprowadziła drużynowa Agata Manijak ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - Okręg Podkarpacki. Prowadząca w zwięzły sposób opowiedziała przybyłym o ruchu skautowskim i harcerskim. Przypomniała twórców - A. i A. Małkowskich, założycieli pierwszych drużyn harcerskich w Polsce i ponad stuletnią historię organizacji.
Zwróciła uwagę, że dzieci i młodzież działając w drużynach zuchowych i harcerskich, uczą się, miło spędzają czas, kształtują swoje charaktery w duchu miłości do ludzi, Ojczyzny i Przyrody.
Drużynowa włączyła uczniów do gry pt. "Kim", w której gracze ćwiczyli i sprawdzali swoją spostrzegawczość i pamięć. Uczestnicy zajęć poznali również przedmioty niezbędne dla każdego harcerza: kompas, latarka, gwizdek, a także nauczyli się, jak wykonać węzeł płaski i odczytać zaszyfrowane hasło.
Spotkanie było też okazją do obejrzenia książek ilustrujących życie harcerzy w czasach pokoju i trudnych dni podczas II wojny światowej. Pani Agata zachęciła też uczniów do przyłączenia się do miejscowych drużyn ZHP i ZHR.
Zaproszenie do gry miejskiej - "Łukasiewicz"
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w grze miejskiej dla młodzieży zorganizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Szczegółowe informacje poniżej oraz w załącznikach.
„Łukasiewicz” to historyczno-literacka gra terenowa z nagrodami. Gra wykorzystuje przestrzeń miejską jako element rozgrywki. Adresowana jest do młodzieży w wieku od 13 lat i ich opiekunów - uczestników grupowych. Gracze podzieleni na drużyny mają za zadanie odszukać określone Punkty Gry w centrum Rzeszowa i rozwiązać zadania, a następnie w jak najkrótszym czasie zameldować się na mecie.
Uczestnicy gry miejskiej będą mieli okazję zapoznać się z biografią polskiego wynalazcy i jego osiągnięciami naukowymi oraz zawodowymi. Organizatorzy postarali się, aby solidna porcja wiedzy przekazana została w lekkiej formie, przy okazji dobrej zabawy.
Poszczególne zadania zlokalizowano w 11 punktach w okolicach Rynku. Uczestnicy nie muszą wcześniej zgłębiać życiorysu Ignacego Łukasiewicza – w zadaniach postawiono na wiedzę ogólną, czytanie ze zrozumieniem i spostrzegawczość.
Dla 5 pierwszych drużyn przewidziano nagrody w postaci kart podarunkowych do Empiku.
Gra rozpocznie się na Rzeszowskim Rynku na Skwerze Kultury. Start o godz. 10:00, 30 września 2022 r. Podsumowanie Gry oraz wręczenie nagród połączone z poczęstunkiem dla uczestników nastąpi ok. godz. 13.00 – czyli po zakończeniu Gry przez wszystkich uczestników.
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Udział wezmą zarejestrowane zespoły liczące od 3 do 5 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy przyjmujemy do 26 września 2022 r. e-mailowo: gra@wimbp.rzeszow.pl
Więcej szczegółów oraz Regulamin, Karta Zgłoszenia i inne załączniki na stronie:
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty.
Patronami medialnymi są Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów, „Gazeta Codzienna Nowiny” i portal nowiny24.pl.
Zapraszam do wspaniałej zabawy!
Grażyna Kadłuczka
Pierwsze miejsce Szkoły Podstawowej nr 12 w Turnieju piłki nożnej z okazji Narodowego Dnia Sportu
12Nowy rok szkolny - pierwszy sukces sportowy W Turnieju piłki nożnej z okazji Narodowego Dnia Sportu drużyna Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie zajęła 1 miejsce pokonując wszystkich przeciwników - 2:0, 4:1, 7:0 i 2:0. Skład drużyny: KACPER RZUCIDŁO, SZYMON BARAN, PAWEŁ ZIELIŃSKI, TYMOTEUSZ KROK, KACPER PROKOP, ROMAN SABAT I DAWID FLEJSZAR. Opiekunem drużyny był Andrzej Leniart
Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa objął wydarzenie swoim patronatem.
Dziękujemy Grzegorz Stęchły za zmotywowanie nas do udziału w imprezie
Wielkie gratulacje!
16.04.20255Z wielką radością informujemy, że uczennice i uczniowie z naszej szkoły zostali nagrodzeni w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Pierzaste zwiastuny wiosny" organizowanym przez SP 30 w Rzeszowie. Uczniowie Jakub Baran z klasy 2b i Veronika Suk z klasy 1c zdobyli II miejsce, Gabrysia Barłowska z klasy 2b zdobyła III miejsce, a Helenka Buczek otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!👏🤝
Opiekun: p. Joanna Biskup, p.Paulina Dzięcioł, p. Edyta Maścidło- Sączawa.
III edycja konkursu Eko-Strój
16.04.202549Dziś w naszej szkole odbył się niekonwencjonalny pokaz mody będący zwieńczeniem III edycji konkursu Eko-Strój. Dzieci prezentowały stroje, które wykonały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartonów, worków, gazet, butelek plastikowych, folii spożywczej itp. Małe "ekomodelki i ekomodele" prezentowali na szkolnym wybiegu swoje "ekokreacje". Pokazali, że moda może iść w parze z troską o naszą planetę. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. A oto wyniki konkursu:
I miejsca:
Liliana Pasterz
Zuzanna Pasterz
Leon Pasterz
II miejsca:
Anastazja Klymenko
Maciej Majdański
Wiktora Kusiak
III miejsca:
Helena Piesowocz
Milena Kot
Gabrysia Barłowska
Wyrożnienia:
Wiktoria Pypeć
Wiktor Jęczalik
Amelia Serwaczak
Stanisław Serwaczak
Nina Szura
Gratulujemy! To była świetna zabawa połączona z ważnym przesłaniem- że Ziemia jest w naszych rękach i warto o nią dbać każdego dnia!
Organizatorzy:
Izabela Czarnota
Katarzyna Ożóg
Akcja Żonkile 2025
16.04.2025Nasza szkoła dołączyła do akcji Żonkile i wspólnie upamiętnijmy 82. rocznicę powstania w getcie warszawskim! Ponownie z radością wzięliśmy udział w kampanii społeczno-edukacyjnej organizowanej przez Muzeum POLIN. #ŁączyNasPamięć
koordynator akcji: Ewa Wojtyś
Zbliżają się Święta Wielkanocne
15.04.20254Wielkanocne ozdoby podkreślają urok tych wiosennych Świąt Wielkanocnych.
Uczniowie z klasy V i VI na lekcjach techniki przygotowali ozdoby: pisanki wykonane różnymi technikami, świąteczne stroiki.
Ozdoby te są wyeksponowane na wystawie w holu szkoły.
red: Kamil Bułdak
Pracująca sobota uczniów z SP 12! ☺️
15.04.2025💦 AKCJA "OPERACJA CZYSTA RZEKA" 💦
Uczniowie SP 12 w Rzeszowie uczestniczyli w akcji „Operacja Czysta Rzeka”.
W sobotę 1️⃣2️⃣ kwietnia o godzinie 10:00, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie wzięli udział w Ogólnopolskiej inicjatywie ekologicznej „Operacja Czysta Rzeka”. 💦 ☺️
Celem akcji było sprzątanie terenów zielonych oraz budowanie wśród młodzieży świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko.
Organizatorem wydarzenia był pan Maciej Staszewski, który z zaangażowaniem poprowadził akcję oraz zmotywował uczestników do aktywnego działania na rzecz ochrony przyrody.
Uczniowie z wielkim zapałem zbierali śmieci w okolicach rzeki, przyczyniając się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Ich praca przyniosła widoczne efekty, a wspólna troska o czystość naszej okolicy była dla wszystkich ważną lekcją.
Po zakończeniu sprzątania na uczestników czekała miła niespodzianka – ognisko z pieczeniem kiełbasek. Była to doskonała okazja do integracji, odpoczynku na świeżym powietrzu oraz podzielenia się wrażeniami z przebiegu akcji. 😉
Dziękujemy wszystkim uczniom za ich aktywny udział oraz panu Maciejowi Staszewskiemu za zorganizowanie tego wartościowego wydarzenia! 🫶💚
Makieta osiedla
15.04.20254Uczniowie klasy VI na lekcjach techniki bawili się w architektów i zaprojektowali idealne miejsce do zamieszkania. Wykonane zadania zgodnie z instrukcją zostały zaprezentowane klasie.
red: Kamil Bułdak
Klasy ósme podczas dni otwartych szkół
15.04.202523Uczniowie z obu klas ósmych odwiedzili szkoły ponadpodstawowe podczas dni otwartych — poznali różne kierunki, zajrzeli w zakamarki pracowni, a przede wszystkim złapali trochę inspiracji na przyszłość. Teraz decyzja o wyborze szkoły może być trochę łatwiejsza!
GRATULACJE DLA KONRADA!
11.04.2025Z dumą informujemy, że Konrad Baran z klasy 8a został laureatem przedmiotowego konkursu z matematyki oraz finalistą przedmiotowego konkursu z fizyki dla uczniów szkół podstawowych.
To ogromne osiągnięcie, które jest wynikiem jego talentu i ciężkiej pracy.Życzymy mu dalszych sukcesów i rozwijania pasji!
Opiekunem ucznia z matematyki była pani Alina Mazera, a z fizyki pani Bożena Grabiec.
Brawo Gaja!!!
10.04.202510 kwietnia duży sukces odniosła Gaja Wojakowska uczennica z klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 12! Podczas II edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Epopei Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” zdobyła trzecie miejsce.
W Urban Labie, gdzie odbył się drugi, finałowy etap konkursu rywalizacja była spora, ponieważ wzięło w nim udział 29 uczennic i uczniów, można powiedzieć – najlepszych specjalistów i miłośników tej lektury z całego powiatu rzeszowskiego. Gaja jednak nie przestraszyła się konkurencji, dała z siebie wszystko i znalazła się na podium.
Gratulujemy!!!
III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych
09.04.202526III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych
7 kwietnia 2025 w naszej szkole odbył się III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych pod hasłem: " W kręgu legend polskich" dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych.
Teatr to magia i w ten magiczny świąt przenieśli nas nasi artyści, prezentując różne interpretacje polskich legend.
Do przeglądu zgłosiło się sześć szkół. Celem konkursu było ukazanie piękna i magii teatru, popularyzacja zespołowych form Teatralnych, rozwijanie umiejętności przekładu tekstu literackiego na grę aktorską, wymianę doświadczeń.
W jury zasiedli: przewodniczący jury pan Maciej Szukała, aktor Teatru Przedmieście, dyrektor szkoły pani mgr Barbara Olearka, wicedyrektor szkoły pani mgr Maria Lipska, pani bibliotekarka mgr Jolanta Szczepek.
Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. Wcielili się w rolę naszych legendarnych władców, tańczyli, śpiewali. Każdy z zespołów przygotował interpretacje legend.
Po burzliwych obradach Jury przyznało:
I miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie
II miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 1 z Bratkowic.
Nagrody ufundowały firmy i sponsorzy:
Jan Nowara Dyrektor Teatru im Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Pan Marcin Hady właściciel sklepu "Żabka"
Kino Helios z Rzeszowa
Pan Piotr Krztoń Prezes firmy Delikatesy Centrum
Fundacja AKTYWIZACJA
Piekarnia Uberman
Dyrektor SP 12 pani Barbara Olearka
Gabinet stomatologiczny "Agenci uśmiechu" w SP 12
Dziękujemy raz jeszcze za wsparcie naszego przedsięwzięcia teatralnego.
Organizatorzy konkursu:
Ewa Wąs, Katarzyna Ożóg, Izabela Czarnota
Duży sukces Hanny Stańczyk w pływaniu !
08.04.2025W poniedziałek 7 kwietnia na pływalni "Delfin" odbyły się Igrzyska Miejskie Dzieci w pływaniu. W zawodach brała udział duża grupa uczniów z naszej szkoły.
Najlepszy wynik osiągnęła Hanna Stańczyk z klasy 6b, która zajęła bardzo wysokie 3 miejsce w stylu klasycznym.
Gratulujemy znakomitego wyniku !
Opiekunowie: Mateusz Skała i Andrzej Leniart
Biegi młodzieżowe podczas 18.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego
06.04.202586 kwietnia 2025 podczas 18. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego odbyły się biegi młodzieżowe, w których nie zabrakło reprezentantów naszej placówki. Na starcie stanęło aż 14 młodych zawodników, którzy z wielkim zaangażowaniem i sportowym duchem rywalizowali z rówieśnikami z całego regionu.
Na szczególne wyróżnienie zasługują:
- Maksymilian Łuszczak, który zdobył 3. miejsce w biegu chłopców z rocznika 2017,
- Sebastian Osowski, który również stanął na podium, zajmując 3. miejsce w kategorii chłopców z rocznika 2018 i młodszych,
- Alicja Osowska, która dzielnie walczyła w biegu dziewcząt z rocznika 2017 i uplasowała się tuż za podium, na 4. miejscu.
Wszyscy uczestnicy wrócili do domu z pamiątkowymi medalami, które będą przypominać im o sportowej przygodzie i wspaniałej atmosferze zawodów. Gratulujemy wszystkim startującym i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunowie: Andrzej Leniart i Mateusz Skała
Zjedz rybkę, jak miśki z Alaski!
05.04.202517W naszej szkole zrealizowaliśmy wyjątkowy projekt – „Dzień Alaski - zjedz rybkę jak miśki z Alaski”! Nasi uczniowie z klas 1-3 mieli okazję spróbować pysznego obiadu z dzikim łososiem Keta prosto z Alaski!
Celem tej akcji było promowanie zdrowych, dzikich ryb pochodzących z ekologicznych łowisk.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu! Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie odkrywać smaki natury i poszerzać wiedzę naszych uczniów na temat zdrowego odżywiania!
Konkurs o krajach anglojęzycznych
04.04.2025W piątek 4 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbył się drugi, finałowy etap powiatowego konkursu „What do you know about English speaking countries?” Szkoła Podstawowa nr 12 była w nim reprezentowana przez dwójkę uczniów: Milenę Krupę z 7c i Kacpra Stolarskiego z 8a. I choć konkursu nie wygrali, to się godnie w nim zaprezentowali.
Nocowanie w szkole – integracja klas ósmych
04.04.20252W dniach 28-29 marca uczniowie klasy 8 mieli okazję przeżyć niezapomnianą noc w szkole, pełną integracji, zabawy i wspólnego spędzania czasu. Wydarzenie miało na celu wzmocnienie więzi między uczniami, rozwijanie umiejętności współpracy oraz stworzenie przyjaznej atmosfery.
Wieczór rozpoczął się od przygotowania miejsca do nocowania – uczniowie rozłożyli materace, śpiwory i koce, tworząc przytulne przestrzenie do odpoczynku. Następnie odbyły się gry zespołowe, które pozwoliły na lepsze poznanie się i budowanie relacji. Nie zabrakło również seansów filmowych, podczas których uczestnicy mogli wspólnie obejrzeć wybrane produkcje w piżamach, ciesząc się swobodną atmosferą. Wspólne przygotowanie przekąsek na wieczór było dodatkowym elementem, który sprzyjał integracji.
Uczniowie zgodnie stwierdzili, że była to niezapomniana noc, pełna radości, śmiechu i nowych przyjaźni.
Opiekunami wydarzenia byli nauczyciele: A. Mazera, B. Skrzynta, W. Bielec i M. Baran
Mini siatkówka chłopców
03.04.20252Reprezentacja chłopców naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Dzieci w Mini Siatkówce. Wszyscy walczyli bardzo ambitnie , jednak nie udało się awansować do następnej rundy.
Dziękujemy za zaangażowanie !
Opiekun: Andrzej Leniart
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie