Z drewnianych szpatułek (patyczków lekarskich) można skonstruować wiele przedmiotów.
Uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykonali pudełko z pokrywką, które można wykorzystać do przechowywania drobiazgów.
Z drewnianych szpatułek (patyczków lekarskich) można skonstruować wiele przedmiotów.
Uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykonali pudełko z pokrywką, które można wykorzystać do przechowywania drobiazgów.
Celem konkursu jest:
· Prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów.
· Popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew.
· Twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci i młodzieży.
· Promowanie odmiennych od tradycyjnych form edukacji.
Warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Szkoły podstawowej nr 12
2. Uczestnicy prezentują wybrany utwór w języku angielskim lub niemieckim.
3. Wykonawcy występują w następujących kategoriach
- uczniowie klas I – III – soliści lub duet
- uczniowie klas IV – VIII – soliści lub duet
4. Czas piosenki max. do 5 minut
5. Jeden wykonawca może zaśpiewać tylko jeden utwór
6. Uczestnik dostarcza podkład i tekst piosenki najpóźniej w przeddzień konkursu. Podkład nie może zawierać chórku lub drugiego głosu z oryginalnego nagrania.
7. Chętne osoby proszone są o zgłoszenie się do nauczycieli języków obcych, uczących w danej klasie do 31 stycznia.
8. Konkurs odbędzie się 10 lutego.
Kryteria oceny:
· Poprawność językowa wykonywanych utworów.
· Strona muzyczna.
· Ogólne wrażenia artystyczne.
· Dobór repertuaru.
We wtorek 21 stycznia reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Igrzyskach dzieci w koszykówce.
Rozegraliśmy dwa emocjonujące spotkania z gospodarzami SP37 oraz SP31. Dziękujemy za sportową rywalizację.
Duże brawa należą się całej drużynie za sportową postawę, determinację i walkę na boisku. Świetnymi indywidualnymi akcjami popisał się Jarosław Gucwa, który w dwóch meczach rzucił aż 18 punktów.
Skład drużyny:
CHEBOTAR ZAHAR, GUCWA JAROSŁAW, HUS SZYMON, KOŚCIÓŁEK MACIEJ, LĘCZNAR GABRIEL, PRZYTUŁA MAKSYMILIAN, ROPA KACPER, SUKHORUK NIKITA, WĄS MANUEL, WŁODYKA ADAM, ZIOŁO TOMASZ, ŻEMŁO MAX
TRENER: MATEUSZ SKAŁA
Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości, samych pogodnych dni oraz młodzieńczej energii i pociechy z wnuków!
Uczniowie SP12
Zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpi także Chór Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie "Kolorowe Nutki"
Gdzie? Kosciół Św. J.S.Pelczara w Rzeszowie.
Kiedy? 19 stycznia 2025r.
O której? godz. 19.00
Dyrygentka chóru: p. Elżbieta Gałuszka
Wreszcie nastała zima i spadł śnieg. W związku z tym w poniedziałek 13 stycznia 2025 tak jak w poprzednich latach uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego otworzyli sezon narciarski w Ośrodku Kiczera Ski w Puławach w ramach akcji „Narty Dzieciom”.
W pięknej, zimowej scenerii początkujący pod opieką instruktorów uczyli się jazdy od podstaw, a pozostali doskonalili swoją jazdę na trudniejszych trasach. W przerwie zajadaliśmy pyszne zapiekanki w restauracji. Dzień spędzony na stoku mimo zmęczenia sprawił im wiele przyjemności i radości.
W drodze powrotnej mimo zmęczenia wszyscy dopytywali się kiedy będzie następny wyjazd……, a ten jest zaplanowany na 23 stycznia. Zapraszamy, zapisy już wkrótce.........
Organizatorzy: p. Andrzej Leniart, p. Mateusz Skala i p. Maciej Baran.
10 stycznia uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII uczestniczyli w XIV edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów” zorganizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Hasłem przewodnim tego wydarzenia było „Biologia zmian klimatu”. Z tej okazji studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii i Ochrony Przyrody UR przygotowali dla przybyłych entuzjastów ciekawy program. Uczniowie szkół podstawowych i średnich uczestniczyli w wykładach, warsztatach, wystawach biologicznych, zoologicznych, fizycznych i chemicznych. W programie znalazły się także fascynujące pokazy, quizy i gry edukacyjne. Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem korzystali z przygotowanych atrakcji, nabyli sporo wiedzy przyrodniczej, a uczestnicząc w quizach i konkursach zdobyli liczne nagrody rzeczowe.
nauczyciel biologii: Dorota Rusin
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Samuelem Kempskim reprezentującym grupę podróżniczą „Trzask.pl”. Uczniowie wysłuchali pasjonującej opowieści o podróży po Namibii, ilustrowanej slajdami oraz prezentującej ciekawe i oryginalne przedmioty używane przez buszmenów. Podróżnik przybliżył słuchaczom warunki życia koczowniczego ludu Himba: domy, w których mieszkają, szkołę, do której uczęszczają dzieci, fryzury i ozdoby noszone przez małe dziewczynki oraz młodych chłopców. Pokazał publiczności włócznię, strzały i łuk używane przez buszmenów podczas polowania i opowiedział o truciźnie wytwarzanej z pewnego gatunku larw much. Dziękujemy za pasjonujące spotkanie, które było wartościową lekcją przyrody i geografii.
.
Prosimy, aby dziecko zabrało na wyjazd na narty do Puław
w poniedziałek 13.01.2025:
W AUTOKARZE OBOWIĄZUJE ZAKAZ SPOŻYWANIA CHIPSÓW I NAPOJÓW GAZOWANYCH
ZBIÓRKA: PONIEDZIAŁEK 13.01.2025 GODZ. 6.20, wyjazd 6.30
NA PARKINGU OBOK CMENTARZA POBITNO, Al. ŻOŁNIERZY I ARMII WOJSKA POLSKIEGO.
PLANOWANY POWRÓT (TEN SAM PARKING) 13.01.2025 OK. 18-18.30
Prosimy o nie blokowanie parkingu oraz o punktualny odbiór dzieci.
UCZNIOWIE MOGĄ BYĆ ODEBRANI TYLKO PRZEZ DOROSŁYCH OPIEKUNÓW
lub wracają samodzielnie tylko po wcześniejszym napisaniu zgody przez rodziców
w dzienniku elektronicznym do p. Mateusza Skały
Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że uczeń klasy 2b, Maciej Trzebiński zdobył wyróżnienie w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 21 w Rzeszowie. Na uwagę zasługuje fakt, że praca Macieja została wyróżniona spomiędzy setki innych szopek! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekun: Joanna Biskup
Nasza uczennica i przewodnicząca szkoły- Gaja Wojakowska z klasy VIIIa, zakwalifikowała się do II okręgowego etapu V Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych! Patronat nad konkursem sprawuje Uniwersytet Rzeszowski. Uczennicę przygotowała p. Ewa Wąs. Gai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczeń naszej szkoły Wojciech Trzebiński brał udział w konkursie, którego główną ideą jest pielęgnowanie tradycji Bożego Narodzenia. Konkurs był pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Św Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Księdza Prałata Stanisława Potery, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie, Rzeszowskiej Rady Kobiet. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 21 w Rzeszowie.
Na konkurs zostało nadesłanych 100 szopek z województwa podkarpackiego. Oceny dokonało Jury w dniu 03.01.2025r.
Od 04.01.2025r – 06.01.2025r. była otwarta wystawa prac pokonkursowych w Piwnicach Rzeszowskich.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z rozdaniem nagród i dyplomów odbyło się 07.01.2025 r w Piwnicach Rzeszowskich.
Uczeń naszej szkoły z klasy IV a Wojciech Trzebiński otrzymał pamiątkowy dyplom.
Opiekunem ucznia biorącego udział w konkursie był nauczyciel Kamil Bułdak.
Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
📣 Drodzy Rodzice,
Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej: "Ile waży święty Mikołaj?" organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. 🎅
Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży wychowanków Fundacji. Zebrane środki pomogą utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez fundację.
W naszej placówce akcja trwa do 31 𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟱 𝗿.
W ramach akcji 𝘇𝗯𝗶𝗲𝗿𝗮𝗺𝘆 𝗺𝗼𝗻𝗲𝘁𝘆 o różnym nominale (polskie, niezniszczone, będące aktualnie w obiegu). 💰 Zostaną one przeliczone, zważone i przekazane do fundacji.
👉 Samorząd Uczniowski będzie chodził po klasach i zbierał pieniążki - liczy się każdy grosik ☺️
Pamiętajmy dobro zawsze wraca!
Koordynatorzy akcji:
p. Joanna Błakita - przedszkole
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - szkoła
Jak co roku,
zapraszamy wszystkich uczniów klas II – VIII do udziału
w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY.
Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zgłosi chęć swojego udziału.
Opłata za udział w konkursie wynosi 16 zł od uczestnika. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę – kangurowy wariant kostki Rubika 3x3x3.
Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są przez nauczycielki matematyki i wychowawców klas 2 i 3 - do 31 stycznia 2025 r.
Regulamin konkursu i przykładowe zadania można znaleźć na stronie
www.kangur-mat.pl oraz na tablicy informacyjnej w holu szkoły.
Konkurs odbędzie się 20 marca 2025 r. o godz. 9:00
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU 😊
Szkolny Koordynator Konkursu - Alina Mazera i Beata Skrzynta
Pierwsze zajęcia kółka Origami, w nowym roku 2025, były prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki składania papieru. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wykonać kule na bazie gwiazdy, co okazało się nie tylko wyzwaniem, ale również świetną zabawą. Do wykonania jednej kuli potrzebowaliśmy 30 kwadratowych karteczek o tym samym rozmiarze. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w tworzenie modułów, co pozwoliło nam w krótkim czasie zbudować piękną, kolorową kule.
Po zakończeniu budowy kuli, przyszedł czas na zabawę - rzuty do wyznaczonej osoby. Było to świetne urozmaicenie zajęć i dostarczyło mnóstwo śmiechu i radości. W pozostałym czasie, korzystając z poznanego modułu, budowaliśmy kostki sześcienne i ośmiościany gwiaździste.
Opiekunki kółka origami – A. Mazera i B. Skrzynta
Na zdjęciach widać wychowanków świetlicy, którzy z radością przygotowywali bożonarodzeniowe kartki z życzeniami oraz kolorowe aniołki. Dzieci przy stołach pełnych kolorowych papierów, brokatu i innych materiałów, tworzą swoje wyjątkowe dzieła. Kartki z ciepłymi, świątecznymi życzeniami oraz aniołki, pełne pasji i zaangażowania, zostały wręczone pracownikom naszej szkoły, niosąc ze sobą radość i magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. To piękny gest, który pokazuje twórczość dzieci oraz ich chęć dzielenia się świąteczną atmosferą z innymi.
Ponadto wykonali ozdoby do swojej świetlicy, które będą umilały im pobyt.
Wychowawcy świetlicy: Beata Bar, Dorota Irzyńska, Liuba Rusinek
JASEŁKA 2022
22 grudnia zapanował w naszej szkole prawdziwie świąteczny nastrój.
Wychowankowie świetlicy pod opieką pani Doroty Irzyńskiej zaprezentowali bożonarodzeniowe przedstawienie, czyli jasełka, które uświetnił szkolny chór pod batutą pani Elżbiety Gałuszki. Uroku scenie dodały dekoracje wykonane przez panią Izabelę Czarnotę oraz panią Elżbietę Gałuszkę, natomiast obsługą sprzętu nagłaśniającego zajął się pan Andrzej Leniart.
Spotkanie uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników administracji szkolnej oraz grupy sześciolatków z wychowawczynią Przedszkola Nr 8 było okazją do wspólnego kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. W tak miłej atmosferze Pani Dyrektor Barbara Olearka wraz z Panią Wicedyrektor Marią Lipską złożyły wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.
Dziś w klasie 2a odbyła się klasowa Wigilia ze szczególnym zwróceniem uwagi na zwyczaje i tradycje w Polsce i Ukrainie. Nie było dwunastu potraw, ale pani Edyta Maścidło-Sączawa nauczyła uczniów jak zrobić lukier, którym dekorowali pierniczki upieczone specjalnie dla nich przez wychowawczynię. Pani Edyta poprowadziła zajęcia o świętach bożonarodzeniowych pt. „ Historia świątecznej choinki” wykorzystując m.in. multimedialne materiały ze strony szpiedzywiedzy.pl. Po teoretycznej dawce ciekawostek o choince i ozdobach uczniowie w miłej atmosferze przy pięknie udekorowanym stole z siankiem pod obrusem czytali fragment Pisma Świętego, dzielili się opłatkiem składając sobie życzenia, śpiewali i słuchali kolęd a zapach pierników i pomarańczy rozchodził się po całej sali. Było to spotkanie polsko-ukraińskie, dlatego nie zabrakło także kolęd w języku ukraińskim.
Edyta Maścidło-Sączawa
Dziś delegacja z naszej szkoły Aurelka, Amelka i Kuba z p. Edytą Maścidło-Sączawą składając świąteczne i noworoczne życzenia miała okazję spotkać się z Prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem, Wiceprezydentem Rzeszowa Krystyną Stachowską oraz Dyrektorem Wydziału Edukacji Zbigniewem Burym i Zastępcą Dyrektora ds. Szkolnictwa Anetą Dąbrowską. Zostali bardzo miło i uroczyście przyjęci. A serdeczne życzenia od wyżej wymienionych przekazujemy Wam Wszystkim 😊
Edyta Maścidło-Sączawa
Biblioteka szkolna powiększyła swoje zbiory o nowe książki. Tym razem z myślą o najmłodszych pociechach z Ukrainy, pojawiło się 13 tytułów bajek w tym języku. Darczyńcą 43 egzemplarzy pięknie wydanych książek jest Fundacja Edukacja dla Demokracji.
Pani Grażyna Kadłuczka nawiązała kontakt z Fundacją, która obecnie prowadzi akcję "Inna bajka - książeczki dla dzieci z Ukrainy", w ramach której bezpłatnie wysyła pakiety książek w języku ukraińskim. Projekt "Inna bajka" jest inicjatywą Ukraińskiego Instytutu Książki, partnerzy to między innymi Pracownia Wydawnicza, Yellow Point Publications, Fundacja Edukacja dla Demokracji. Fundacja prosi o dobrowolne wsparcie druku książek dla dzieci z Ukrainy, które nagle znalazły się w "innej bajce" - w stresującej, nowej i nieznanej sytuacji, w innym kraju, gdzie mówi się w innym języku.
Dołącz do akcji!
Więcej o zbiórce: lKLIKNIJ
Bardzo dziękujemy Fundacji Edukacja dla Demokracji za wspaniały prezent. Mamy nadzieję, że będzie to nie tylko zaproszenie dla naszych gości, aby odwiedzić bibliotekę, ale też zachęta by regularnie do niej uczęszczać.
Grażyna Kadłuczka
Na początku grudnia Samorząd Uczniowski ogłosił w naszej szkole konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną w klasach. Uczniowie zabrali się do pracy – wykonywali gazetki ścienne, stroiki, łańcuchy, gwiazdki i gwiazdeczki różnymi technikami, ubierali drzewka bożonarodzeniowe. Sale lekcyjne zmieniły się w przepięknie ustrojone. 20 grudnia komisja konkursowa dokonała oceny wystroju klas. Wzięto pod uwagę zaangażowanie uczniów, oryginalność i pomysłowość. Prawie wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania. Tego samego dnia konkurs został rozstrzygnięty. Zwycięzcami zostały klasy: 8b, 1a i 2a. Klasa 8b w nagrodę otrzymała Voucher na „Dzień bez pytania”, a klasy młodsze zostały nagrodzone słodyczami.
Gratulujemy! SU wraz z opiekunami.
Wyniki XI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„BOMBKI CHOINKOWE W OBRAZACH”
POD HASŁEM „MIKOŁAJE, ELFY, ŚNIEŻYNKI NA GAŁĄZCE CHOINKI”
zorganizowanego przez Panie: Mariolę Wiśniewską, Joannę Wójcik i Beatę Zacios - nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie.
Konkurs odbył się pod Patronatem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Naszą szkołę reprezentowało 31 uczniów z klasy: 1a, 1c, 2a, 3a, 4b, 6b, 7a, 8b i 8c.
I kategoria klasy 1- 3 – prace płaskie:
Nagroda – Kamil Czyż, kl. 1a
Wyróżnienie – Wojciech Trzebiński, kl. 2a
II kategoria klasy 1 - 3 – prace przestrzenne
Nagroda Dyrektora WiMBP w Rzeszowie – Wiktoria Kusiak, kl. 1a
Nagroda – Maciej Majdański, kl. 1a
II kategoria klasy 4 - 8 – prace przestrzenne
Nagroda – Gabriela Kozak, kl. 8b
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Opiekunowie: Dorota Twardy, Edyta Maścidło-Sączawa , Grażyna Kadłuczka
Szkolny koordynator konkursu: Grażyna Kadłuczka
Świateczny naastrój opanował już Miłośników Origami.
Dzisiaj z wielkim zaangażowaniem przygotowaliśmy kartki świąteczne dla naszej dyrekcji. Następnie uczniowie dostarczyli te kartki pani dyrektor Barbarze Olearce i pani wicedyrektor Marii Lipskiej. Do życzeń dołączyli się także nasi absolwenci Mateusz i Maja, którzy chętnie odwiedzają nasza szkołę. Było wzruszenie. Zakręciły się łezki.
Przez ostanie lekcje informatyki prowadzone przez p. Macieja Barana uczniowie klasy 8a i 8b składali roboty SkriBot zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Były to bardzo urozmaicone zajęcia i nasi uczniowie musieli sie wykazać dużym mśleniem aby wszystko było w 100 procentach dobrze wykonane. Lekcje te były kolejnym owocnym doświadczeniem dla naszych podopiecznych. #LaboratoriaPrzyszłości
Co można robić w domu w czasie przerwy świątecznej? Udowodnić znajomośc ortografii i zawalczyć o nagrody rzeczowe! Do tej rozwijającej zabawy w ramach "Dyktanda Świątecznego" zaprasza serwis internetowy: KLIKNIJ
Zachęcamy uczniów klas 1-8 do udziału w świątecznym rozwiązywaniu dyktand!
Dziś uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą i balonowym Grinchem uczestniczyli w przedświątecznych warsztatach medialno-plastycznych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie Filii nr 2 pt. „ Z Grinchem święta będą magiczne”. Zajęcia były bardzo ciekawe i kreatywne. Wszyscy przebrani za świątecznego Grincha pracowali na miarę swoich możliwości i nikt nikomu nie robił na złość w przeciwieństwie do naszego bohatera. Na zakończenie wspólnie usiedliśmy do zielonego, smacznego i słodkiego poczęstunku, który przynieśliśmy ze sobą a pani Karina obdarowała nas prezencikami 😊
Kapituła weryfikacyjna ogólnopolskiego projektu wyd. MAC S.A „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” pozytywnie oceniła wykonanie III modułu „Matematyka na święta” i klasa 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą otrzymała kolejny certyfikat. BRAWO !
Dzieci w świetlicy na wiele sposobów przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia: wykonują ozdoby, ćwiczą śpiewanie kolęd i pastorałek. Jedną z nich jest pastorałka "Od serca do ucha" w wykonaniu Emilki Pietnoczki, Mai Zielińskiej i Ali Baran.
Przygotowanie i nagranie - p. Ewa Gotkowska - Litwa
Klasa 4a 16 grudnia pod opieką p. Doroty Rusin wzięła udział w pokazie naukowym, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury i był częścią programu inauguracji Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Pokaz pod nazwą „The Rubber Duck Show” został przygotowany przez grupę Heweliusze Nauki, która z użyciem gumowych kaczek przedstawiła niezapomniane widowisko fizyki, matematyki, magii i nie tylko. Obejrzany pokaz to tylko przedsmak tego, co będzie się działo od marca przyszłego roku, kiedy to centrum zacznie faktycznie działać. Nowoczesny budynek centrum, którego kształt inspirowany został kształtem helisy DNA i orbity, powstał w Jasionce koło Rzeszowa. Powstał z myślą o wszystkich miłośnikach nauki, która wcale nie musi być nudna. W „Łukasiewiczu” na starcie będzie aż 213 różnorodnych eksponatów, jak choćby samolot AN2 przed wejściem do budynku. Centrum podzielone na strefy tematyczne zajmuje ponad 6,5 tyś. m², w tym laboratoria biologiczne, ekologiczne, chemiczne, fizyczne pracownia robotyczna i warsztatowa. Oferta centrum jest skierowana do dzieci i młodzieży, dlatego już nie możemy się doczekać, kiedy pojedziemy do PCN „Łukasiewicz”.
Dorota Rusin
W czwartek 15 grudnia 2022 tak jak rok temu uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli otworzyli sezon narciarski w Ośrodku Kiczera Ski w Puławach w ramach akcji „Narty Dzieciom”. W bajecznej, zimowej scenerii nowicjusze uczyli się jazdy od podstaw pod opieką instruktorów, a pozostali doskonalili swoją jazdę na trudniejszych trasach. W przerwie zajadaliśmy pyszne zapiekanki w restauracji. Dzień spędzony na stoku mimo zmęczenia sprawił im wiele przyjemności i radości. W drodze powrotnej wszyscy dopytywali się kiedy będzie następny wyjazd……
Wyjazd przygotowali i zorganizowali: p. Mateusz Skala i p. Andrzej Leniart, a dodatkowymi opiekunami byli p. Ewa Gotkowska – Litwa, p. Iza Czarnota i p. Maciej Baran.
Informacja m. in. o naszym wyjeździe na narty znalazła się w aktualnościach TV Rzeszów z 15 grudnia: KLIKNIJ w portalu : Rzeszów nasze miasto: KLIKNIJ oraz w weekendowym wydaniu gazety Nowiny. Zapraszamy do czytania i oglądania.
Święta Bożego Narodzenia to okres wypełniony radosnymi przygotowaniami. Uczniowie na lekcjach techniki wykonali różne rodzaje dekoracji świątecznych: ozdoby choinkowe, łańcuchy, bombki, stroiki świąteczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się Szopki Bożonarodzeniowe.
Wykonane prace umieszczono na wystawie w korytarzu szkolnym.
Dzięki nim pomieszczenia szkolne zyskują wyjątkowy klimat.
nauczyciel Kamil Bułdak
Nie trzeba daleko jechać, żeby świetnie bawić się podczas zimowej aury. Dziś uczniowie klasy 2a stosownie ubrani do pogody z p. Edytą Maścidło-Sączawą zaplanowane zajęcia ruchowe spędzili na świeżym powietrzu. Szkolne górki są jak stoki narciarskie a ilość śniegu zadowalająca, by ulepić wielkiego bałwana 😊
W piątek 16 grudnia klasy ósme spotkały się z panem Stanisławem Alotem - nauczycielem, działaczem związkowym, opozycjonistą w okresie PRL. Pan Stanisław opowiedział o wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. Wydarzenia te trwale wpisały się w dramatyczne karty historii Polski. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali prawdziwych informacji o tych trudnych czasach.
Dziś w 2a odbyły się kolejne świąteczne warsztaty origami poprowadzone przez p. Edytę Maścidło-Sączawę. Każdy uczeń wykonał swoją gwiazdkę, którą przyozdobił salę lekcyjną lub zabrał do domu na własną choineczkę :)
W uczeniu matematyki łatwo popaść w rutynę, przecież wszyscy wiedzą, że podstawą nauki jest rozwiązywanie zadań. Jednak to, co jest tak pomocne w nauce, często bywa dla uczniów również nużące.
W naszej szkole nauczycielki matematyki nie popadają w rutynę i szukają pomysłów na ciekawe, aktywizujące lekcje.
Dzisiaj 14.12 pani Alina Mazera przeprowadziła takie lekcje w klasach szóstych, najpierw w klasie 6a, a następnie 6b. Uczniowie znakomicie się bawili, a przy tym wykonywali kolejne, niełatwe zadania dotyczące sumy krawędzi, pola powierzchni całkowitej i objętości prostopadłościanów i sześcianów. W sali zostały rozwieszone karty stacji zadaniowych. Uczniowie w czasie lekcji zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły. Każda para rozpoczyna rozwiązywanie zadań od innej stacji. W tym celu każda para otrzymała kartę – wpisaliśmy na niej pierwszą stację, od której powinni zacząć zadania. Wybrana odpowiedź prowadziła do kolejnej stacji. Jednak tylko poprawne odpowiedzi przeprowadzały parę przez wszystkie stacje. Zły wybór powodował powrót do zadania już rozwiązanego. Nauczyciel był obserwatorem i udzielał wskazówek, gdy został o to poproszony. Największą nagrodą za wysiłek włożony w przygotowanie takiej lekcji był uśmiech uczniów oraz zaangażowanie w wykonywane zadania. Uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniami. GRATULUJEMY😊
Powered by aSc EduPage