Wielkie gratulacje!
5Z wielką radością informujemy, że uczennice i uczniowie z naszej szkoły zostali nagrodzeni w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Pierzaste zwiastuny wiosny" organizowanym przez SP 30 w Rzeszowie. Uczniowie Jakub Baran z klasy 2b i Veronika Suk z klasy 1c zdobyli II miejsce, Gabrysia Barłowska z klasy 2b zdobyła III miejsce, a Helenka Buczek otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!👏🤝
Opiekun: p. Joanna Biskup, p.Paulina Dzięcioł, p. Edyta Maścidło- Sączawa.
III edycja konkursu Eko-Strój
49Dziś w naszej szkole odbył się niekonwencjonalny pokaz mody będący zwieńczeniem III edycji konkursu Eko-Strój. Dzieci prezentowały stroje, które wykonały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartonów, worków, gazet, butelek plastikowych, folii spożywczej itp. Małe "ekomodelki i ekomodele" prezentowali na szkolnym wybiegu swoje "ekokreacje". Pokazali, że moda może iść w parze z troską o naszą planetę. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. A oto wyniki konkursu:
I miejsca:
Liliana Pasterz
Zuzanna Pasterz
Leon Pasterz
II miejsca:
Anastazja Klymenko
Maciej Majdański
Wiktora Kusiak
III miejsca:
Helena Piesowocz
Milena Kot
Gabrysia Barłowska
Wyrożnienia:
Wiktoria Pypeć
Wiktor Jęczalik
Amelia Serwaczak
Stanisław Serwaczak
Nina Szura
Gratulujemy! To była świetna zabawa połączona z ważnym przesłaniem- że Ziemia jest w naszych rękach i warto o nią dbać każdego dnia!
Organizatorzy:
Izabela Czarnota
Katarzyna Ożóg
Akcja Żonkile 2025
Nasza szkoła dołączyła do akcji Żonkile i wspólnie upamiętnijmy 82. rocznicę powstania w getcie warszawskim! Ponownie z radością wzięliśmy udział w kampanii społeczno-edukacyjnej organizowanej przez Muzeum POLIN. #ŁączyNasPamięć
koordynator akcji: Ewa Wojtyś
Zbliżają się Święta Wielkanocne
4Wielkanocne ozdoby podkreślają urok tych wiosennych Świąt Wielkanocnych.
Uczniowie z klasy V i VI na lekcjach techniki przygotowali ozdoby: pisanki wykonane różnymi technikami, świąteczne stroiki.
Ozdoby te są wyeksponowane na wystawie w holu szkoły.
red: Kamil Bułdak
Pracująca sobota uczniów z SP 12! ☺️
💦 AKCJA "OPERACJA CZYSTA RZEKA" 💦
Uczniowie SP 12 w Rzeszowie uczestniczyli w akcji „Operacja Czysta Rzeka”.
W sobotę 1️⃣2️⃣ kwietnia o godzinie 10:00, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie wzięli udział w Ogólnopolskiej inicjatywie ekologicznej „Operacja Czysta Rzeka”. 💦 ☺️
Celem akcji było sprzątanie terenów zielonych oraz budowanie wśród młodzieży świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko.
Organizatorem wydarzenia był pan Maciej Staszewski, który z zaangażowaniem poprowadził akcję oraz zmotywował uczestników do aktywnego działania na rzecz ochrony przyrody.
Uczniowie z wielkim zapałem zbierali śmieci w okolicach rzeki, przyczyniając się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Ich praca przyniosła widoczne efekty, a wspólna troska o czystość naszej okolicy była dla wszystkich ważną lekcją.
Po zakończeniu sprzątania na uczestników czekała miła niespodzianka – ognisko z pieczeniem kiełbasek. Była to doskonała okazja do integracji, odpoczynku na świeżym powietrzu oraz podzielenia się wrażeniami z przebiegu akcji. 😉
Dziękujemy wszystkim uczniom za ich aktywny udział oraz panu Maciejowi Staszewskiemu za zorganizowanie tego wartościowego wydarzenia! 🫶💚
Makieta osiedla
4Uczniowie klasy VI na lekcjach techniki bawili się w architektów i zaprojektowali idealne miejsce do zamieszkania. Wykonane zadania zgodnie z instrukcją zostały zaprezentowane klasie.
red: Kamil Bułdak
Klasy ósme podczas dni otwartych szkół
23Uczniowie z obu klas ósmych odwiedzili szkoły ponadpodstawowe podczas dni otwartych — poznali różne kierunki, zajrzeli w zakamarki pracowni, a przede wszystkim złapali trochę inspiracji na przyszłość. Teraz decyzja o wyborze szkoły może być trochę łatwiejsza!
GRATULACJE DLA KONRADA!
Z dumą informujemy, że Konrad Baran z klasy 8a został laureatem przedmiotowego konkursu z matematyki oraz finalistą przedmiotowego konkursu z fizyki dla uczniów szkół podstawowych.
To ogromne osiągnięcie, które jest wynikiem jego talentu i ciężkiej pracy.Życzymy mu dalszych sukcesów i rozwijania pasji!
Opiekunem ucznia z matematyki była pani Alina Mazera, a z fizyki pani Bożena Grabiec.
Brawo Gaja!!!
10 kwietnia duży sukces odniosła Gaja Wojakowska uczennica z klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 12! Podczas II edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Epopei Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” zdobyła trzecie miejsce.
W Urban Labie, gdzie odbył się drugi, finałowy etap konkursu rywalizacja była spora, ponieważ wzięło w nim udział 29 uczennic i uczniów, można powiedzieć – najlepszych specjalistów i miłośników tej lektury z całego powiatu rzeszowskiego. Gaja jednak nie przestraszyła się konkurencji, dała z siebie wszystko i znalazła się na podium.
Gratulujemy!!!
III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych
26III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych
7 kwietnia 2025 w naszej szkole odbył się III Mìędzyszkolny Przegląd Form Teatralnych pod hasłem: " W kręgu legend polskich" dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych.
Teatr to magia i w ten magiczny świąt przenieśli nas nasi artyści, prezentując różne interpretacje polskich legend.
Do przeglądu zgłosiło się sześć szkół. Celem konkursu było ukazanie piękna i magii teatru, popularyzacja zespołowych form Teatralnych, rozwijanie umiejętności przekładu tekstu literackiego na grę aktorską, wymianę doświadczeń.
W jury zasiedli: przewodniczący jury pan Maciej Szukała, aktor Teatru Przedmieście, dyrektor szkoły pani mgr Barbara Olearka, wicedyrektor szkoły pani mgr Maria Lipska, pani bibliotekarka mgr Jolanta Szczepek.
Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. Wcielili się w rolę naszych legendarnych władców, tańczyli, śpiewali. Każdy z zespołów przygotował interpretacje legend.
Po burzliwych obradach Jury przyznało:
I miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie
II miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 1 z Bratkowic.
Nagrody ufundowały firmy i sponsorzy:
Jan Nowara Dyrektor Teatru im Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Pan Marcin Hady właściciel sklepu "Żabka"
Kino Helios z Rzeszowa
Pan Piotr Krztoń Prezes firmy Delikatesy Centrum
Fundacja AKTYWIZACJA
Piekarnia Uberman
Dyrektor SP 12 pani Barbara Olearka
Gabinet stomatologiczny "Agenci uśmiechu" w SP 12
Dziękujemy raz jeszcze za wsparcie naszego przedsięwzięcia teatralnego.
Organizatorzy konkursu:
Ewa Wąs, Katarzyna Ożóg, Izabela Czarnota
Duży sukces Hanny Stańczyk w pływaniu !
W poniedziałek 7 kwietnia na pływalni "Delfin" odbyły się Igrzyska Miejskie Dzieci w pływaniu. W zawodach brała udział duża grupa uczniów z naszej szkoły.
Najlepszy wynik osiągnęła Hanna Stańczyk z klasy 6b, która zajęła bardzo wysokie 3 miejsce w stylu klasycznym.
Gratulujemy znakomitego wyniku !
Opiekunowie: Mateusz Skała i Andrzej Leniart
Biegi młodzieżowe podczas 18.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego
86 kwietnia 2025 podczas 18. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego odbyły się biegi młodzieżowe, w których nie zabrakło reprezentantów naszej placówki. Na starcie stanęło aż 14 młodych zawodników, którzy z wielkim zaangażowaniem i sportowym duchem rywalizowali z rówieśnikami z całego regionu.
Na szczególne wyróżnienie zasługują:
- Maksymilian Łuszczak, który zdobył 3. miejsce w biegu chłopców z rocznika 2017,
- Sebastian Osowski, który również stanął na podium, zajmując 3. miejsce w kategorii chłopców z rocznika 2018 i młodszych,
- Alicja Osowska, która dzielnie walczyła w biegu dziewcząt z rocznika 2017 i uplasowała się tuż za podium, na 4. miejscu.
Wszyscy uczestnicy wrócili do domu z pamiątkowymi medalami, które będą przypominać im o sportowej przygodzie i wspaniałej atmosferze zawodów. Gratulujemy wszystkim startującym i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunowie: Andrzej Leniart i Mateusz Skała
Zjedz rybkę, jak miśki z Alaski!
17W naszej szkole zrealizowaliśmy wyjątkowy projekt – „Dzień Alaski - zjedz rybkę jak miśki z Alaski”! Nasi uczniowie z klas 1-3 mieli okazję spróbować pysznego obiadu z dzikim łososiem Keta prosto z Alaski!
Celem tej akcji było promowanie zdrowych, dzikich ryb pochodzących z ekologicznych łowisk.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu! Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie odkrywać smaki natury i poszerzać wiedzę naszych uczniów na temat zdrowego odżywiania!
Konkurs o krajach anglojęzycznych
W piątek 4 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbył się drugi, finałowy etap powiatowego konkursu „What do you know about English speaking countries?” Szkoła Podstawowa nr 12 była w nim reprezentowana przez dwójkę uczniów: Milenę Krupę z 7c i Kacpra Stolarskiego z 8a. I choć konkursu nie wygrali, to się godnie w nim zaprezentowali.
Nocowanie w szkole – integracja klas ósmych
2W dniach 28-29 marca uczniowie klasy 8 mieli okazję przeżyć niezapomnianą noc w szkole, pełną integracji, zabawy i wspólnego spędzania czasu. Wydarzenie miało na celu wzmocnienie więzi między uczniami, rozwijanie umiejętności współpracy oraz stworzenie przyjaznej atmosfery.
Wieczór rozpoczął się od przygotowania miejsca do nocowania – uczniowie rozłożyli materace, śpiwory i koce, tworząc przytulne przestrzenie do odpoczynku. Następnie odbyły się gry zespołowe, które pozwoliły na lepsze poznanie się i budowanie relacji. Nie zabrakło również seansów filmowych, podczas których uczestnicy mogli wspólnie obejrzeć wybrane produkcje w piżamach, ciesząc się swobodną atmosferą. Wspólne przygotowanie przekąsek na wieczór było dodatkowym elementem, który sprzyjał integracji.
Uczniowie zgodnie stwierdzili, że była to niezapomniana noc, pełna radości, śmiechu i nowych przyjaźni.
Opiekunami wydarzenia byli nauczyciele: A. Mazera, B. Skrzynta, W. Bielec i M. Baran
Mini siatkówka chłopców
2Reprezentacja chłopców naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Dzieci w Mini Siatkówce. Wszyscy walczyli bardzo ambitnie , jednak nie udało się awansować do następnej rundy.
Dziękujemy za zaangażowanie !
Opiekun: Andrzej Leniart
Klasy 7 i 8 w Experymentarium 3Z
14.04.20233913 kwietnia uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ars Scientia „Eksperymentarium 3Z – Zobacz! Zbuduj! Zademonstruj! – warsztatowa edukacja naukowo – techniczna”. W grupach 12-osobowych uczniowie pod kierunkiem instruktorów uczestniczyli w zajęcia praktyczno-technicznych, które odbyły się w Eksperymentarium 3Z. Miejsce to znajduje się w centrum miasta, przy ul. Pułaskiego 3. To pierwsza placówka w regionie, w której odbywają się interaktywne zajęcia edukacji nieformalnej, funkcjonujące w oparciu o autorski program dydaktyczny, nawiązujący do najlepszych tradycji zajęć politechnicznych.
Podczas warsztatów uczniowie skonstruowali modele edukacyjne: „rezonans mechaniczny” i „wahadło Oberbecka”, które posłużyły im do doświadczalnego poznania praw fizyki. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem i z pewnością zyskali wiele pożytecznych wiadomości i umiejętności. Wykonane modele uczniowie mogli zabrać ze sobą, niektóre wykorzystamy w szkole. Podsumowaniem projektu będzie udział uczniów w uroczystej gali zaplanowanej podczas kolejnego Pikniku Odkrywców przy Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.
szkolny koordynator projektu:
Dorota Rusin
Wyniki Szkolnego Konkursu Teatralnego Klas 1- 3
13.04.2023Jury w składzie: p. wicedyrektor Maria Lipska, p. Elżbieta Gałuszka, p. Dorota Twardy, pod honorowym patronatem Pani Dyrektor Barbary Olearki ogłosiło wyniki konkursu teatralnego, który odbył się 31 marca 2023 r.
Pierwsze miejsce zajęła ex aequo klasa 1a i klasa 2a
Drugie miejsce klasa 3a
Trzecie miejsce zajęła również ex aequo klasa 1c i klasa 2b
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów !
Organizator konkursu: p. Dorota Twardy
1a - SUKCES WIKTORII !
13.04.2023Wiktoria Kusiak
uczennica klasy 1a zdobyła wyróżnienie
w Międzyszkolnym Konkursie „Najoryginalniejsza Kartka Wielkanocna”,
którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Rzeszowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
opiekun: p. Dorota Twardy
Szkolny konkurs ekologiczny dla uczniów kl. 1-3
13.04.20232Dziś w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu ekologicznego dla chętnych uczniów klas I – III. Uczniowie zmagali się z 30 pytaniami i wykazali się olbrzymią wiedzą z zakresu przyrody i ekologii. Niestety tylko najlepsza trójka może przejść do kolejnego etapu, który odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej nr 13.
A oto zwycięzcy szkolnego etapu:
Wojciech Trzebiński – 2a
Alicja Baran – 3a
Zuzanna Pasterz – 3a
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !
Szkolny koordynator i organizator konkursu: Edyta Maścidło-Sączawa
Sukces w piłce nożnej chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej
13.04.20233W czwartek 13 kwietnia reprezentacja chłopców z klas ósmych wzięła udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Wygrywając pewnie i zdecydowanie dwa mecze 6:0 z SP15 i 6:0 z SP21 drużyna awansowała do półfinałów tych rozgrywek.
Sklad drużyny: Paweł Zieliński, Baran Szymon, Rzucidło Kacper, Baran Karol, Prokop Kacper, Sala Wiktor, Wojewoda Michał, Krok Tymoteusz, Kloc Michał.
Wyniki i strzelcy bramek:
- SP15 (0:6) SP12 - Sala, Rzucidło, Baran Sz., Baran K., Baran K., Sala
- SP12 (6:0) SP21 - Baran Sz., Baran Sz., Sala, Kloc, Sala, Baran K.
Gratulujemy drużynie awansu i czekamy na występ w półfinale, który odbędzie się we wtorek 18 kwietnia.
Opiekun drużyny: Pan Mateusz Skała.
Informacja
29.03.2023Informujemy, że dni: 06.04.2023 r. (czwartek), 07.04.2023 r. (piątek), 11.04.2023 r. (wtorek) oraz 12.04.2023 r. (środa) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych (wiosenna przerwa świąteczna).
W tych dniach szkoła zapewnia opiekę w świetlicy w godz. od 7.00 - 15.00.
Informację należy przekazać do 31 marca 2023 r. do sekretariatu szkoły.
2a - ozdoby wielkanocne
05.04.2023W ostatni dzień nauki przed Wielkanocą uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą wykonali kolejne ozdoby świąteczne - tym razem był to zajączek i pisanka, które trafią do wielkanocnego koszyczka, albo jako dekoracja na świąteczny stół. Alleluja !
Wyniki konkursu...
04.04.2023Wyniki
Szkolnego Konkursu Ekologicznego - praca plastyczna
„Zwierzęta lasów województwa podkarpackiego”
Laureaci:
Wiktoria Kusiak
Helena Sawicka
Michał Tutka
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Prace w/w uczniów wezmą udział w konkursie międzyszkolnym o tym samym tytule
w SP 13 w Rzeszowie.
Organizator i koordynator konkursu:
Edyta Maścidło-Sączawa
Do zobaczenia Madziu!
04.04.2023„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy…”
ks. Jan Twardowski
Z wielkim żalem informujemy, że 2 kwietnia zmarła nagle nasza koleżanka, pani Magdalena Balawender - pomoc nauczyciela. Praca, którą wykonywała, daleko wybiegała poza nałożone obowiązki – była Jej prawdziwą pasją! Cudowna, otwarta, ciepła, zawsze pomocna. Będzie nam Jej bardzo brakowało! Spoczywaj w pokoju. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie pani Magdaleny!
Samorząd Uczniowski z życzeniami w Ratuszu i Wydziale Edukacji.
04.04.20233 kwietnia 2023r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Urząd Miasta i Wydział Edukacji w Rzeszowie. Uczniowie, w imieniu Dyrekcji i całej społeczności szkoły złożyli życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Przekazali również świąteczne kartki na ręce Wiceprezydent Krystyny Stachowskiej, Dyrektora Wydziału Edukacji Zbigniewa Burego i Zastępcy Dyrektora ds. Szkolnictwa Anety Dąbrowskiej. Serdeczne życzenia od rzeszowskich władz oświatowych przekazujemy Wam Wszystkim 😊😊😊
Izabela Czarnota
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja!
03.04.2023773 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja!
Dziś od rana w naszej szkole fragmenty szwedzkiej literatury czytali nauczyciele oraz zaproszeni goście: 1a - p. Grażyna Kadłuczka "Pippi Pończoszanka", 3a i 5a - p. Beata Hus - rodzic - "Piaskowy wilk", "Tajemnica diamentów", 5c i 6b - p. Małgorzata Mendel "Nelly Rapp i upiorna Akademia", "Latający szpieg czy Karlsson z dachu", 4b - p. Agnieszka Wolska "Lotta z ulicy Awanturników", 4a - p. Ewa Wąs "Białek spotyka Karmel", 2a - p. dyrektor Barbara Olearka „ Pippi Pończoszanka”, pracownik socjalny i rodzic p. Joanna Wójcik „Przygody Emila ze Smalandii” , nauczyciel p. Edyta Maścidło-Sączawa „Piaskowy wilk”.
Zajęcia literacko-plastyczne dla klasy 1a na temat "Zaprzyjaźnij się z Pippi" na podstawie wybranych fragmentów lektury A. Lindgren pt. "Pippi Pończoszanka" poprowadziła pani Grażyna Kadłuczka. Dzieci poznały tytułową bohaterkę książki, jej odmienny wygląd, zwyczaje i sposób zachowania się. Dowiedziały się o zabawach figlarnej Pippi z małpką - panem Nilssonem i noszeniu konia, robieniu wszystkiego na opak. Gościem zajęć była uczennica klasy 2a Helena Sawicka przebrana za Fizię Pończoszankę, która na spotkanie z młodszymi koleżankami i kolegami przyszła w towarzystwie swojej ulubionej małpki i konia. Dzieci wykonywały portrety Pippi, obejrzały wystawkę książek autorstwa szwedzkich pisarzy, poznały ciekawostki o Szwecji.
Po wysłuchaniu fragmentu książki „Dzieci z Bullerbyn” czytanej przez lokalną pisarkę panią Stanisławę Bełch uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w zajęciach warsztatowych wykonując z kraszanek ozdobne wielkanocne drapanki i pisanki. Dzięki pogadankom oraz prezentacjom uczniowie klasy 2a poznali wiele ciekawostek związanych ze Szwecją. W sali nr 19 mieli przygotowaną specjalną ściankę w barwach Szwecji przy której robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Na gazetce ściennej widniały symbole Szwecji a na stoliku szwedzka literatura dla dzieci wśród wielkanocnej dekoracji, także nawiązującej do zwyczajów ze Szwecji. Przygotowany był również słodki „szwedzki stół” – szwedzkie przysmaki: oryginalne szwedzkie pierniczki o wyrazistym aromacie imbiru, goździków i cynamonu, cukiereczki „Daim” oraz żelki z lukrecją dla tych, którzy prawidłowo wypowiedzieli zdanie: „No to cóż, że ze Szwecji” 😊 Uczniowie przebrali się za postacie związane ze szwedzką literaturą dziecięcą oraz w stroje, których barwy niebieski i żółty nawiązują do flagi szwedzkiej a podczas przerwy słuchaliśmy utworów szwedzkiego zespołu ABBA.
Ten dzień upłynął nam miło i radośnie. Dziękujemy pani Ewie Nowak-Koprowicz z Europe Direct Rzeszów za zaproszenie do projektu „Przystanek Szwecja!”.
Szkolni koordynatorzy akcji: Grażyna Kadłuczka i Edyta Maścidło-Sączawa
Wizyta w Punkcie Informacji Oświatowej
03.04.20235Grupa uczniów z Ukrainy z klas od 4 do 8 odwiedziła Punkt Informacji Oświatowej przy ul. Gałęzowskiego 2 w Rzeszowie. Uczniowie uzyskali informacje na temat oferty edukacyjnej rzeszowskich szkół i przedszkoli, wydarzeń związanych ze sportem, kulturą i rekreacją oraz możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej. Uczniowie otrzymali informacje w języku ukraińskim i materiały promocyjne wykonane przy wsparciu środków UNICEF . Opiekę z ramienia szkoły sprawowały p. Ewa Gotkowska-Litwa i p. Lilia Ozimblovska.
Szkolny turniej tenisa stołowego.
01.04.20239W sobotę 1 kwietnia 2023 odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego w naszej szkole. Uczniowie biorący w nim udział rozegrali łącznie ponad 30 spotkań pomiędzy sobą systemem "każdy z każdym".
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Konrad Baran
II miejsce - Weronika Hus i Maksymilian Wierzbowicz
Zwycięzca otrzymał puchar, pierwsza trójka medale, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.
Turniej zorganizowali: p.Mateusz Skała, p.Andrzej Leniart, p.Maciej Baran
2a - BRAWO WOJTEK !
31.03.2023Wojciech Trzebiński
zdobył NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Palma wielkanocna”,
którego organizatorem była SP nr 27 w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
Konkurs Szkolnego Koła LOP
31.03.20231831 marca odbył się Konkurs wiedzy z Botaniki zorganizowany dla klas VI-VIII przez nauczyciela biologii - panią Dorotę Rusin. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów, kształcenie poszanowania bioróżnorodności roślin oraz jej ochrona. Konkurs miał formę testu. Aby wykonać niektóre zadania, należało skorzystać z przygotowanych preparatów mikroskopowych, modeli roślinnych, rozpoznać pospolite drzewa iglaste oraz części roślin. Na koniec każdy uczestnik mógł poczęstować się słodkim i zdrowym, polskim jabłkiem. Uczestników konkursu odwiedziły nasze Panie Dyrektor, które dodały im otuchy i życzyły sukcesów.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Natan Pociask z klasy 8a
II miejsce: Gabriela Kozak z klasy 8b
III miejsce: Jakub Zwański z klasy 8c
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a wygranym gratulujemy sukcesów!!!
organizator konkursu: Dorota Rusin
Szkolny Konkurs Teatralny
31.03.20237531 marca 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Teatralny klas 1-3, którego organizatorem była p.Dorota Twardy. Młodzi aktorzy mogli wcielić się w role bajkowych postaci. Konkurs był na tak wysokim poziomie, że jury w składzie: p. Maria Lipska, p. Elżbieta Gałuszka, p. Dorota Twardy będzie miało dylemat z wyłonieniem zwycięzców.
Spotkanie z Barbarą Śnieżek
31.03.202319Nawiązując do marcowych obchodów Światowego Dnia Poezji, w minioną środę gościliśmy w naszej szkole p. Barbarę Śnieżek - znaną rzeszowską poetkę, autorkę licznych tomików wierszy dla dzieci i dorosłych oraz albumu z wierszami zilustrowanymi akwarelami Wioletty Cieleckiej "Zaproszenie do Rzeszowa", członkinię Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie i Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa.
Poetka spotkała się z uczniami klasy 4a i przeprowadziła dla nich warsztaty literackie na temat "Jak napisać wiersz?". Prowadząca opowiedziała uczniom o swoim dzieciństwie, rodzinie, dziecięcych inicjacjach literackich i drodze do poetyckiej kariery. Rozmawiała z czwartoklasistami na temat poezji i znanych poetów. Wspomniała o twórczości Juliana Przybosia - patrona naszej szkoły. Prezentowała swoje wiersze związane z tematem spotkania ze zbiorków "Babcia Basia kleci wierszyki dla dzieci" i "Babci Basi wiersze nowe już dla dzieci są gotowe". Następnie przekazała dzieciom informacje na temat, co jest najważniejsze w czasie pisania wiersza i jakie elementy powinien zawierać prawidłowo napisany utwór poetycki. Po tych objaśnieniach uczniowie zostali zaproszeni przez prowadzącą do napisania własnego wiersza. Pracowali w grupach, wspólnie tworząc wiersze o wiośnie. Na koniec pracy twórczej liderzy grup zaprezentowali wszystkim swoje utwory poetyckie. Wiersze były bardzo ciekawe i spodobały się nie tylko Pani Basi.
Na zakończenie , uczennice: Maja, Amelia, Roksana i Lena przepięknie recytowały wiersze autorki o tematyce wiosennej, dedykując je Pani Basi w podziękowaniu za wspaniałe spotkanie. Niektóre dzieci przygotowały także kolorowe ilustracje do wierszy poetki. Chętni mogli zakupić zbiorek z wierszami Pani Śnieżek i otrzymać autograf.
Rozmowa o poezji zachęciła uczniów klasy czwartej do kolejnych spotkań w bibliotece, a pierwsze próby tworzenia wiersza zainspirowały uczestników do podjęcia kolejnych działań literackich.
PIERWSZAKI W TEATRZE MASKA
31.03.202314W środę 29.03.2023r. uczniowie kl.1a i kl.1c wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Twardy i p. Zofią Szpunar wybrali się do Teatru Maska w Rzeszowie na lekcję teatralną oraz spektakl. Podczas lekcji obejrzeli różnego rodzaju lalki, pacynki, marionetki, które pochodzą z dawnych spektakli teatru. Słuchali opowieści o ich powstawaniu, sposobach konstruowania i zdobienia. Każdy uczeń miał możliwość wcielenia się w animatora lalki. Następnie obejrzeli spektakl „Zaginiony świat” na motywach powieści Arthura Conana Doyle`a, który przeniósł ich do krainy dinozaurów. Uczniowie byli zafascynowani wielkimi prehistorycznymi gadami na teatralnej scenie oraz pochłonięci przygodami uczestników wyprawy do amazońskiej dżungli.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie