Światowy Dzień Pluszowego Misia
Klasa 1a 25 listopada Świętowała Dzień Pluszowego Misia. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż właśnie tego dnia w 1902 roku powstała maskota Teddy Bear, zaś w 2002 roku, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień ten ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia. Uczniowie w tym dniu przynieśli swoje maskotki, rysowali znane misie z bajek i literatury, uczestniczyli w zajęciach czytelniczych, dostali plakietki z misiem oraz klasowy dyplom „Przyjaciela Pluszowego Misia”.
Wycieczka do Bochni
3523 listopada 2021 roku uczniowie klas: IIa, IIIa oraz IIIb z opiekunami: p. Dorotą Janiszewską, p. Marią Lipską, p. Renatą Jakubek oraz p. Agatą Wilk byli na wycieczce w Bochni, gdzie zwiedzali najstarszą kopalnię soli w Polsce. Pokonali kilka kilometrów trasy podziemnymi chodnikami, podczas której poznawali historię tego miejsca. Następnie, uczestnicy wycieczki spotkali się ze Skarbnikiem strzegącym skarbów kopalni, który opowiedział im czym się zajmuje. Na pamiątkę, każdy uczeń otrzymał woreczek soli bocheńskiej. Dużą atrakcją był przejazd kolejką oraz przeprawa łodzią. Była też możliwość gry w piłkę na podziemnym boisku. Na koniec zakupiono ciekawe pamiątki. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki.
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”.
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie
Szkolne Koło CARITAS prowadzi akcję dobrowolnej zbiórki słodyczy i kosmetyków dla Podkarpackiego Stowarzyszenia
na Rzecz Dzieci z Porażeniem Mózgowym,, DAJ SZANSĘ”.Akcja nosi nazwę ,,I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”.
W ramach akcji zbieramy:
1. Słodycze do paczek:
batony, cukierki, ciastka, paluszki, małe napoje, gumy, żelki, itp.
2. Kosmetyki do pielęgnacji:
szampony, oliwki, balsamy do ciała, kremy, płyny do kąpieli, chusteczki do pielęgnacji, pomadki ochronne, itp.
3. Napoje i ciastka na poczęstunek podczas spotkania.
Osoby, które zechcą włączyć się do tej akcji prosimy o przekazywanie darów serca do świetlicy szkolnej, gdzie wystawione będą oddzielne kartony na słodycze i kosmetyki.
Zebrane słodycze i kosmetyki zostaną przekazane dzieciom w formie prezentów od św. Mikołaja podczas spotkania mikołajkowo-świątecznego w dniu 12 grudnia 2021r.
Czas trwania zbiórki: od 25.11. do 09.12.2021r.
Zapraszamy do udziału w akcji, licząc na otwarte serca i chęć sprawiania radości innym.
Koordynator akcji – Alfreda Bochenek ( opiekun SKC)
1a – zabawy sensoryczne "Lepimy z plasteliny"
Lepienie z plasteliny to nie tylko jedna z najlepszych aktywności rozwijających małą motorykę, zdolności manualne i sprawność dłoni. Jest to również świetna zabawa pobudzająca dziecięcą wyobraźnię. Dziś przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na zwierzątka z plasteliny. Plastelina, która pod wpływem ugniatania i ciepła dłoni mięknie i staje się niezwykle plastyczna działa odstresowująco, wyciszająco i daje mnóstwo frajdy…
Sukces Naszych uczennic
Zuzanna Pasterz i Zuzanna Turek
zostały LAUREATKAMI
Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
„Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”
w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021”
Nagrody wręczała p. Krystyna Stachowska Wiceprezydent Rzeszowa.
Realizator projektu profilaktycznego i opiekun artystyczny: Edyta Maścidło-Sączawa
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zajęcia wspomagające z biologii
Na zajęciach wspomagających prowadzonych przez p. Dorotę Rusin uczniowie klas siódmych mają okazję uzupełniać i utrwalać wiedzę z biologii, a także rozwijać i poszerzać zainteresowania anatomią i fizjologią człowieka. Podczas zajęć korzystają z wielu pomocy dydaktycznych, np. mikroskopów, atlasów anatomicznych, modeli szkieletu, budowy wewnętrznej człowieka. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach, pracują z dużym zaangażowaniem, co widać na zamieszczonych zdjęciach.
15
1a - zajęcia w Sali Edukacyjnej „Ognik” Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
10 listopada klasa 1a pod opieką p. Edyty Maścidło-Sączawy i p. Agaty Wilk była na zajęciach w sali edukacyjnej "OGNIK". Powstała ona w ramach rządowego programu "Bezpieczna +", który ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. W ramach programu strażak prowadził zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Rolą strażaka było wytłumaczenie dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, nauczyły się jak skutecznie wezwać służby ratownicze oraz mogły przymierzyć ubrania strażackie (więcej zdjęć w galerii).
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
5W dniu 10.11.2021 odbyła się akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Akademię zorganizowały panie Maria Lipska i Dorota Rusin, a występowali zdolni uczniowie z klasy 7c i 3a oraz uczennice z klasy 8b. Na początku uroszystości wprowadzono sztandar szkoły oraz odśpiewano hymn narodowy.
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów klas I „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej”
2Konkurs plastyczny pod hasłem „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej” adresowany był do uczniów klas pierwszych. Został zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Wzięło w nim udział 21 chętnych pierwszoklasistów. Komisja w składzie: p. Edyta Maścidło-Sączawa, p. Jolanta Murias i p. Grażyna Kadłuczka, nagrodziła prace, które były wykonane samodzielnie oraz wyróżniły się pomysłowością i starannością.
Autorzy nagrodzonych prac:
Klasa 1a: Klasa 1b:
- Maciej Kościółek 1. Milena Opiela
- Maja Mroczka 2. Emilia Płatek
- Wojciech Trzebiński 3. Oskar Ziomek
- Aurelia Zlatuska
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Grażyna Kadłuczka
ŚWIETLICA
Przed Świętem Niepodległości dzieci zapoznały się z historią odzyskania przez Polskę niepodległości. Słuchając pieśni legionowych, wykonywały godła, flagi i kotyliony.
1
1a - Dzień Jeża
10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. W Polsce są pod ścisłą ochroną, bo na te „kolczaste kulki” czyha wiele, szczególnie cywilizacyjnych niebezpieczeństw.
Te sympatyczne zwierzaki prowadzą naziemny i nocny tryb życia. Potrafią się wspinać i pływać. Są głównie drapieżnikami – żywią się ślimakami, dżdżownicami, jajami ptaków, małymi ssakami i płazami, ale głównie owadami. Jeśli jeż zamieszka w naszym ogrodzie nie musimy się obawiać o zbiory owoców, za to skutecznie pozbędziemy się nie tylko ślimaków, ale i wielu uciążliwych owadów. Zachęcajmy więc jeże do zamieszkania w naszym ogrodzie i dbajmy o bezpieczeństwo naszego kolczastego, jakże sympatycznego przyjaciela. A tak wyglądają jeże wykonane przez uczniów klasy 1a 😊2
Czytaj PL – zaproszenie do udziału w akcji czytelniczej
Zapraszamy Rodziców oraz najstarszych Czytelników biblioteki szkolnej do wzięcia udziału w tegorocznej edycji akcji Czytaj PL.
W ramach Czytaj PL aplikacja Woblink umożliwia bezpłatne pobieranie e-booków i audiobooków. Wśród udostępnionych w tym roku 12 tytułów znajdują się książki nagrodzone i docenione przez krytyków oraz czytelników. Akcja rozpoczęła się 2 listopada i potrwa do końca miesiąca.
Udział w tegorocznej akcji jest bardzo prosty: wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Po zeskanowaniu kodów można pobierać bezpłatne e-booki i audiobooki z listy 12 dostępnych tytułów.
Lista dostępnych książek:
1. Kornel Filipowicz „Formikarium” (Wydawnictwo Znak)
2. Anna Kańtoch „Wiosna zaginionych” (Wydawnictwo Marginesy)
3. Tomasz Lem „Awantura na tle powszechnego ciążenia” (Wydawnictwo Literackie)
4. Stanisław Lem „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników” (Wydawnictwo Literackie)
5. Aleksandra Lipczak „Lajla znaczy noc” (Wydawnictwo Karakter)
6. Robert Małecki „Żałobnica” (Wydawnictwo Czwarta Strona)
7. Tomasz Michniewicz „Chwilowa anomalia” (Wydawnictwo Otwarte)
8. Marcin Mortka „Nie ma tego złego” (Wydawnictwo SQN)
9. Dionisios Sturis „Gorzkie pomarańcze” (Wydawnictwo Poznańskie)
10. Beata Szady „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” (Wydawnictwo Dowody na istnienie)
11. Robert J. Szmidt „Per aspera ad astra” (Wydawnictwo Rebis)
12. Magdalena Witkiewicz „Srebrna łyżeczka” (Wydawnictwo Filia)
Organizatorzy Czytaj PL: Miasto Kraków, KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Woblink
Partner strategiczny: Instytut Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
1a - Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada. To dobra okazja, by wspólnie z uczniami sięgnąć po ulubione bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat - rozweselają i bawią, przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat staje się radosny i kolorowy. Tego dnia uczniowie klasy 1a mieli zorganizowane zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Były muzyczne zgadywanki oraz prezentacja bajkowych przebrań, ulubionych bajek i maskotek.
7
Międzynarodowy dzień Postaci z Bajek
5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy dzień Postaci z Bajek. Dzieci w świetlicy przypomniały swoje ulubione książki, bajki i ich bohaterów, nie tylko książkowych, ale też z filmów animowanych dla dzieci. „Ralph Demolka” konkurował, między innymi z „ Misiem Uszatkiem”, „Jasiem i Małgosią” i „Czerwonym Kapturkiem”.
Zajęcia w 1a
Zajęcia praktyczne na lekcji matematyki w kl. 1a wyzwalają wśród uczniów wiele kreatywności, radości i uczą logicznego myślenia. Praca w małych grupach zachęca do samodoskonalenia, podejmowania decyzji i motywuje każdego ucznia do działania.
7
SPOTKANIA Z PISARZEM
17W dniu 28 października 2021 roku odbyły się w naszej szkole dwa spotkania autorskie z Krzysztofem Petkiem - pisarzem, podróżnikiem i dziennikarzem. Spotkania adresowane były do uczniów klas I - IV.
Pan Krzysztof jest autorem powieści sensacyjno-przygodowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bardzo dużo podróżuje po świecie, by akcję książek umieszczać w miejscach autentycznych, pełnych realnych zagadek. W swoim dorobku literackim pisarz ma już 32 bardzo ciekawe i pełne emocji książki.
Podczas spotkań Pan Petek w fascynujący sposób opowiadał uczniom o licznych podróżach po kraju i najdzikszych zakątkach ziemi. Zrelacjonował między innymi wyprawę do Brazylii. Mówił o ludziach, których spotkał, o ich odmiennym stylu życia i problemach. Opowiadał też o przygodach ze zwierzętami żyjącymi w wodach i na różnych lądach świata. Swoją opowieść uzupełniał zdjęciami z wypraw i obozów przetrwania.
Tematem przewodnim czytelniczych wydarzeń była najnowsza książka pt. „Zagadka brykającej babci” opowiadająca o przygodach Zuzi i Bartka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pisarza i oglądały materiały przez niego przygotowane, a także zadawały pytania. Na koniec miały możliwość zakupienia książki z dedykacją autora.
Mamy nadzieję, że Pan Krzysztof jeszcze odwiedzi naszą szkołę i czytelników szkolnej biblioteki z kolejnymi ciekawymi opowieściami oraz książkami.
Bardzo dziękujemy za spotkanie!
Grażyna Kadłuczka
Smacznie, zdrowo, kolorowo!
Uczniowie z klasy 1b poznając wartości odżywcze owoców i warzyw, postanowili przyrządzić zdrowe i kolorowe kanapki. Na stole pojawiły się różnokolorowe warzywa, a dzieci wykazały się pomysłowością i stworzyły pyszny posiłek. Najlepsza była degustacja. SMACZNEGO!
5
29 października - Dzień Internetu
W Dniu Internetu mówi się zarówno o wielkich korzyściach, które daje nam sieć, ale wspomina się również o zagrożeniach. W klasie 1a dowiedzieli się o tym uczniowie podczas pogadanki z wychowawcą na podstawie filmików edukacyjnych sieciaki.pl.. W swoim założeniu Internet jest genialnym wynalazkiem, ale niektórzy wykorzystują go do nielegalnych celów narażając innych użytkowników. W tym dniu warto też wspomnieć, że mimo ciągłego rozwoju są regiony, gdzie nadal nie ma dostępu do sieci.
Konkurs piosenki obcojęzycznej
22.01.2025Celem konkursu jest:
· Prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów.
· Popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew.
· Twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci i młodzieży.
· Promowanie odmiennych od tradycyjnych form edukacji.
Warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Szkoły podstawowej nr 12
2. Uczestnicy prezentują wybrany utwór w języku angielskim lub niemieckim.
3. Wykonawcy występują w następujących kategoriach
- uczniowie klas I – III – soliści lub duet
- uczniowie klas IV – VIII – soliści lub duet
4. Czas piosenki max. do 5 minut
5. Jeden wykonawca może zaśpiewać tylko jeden utwór
6. Uczestnik dostarcza podkład i tekst piosenki najpóźniej w przeddzień konkursu. Podkład nie może zawierać chórku lub drugiego głosu z oryginalnego nagrania.
7. Chętne osoby proszone są o zgłoszenie się do nauczycieli języków obcych, uczących w danej klasie do 31 stycznia.
8. Konkurs odbędzie się 10 lutego.
Kryteria oceny:
· Poprawność językowa wykonywanych utworów.
· Strona muzyczna.
· Ogólne wrażenia artystyczne.
· Dobór repertuaru.
Pudełko ze szpatułek
22.01.2025Z drewnianych szpatułek (patyczków lekarskich) można skonstruować wiele przedmiotów.
Uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykonali pudełko z pokrywką, które można wykorzystać do przechowywania drobiazgów.
Igrzyska dzieci w koszykówce chłopców
21.01.20253We wtorek 21 stycznia reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Igrzyskach dzieci w koszykówce.
Rozegraliśmy dwa emocjonujące spotkania z gospodarzami SP37 oraz SP31. Dziękujemy za sportową rywalizację.
Duże brawa należą się całej drużynie za sportową postawę, determinację i walkę na boisku. Świetnymi indywidualnymi akcjami popisał się Jarosław Gucwa, który w dwóch meczach rzucił aż 18 punktów.
Skład drużyny:
CHEBOTAR ZAHAR, GUCWA JAROSŁAW, HUS SZYMON, KOŚCIÓŁEK MACIEJ, LĘCZNAR GABRIEL, PRZYTUŁA MAKSYMILIAN, ROPA KACPER, SUKHORUK NIKITA, WĄS MANUEL, WŁODYKA ADAM, ZIOŁO TOMASZ, ŻEMŁO MAX
TRENER: MATEUSZ SKAŁA
Kochana Babciu, kochany Dziadku!
21.01.2025Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości, samych pogodnych dni oraz młodzieńczej energii i pociechy z wnuków!
Uczniowie SP12
Zapraszamy...
16.01.2025Zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpi także Chór Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie "Kolorowe Nutki"
Gdzie? Kosciół Św. J.S.Pelczara w Rzeszowie.
Kiedy? 19 stycznia 2025r.
O której? godz. 19.00
Dyrygentka chóru: p. Elżbieta Gałuszka
Uczniowie SP 12 na nartach
13.01.202539Wreszcie nastała zima i spadł śnieg. W związku z tym w poniedziałek 13 stycznia 2025 tak jak w poprzednich latach uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego otworzyli sezon narciarski w Ośrodku Kiczera Ski w Puławach w ramach akcji „Narty Dzieciom”.
W pięknej, zimowej scenerii początkujący pod opieką instruktorów uczyli się jazdy od podstaw, a pozostali doskonalili swoją jazdę na trudniejszych trasach. W przerwie zajadaliśmy pyszne zapiekanki w restauracji. Dzień spędzony na stoku mimo zmęczenia sprawił im wiele przyjemności i radości.
W drodze powrotnej mimo zmęczenia wszyscy dopytywali się kiedy będzie następny wyjazd……, a ten jest zaplanowany na 23 stycznia. Zapraszamy, zapisy już wkrótce.........
Organizatorzy: p. Andrzej Leniart, p. Mateusz Skala i p. Maciej Baran.
Udział SP 12 w Ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów 2025”
13.01.20251810 stycznia uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII uczestniczyli w XIV edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów” zorganizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Hasłem przewodnim tego wydarzenia było „Biologia zmian klimatu”. Z tej okazji studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii i Ochrony Przyrody UR przygotowali dla przybyłych entuzjastów ciekawy program. Uczniowie szkół podstawowych i średnich uczestniczyli w wykładach, warsztatach, wystawach biologicznych, zoologicznych, fizycznych i chemicznych. W programie znalazły się także fascynujące pokazy, quizy i gry edukacyjne. Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem korzystali z przygotowanych atrakcji, nabyli sporo wiedzy przyrodniczej, a uczestnicząc w quizach i konkursach zdobyli liczne nagrody rzeczowe.
nauczyciel biologii: Dorota Rusin
Lekcja z podróżnikiem- Namibia
09.01.202514W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Samuelem Kempskim reprezentującym grupę podróżniczą „Trzask.pl”. Uczniowie wysłuchali pasjonującej opowieści o podróży po Namibii, ilustrowanej slajdami oraz prezentującej ciekawe i oryginalne przedmioty używane przez buszmenów. Podróżnik przybliżył słuchaczom warunki życia koczowniczego ludu Himba: domy, w których mieszkają, szkołę, do której uczęszczają dzieci, fryzury i ozdoby noszone przez małe dziewczynki oraz młodych chłopców. Pokazał publiczności włócznię, strzały i łuk używane przez buszmenów podczas polowania i opowiedział o truciźnie wytwarzanej z pewnego gatunku larw much. Dziękujemy za pasjonujące spotkanie, które było wartościową lekcją przyrody i geografii.
Informacje o wyjeździe na narty w poniedziałek 13 stycznia 2025 r.
09.01.2025.
Prosimy, aby dziecko zabrało na wyjazd na narty do Puław
w poniedziałek 13.01.2025:
- Ciepłe ubranie, rękawice, spodnie i kurtka na narty (nieprzemakalne), drugie skarpety itp.
- Kominiarkę pod kask
- PODRĘCZNY PLECACZEK
- Jedzenie na podróż – w obie strony
- Przy chorobie lokomocyjnej- środki medyczne
- Ew. pieniądze na drobne zakupy na miejscu
- Dobry humor i uśmiech
W AUTOKARZE OBOWIĄZUJE ZAKAZ SPOŻYWANIA CHIPSÓW I NAPOJÓW GAZOWANYCH
ZBIÓRKA: PONIEDZIAŁEK 13.01.2025 GODZ. 6.20, wyjazd 6.30
NA PARKINGU OBOK CMENTARZA POBITNO, Al. ŻOŁNIERZY I ARMII WOJSKA POLSKIEGO.
PLANOWANY POWRÓT (TEN SAM PARKING) 13.01.2025 OK. 18-18.30
Prosimy o nie blokowanie parkingu oraz o punktualny odbiór dzieci.
UCZNIOWIE MOGĄ BYĆ ODEBRANI TYLKO PRZEZ DOROSŁYCH OPIEKUNÓW
lub wracają samodzielnie tylko po wcześniejszym napisaniu zgody przez rodziców
w dzienniku elektronicznym do p. Mateusza Skały
Wyróżnienie dla Macieja Trzebińskiego!
09.01.2025Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że uczeń klasy 2b, Maciej Trzebiński zdobył wyróżnienie w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 21 w Rzeszowie. Na uwagę zasługuje fakt, że praca Macieja została wyróżniona spomiędzy setki innych szopek! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekun: Joanna Biskup
Sukces Gai Wojakowskiej!
09.01.2025Nasza uczennica i przewodnicząca szkoły- Gaja Wojakowska z klasy VIIIa, zakwalifikowała się do II okręgowego etapu V Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych! Patronat nad konkursem sprawuje Uniwersytet Rzeszowski. Uczennicę przygotowała p. Ewa Wąs. Gai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
II EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH 2024 r. pod hasłem: SZOPKA BOŻONARODZENIOWA
08.01.2025Uczeń naszej szkoły Wojciech Trzebiński brał udział w konkursie, którego główną ideą jest pielęgnowanie tradycji Bożego Narodzenia. Konkurs był pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Św Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Księdza Prałata Stanisława Potery, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie, Rzeszowskiej Rady Kobiet. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 21 w Rzeszowie.
Na konkurs zostało nadesłanych 100 szopek z województwa podkarpackiego. Oceny dokonało Jury w dniu 03.01.2025r.
Od 04.01.2025r – 06.01.2025r. była otwarta wystawa prac pokonkursowych w Piwnicach Rzeszowskich.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z rozdaniem nagród i dyplomów odbyło się 07.01.2025 r w Piwnicach Rzeszowskich.
Uczeń naszej szkoły z klasy IV a Wojciech Trzebiński otrzymał pamiątkowy dyplom.
Opiekunem ucznia biorącego udział w konkursie był nauczyciel Kamil Bułdak.
Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
✨"ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ?" - akcja charytatywna ✨
08.01.2025📣 Drodzy Rodzice,
Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej: "Ile waży święty Mikołaj?" organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. 🎅
Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży wychowanków Fundacji. Zebrane środki pomogą utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez fundację.
W naszej placówce akcja trwa do 31 𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟱 𝗿.
W ramach akcji 𝘇𝗯𝗶𝗲𝗿𝗮𝗺𝘆 𝗺𝗼𝗻𝗲𝘁𝘆 o różnym nominale (polskie, niezniszczone, będące aktualnie w obiegu). 💰 Zostaną one przeliczone, zważone i przekazane do fundacji.
👉 Samorząd Uczniowski będzie chodził po klasach i zbierał pieniążki - liczy się każdy grosik ☺️
Pamiętajmy dobro zawsze wraca!
Koordynatorzy akcji:
p. Joanna Błakita - przedszkole
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - szkoła
Konkurs Kangur Matematyczny 2025
06.01.2025Jak co roku,
zapraszamy wszystkich uczniów klas II – VIII do udziału
w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY.
Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zgłosi chęć swojego udziału.
Opłata za udział w konkursie wynosi 16 zł od uczestnika. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę – kangurowy wariant kostki Rubika 3x3x3.
Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są przez nauczycielki matematyki i wychowawców klas 2 i 3 - do 31 stycznia 2025 r.
Regulamin konkursu i przykładowe zadania można znaleźć na stronie
www.kangur-mat.pl oraz na tablicy informacyjnej w holu szkoły.Konkurs odbędzie się 20 marca 2025 r. o godz. 9:00
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU 😊
Szkolny Koordynator Konkursu - Alina Mazera i Beata Skrzynta
ORIGAMI – KULA NA BAZIE GWIAZDY
06.01.2025Pierwsze zajęcia kółka Origami, w nowym roku 2025, były prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki składania papieru. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wykonać kule na bazie gwiazdy, co okazało się nie tylko wyzwaniem, ale również świetną zabawą. Do wykonania jednej kuli potrzebowaliśmy 30 kwadratowych karteczek o tym samym rozmiarze. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w tworzenie modułów, co pozwoliło nam w krótkim czasie zbudować piękną, kolorową kule.
3Po zakończeniu budowy kuli, przyszedł czas na zabawę - rzuty do wyznaczonej osoby. Było to świetne urozmaicenie zajęć i dostarczyło mnóstwo śmiechu i radości. W pozostałym czasie, korzystając z poznanego modułu, budowaliśmy kostki sześcienne i ośmiościany gwiaździste.
Opiekunki kółka origami – A. Mazera i B. Skrzynta
Świątecznie w świetlicy
02.01.202522Na zdjęciach widać wychowanków świetlicy, którzy z radością przygotowywali bożonarodzeniowe kartki z życzeniami oraz kolorowe aniołki. Dzieci przy stołach pełnych kolorowych papierów, brokatu i innych materiałów, tworzą swoje wyjątkowe dzieła. Kartki z ciepłymi, świątecznymi życzeniami oraz aniołki, pełne pasji i zaangażowania, zostały wręczone pracownikom naszej szkoły, niosąc ze sobą radość i magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. To piękny gest, który pokazuje twórczość dzieci oraz ich chęć dzielenia się świąteczną atmosferą z innymi.
Ponadto wykonali ozdoby do swojej świetlicy, które będą umilały im pobyt.
Wychowawcy świetlicy: Beata Bar, Dorota Irzyńska, Liuba Rusinek
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie