Z drewnianych szpatułek (patyczków lekarskich) można skonstruować wiele przedmiotów.
Uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykonali pudełko z pokrywką, które można wykorzystać do przechowywania drobiazgów.
Z drewnianych szpatułek (patyczków lekarskich) można skonstruować wiele przedmiotów.
Uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykonali pudełko z pokrywką, które można wykorzystać do przechowywania drobiazgów.
Celem konkursu jest:
· Prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów.
· Popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew.
· Twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci i młodzieży.
· Promowanie odmiennych od tradycyjnych form edukacji.
Warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Szkoły podstawowej nr 12
2. Uczestnicy prezentują wybrany utwór w języku angielskim lub niemieckim.
3. Wykonawcy występują w następujących kategoriach
- uczniowie klas I – III – soliści lub duet
- uczniowie klas IV – VIII – soliści lub duet
4. Czas piosenki max. do 5 minut
5. Jeden wykonawca może zaśpiewać tylko jeden utwór
6. Uczestnik dostarcza podkład i tekst piosenki najpóźniej w przeddzień konkursu. Podkład nie może zawierać chórku lub drugiego głosu z oryginalnego nagrania.
7. Chętne osoby proszone są o zgłoszenie się do nauczycieli języków obcych, uczących w danej klasie do 31 stycznia.
8. Konkurs odbędzie się 10 lutego.
Kryteria oceny:
· Poprawność językowa wykonywanych utworów.
· Strona muzyczna.
· Ogólne wrażenia artystyczne.
· Dobór repertuaru.
We wtorek 21 stycznia reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Igrzyskach dzieci w koszykówce.
Rozegraliśmy dwa emocjonujące spotkania z gospodarzami SP37 oraz SP31. Dziękujemy za sportową rywalizację.
Duże brawa należą się całej drużynie za sportową postawę, determinację i walkę na boisku. Świetnymi indywidualnymi akcjami popisał się Jarosław Gucwa, który w dwóch meczach rzucił aż 18 punktów.
Skład drużyny:
CHEBOTAR ZAHAR, GUCWA JAROSŁAW, HUS SZYMON, KOŚCIÓŁEK MACIEJ, LĘCZNAR GABRIEL, PRZYTUŁA MAKSYMILIAN, ROPA KACPER, SUKHORUK NIKITA, WĄS MANUEL, WŁODYKA ADAM, ZIOŁO TOMASZ, ŻEMŁO MAX
TRENER: MATEUSZ SKAŁA
Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości, samych pogodnych dni oraz młodzieńczej energii i pociechy z wnuków!
Uczniowie SP12
Zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpi także Chór Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie "Kolorowe Nutki"
Gdzie? Kosciół Św. J.S.Pelczara w Rzeszowie.
Kiedy? 19 stycznia 2025r.
O której? godz. 19.00
Dyrygentka chóru: p. Elżbieta Gałuszka
Wreszcie nastała zima i spadł śnieg. W związku z tym w poniedziałek 13 stycznia 2025 tak jak w poprzednich latach uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego otworzyli sezon narciarski w Ośrodku Kiczera Ski w Puławach w ramach akcji „Narty Dzieciom”.
W pięknej, zimowej scenerii początkujący pod opieką instruktorów uczyli się jazdy od podstaw, a pozostali doskonalili swoją jazdę na trudniejszych trasach. W przerwie zajadaliśmy pyszne zapiekanki w restauracji. Dzień spędzony na stoku mimo zmęczenia sprawił im wiele przyjemności i radości.
W drodze powrotnej mimo zmęczenia wszyscy dopytywali się kiedy będzie następny wyjazd……, a ten jest zaplanowany na 23 stycznia. Zapraszamy, zapisy już wkrótce.........
Organizatorzy: p. Andrzej Leniart, p. Mateusz Skala i p. Maciej Baran.
10 stycznia uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII uczestniczyli w XIV edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów” zorganizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Hasłem przewodnim tego wydarzenia było „Biologia zmian klimatu”. Z tej okazji studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii i Ochrony Przyrody UR przygotowali dla przybyłych entuzjastów ciekawy program. Uczniowie szkół podstawowych i średnich uczestniczyli w wykładach, warsztatach, wystawach biologicznych, zoologicznych, fizycznych i chemicznych. W programie znalazły się także fascynujące pokazy, quizy i gry edukacyjne. Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem korzystali z przygotowanych atrakcji, nabyli sporo wiedzy przyrodniczej, a uczestnicząc w quizach i konkursach zdobyli liczne nagrody rzeczowe.
nauczyciel biologii: Dorota Rusin
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Samuelem Kempskim reprezentującym grupę podróżniczą „Trzask.pl”. Uczniowie wysłuchali pasjonującej opowieści o podróży po Namibii, ilustrowanej slajdami oraz prezentującej ciekawe i oryginalne przedmioty używane przez buszmenów. Podróżnik przybliżył słuchaczom warunki życia koczowniczego ludu Himba: domy, w których mieszkają, szkołę, do której uczęszczają dzieci, fryzury i ozdoby noszone przez małe dziewczynki oraz młodych chłopców. Pokazał publiczności włócznię, strzały i łuk używane przez buszmenów podczas polowania i opowiedział o truciźnie wytwarzanej z pewnego gatunku larw much. Dziękujemy za pasjonujące spotkanie, które było wartościową lekcją przyrody i geografii.
.
Prosimy, aby dziecko zabrało na wyjazd na narty do Puław
w poniedziałek 13.01.2025:
W AUTOKARZE OBOWIĄZUJE ZAKAZ SPOŻYWANIA CHIPSÓW I NAPOJÓW GAZOWANYCH
ZBIÓRKA: PONIEDZIAŁEK 13.01.2025 GODZ. 6.20, wyjazd 6.30
NA PARKINGU OBOK CMENTARZA POBITNO, Al. ŻOŁNIERZY I ARMII WOJSKA POLSKIEGO.
PLANOWANY POWRÓT (TEN SAM PARKING) 13.01.2025 OK. 18-18.30
Prosimy o nie blokowanie parkingu oraz o punktualny odbiór dzieci.
UCZNIOWIE MOGĄ BYĆ ODEBRANI TYLKO PRZEZ DOROSŁYCH OPIEKUNÓW
lub wracają samodzielnie tylko po wcześniejszym napisaniu zgody przez rodziców
w dzienniku elektronicznym do p. Mateusza Skały
Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że uczeń klasy 2b, Maciej Trzebiński zdobył wyróżnienie w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 21 w Rzeszowie. Na uwagę zasługuje fakt, że praca Macieja została wyróżniona spomiędzy setki innych szopek! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekun: Joanna Biskup
Nasza uczennica i przewodnicząca szkoły- Gaja Wojakowska z klasy VIIIa, zakwalifikowała się do II okręgowego etapu V Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych! Patronat nad konkursem sprawuje Uniwersytet Rzeszowski. Uczennicę przygotowała p. Ewa Wąs. Gai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczeń naszej szkoły Wojciech Trzebiński brał udział w konkursie, którego główną ideą jest pielęgnowanie tradycji Bożego Narodzenia. Konkurs był pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Św Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Księdza Prałata Stanisława Potery, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie, Rzeszowskiej Rady Kobiet. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 21 w Rzeszowie.
Na konkurs zostało nadesłanych 100 szopek z województwa podkarpackiego. Oceny dokonało Jury w dniu 03.01.2025r.
Od 04.01.2025r – 06.01.2025r. była otwarta wystawa prac pokonkursowych w Piwnicach Rzeszowskich.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z rozdaniem nagród i dyplomów odbyło się 07.01.2025 r w Piwnicach Rzeszowskich.
Uczeń naszej szkoły z klasy IV a Wojciech Trzebiński otrzymał pamiątkowy dyplom.
Opiekunem ucznia biorącego udział w konkursie był nauczyciel Kamil Bułdak.
Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
📣 Drodzy Rodzice,
Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej: "Ile waży święty Mikołaj?" organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. 🎅
Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży wychowanków Fundacji. Zebrane środki pomogą utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez fundację.
W naszej placówce akcja trwa do 31 𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟱 𝗿.
W ramach akcji 𝘇𝗯𝗶𝗲𝗿𝗮𝗺𝘆 𝗺𝗼𝗻𝗲𝘁𝘆 o różnym nominale (polskie, niezniszczone, będące aktualnie w obiegu). 💰 Zostaną one przeliczone, zważone i przekazane do fundacji.
👉 Samorząd Uczniowski będzie chodził po klasach i zbierał pieniążki - liczy się każdy grosik ☺️
Pamiętajmy dobro zawsze wraca!
Koordynatorzy akcji:
p. Joanna Błakita - przedszkole
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - szkoła
Jak co roku,
zapraszamy wszystkich uczniów klas II – VIII do udziału
w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY.
Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zgłosi chęć swojego udziału.
Opłata za udział w konkursie wynosi 16 zł od uczestnika. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę – kangurowy wariant kostki Rubika 3x3x3.
Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są przez nauczycielki matematyki i wychowawców klas 2 i 3 - do 31 stycznia 2025 r.
Regulamin konkursu i przykładowe zadania można znaleźć na stronie
www.kangur-mat.pl oraz na tablicy informacyjnej w holu szkoły.
Konkurs odbędzie się 20 marca 2025 r. o godz. 9:00
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU 😊
Szkolny Koordynator Konkursu - Alina Mazera i Beata Skrzynta
Pierwsze zajęcia kółka Origami, w nowym roku 2025, były prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki składania papieru. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wykonać kule na bazie gwiazdy, co okazało się nie tylko wyzwaniem, ale również świetną zabawą. Do wykonania jednej kuli potrzebowaliśmy 30 kwadratowych karteczek o tym samym rozmiarze. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w tworzenie modułów, co pozwoliło nam w krótkim czasie zbudować piękną, kolorową kule.
Po zakończeniu budowy kuli, przyszedł czas na zabawę - rzuty do wyznaczonej osoby. Było to świetne urozmaicenie zajęć i dostarczyło mnóstwo śmiechu i radości. W pozostałym czasie, korzystając z poznanego modułu, budowaliśmy kostki sześcienne i ośmiościany gwiaździste.
Opiekunki kółka origami – A. Mazera i B. Skrzynta
Na zdjęciach widać wychowanków świetlicy, którzy z radością przygotowywali bożonarodzeniowe kartki z życzeniami oraz kolorowe aniołki. Dzieci przy stołach pełnych kolorowych papierów, brokatu i innych materiałów, tworzą swoje wyjątkowe dzieła. Kartki z ciepłymi, świątecznymi życzeniami oraz aniołki, pełne pasji i zaangażowania, zostały wręczone pracownikom naszej szkoły, niosąc ze sobą radość i magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. To piękny gest, który pokazuje twórczość dzieci oraz ich chęć dzielenia się świąteczną atmosferą z innymi.
Ponadto wykonali ozdoby do swojej świetlicy, które będą umilały im pobyt.
Wychowawcy świetlicy: Beata Bar, Dorota Irzyńska, Liuba Rusinek
Dziś na skwerze w Millenium Hall odbyła się plenerowa lekcja muzyki przy całorocznym fortepianie Cadenza, którą poprowadziła pani Elżbieta Gałuszka. Aktywnie wzięli w niej udział uczniowie klasy 2a z panią Edytą Maścidło-Sączawą oraz szkolny chór "Wesołe Nutki". Całemu przedsięwzięciu przyglądała się pani Wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska oraz pani Dyrektor SP 12 Barbara Olearka. Zapraszamy do obejrzenia relacji na fb 😊
Edyta Maścidło-Sączawa
Przypominamy, że najbliższe dni wolne od zajęć dydaktycznych w naszej szkole ustalone z Radą Rodziców to:
31.10.2022 r. i 2.11.2022 r.
W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ KOSMOS – pojazdy ” dla uczniów klas I – III
Nagrodę otrzymali:
Maciej Kościółek - Nagroda Dyrektora Szkoły SP 12
Wojciech Trzebiński - Nagroda Jury
Maciej Majdański - Nagroda Rady Rodziców SP 12
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Organizator, fotograf i sprawca całego przedsięwzięcia: Edyta Maścidło-Sączawa
25 października na zaproszenie Prezydenta Rzeszowa - Konrada Fijołka nasza szkoła dołączyła do programu Czysta Polska. Przedstawiciele LOP, czyli uczniowie klas 6b, 8b i 8c pod
opieką pani Doroty Rusin i pana Kamila Bułdak wzięli udział w ogólnopolskiej akcji
„Czyste, Zielone Miasta”. Głównym punktem programu tego eko święta było uprzątnięcie terenów nad Wisłokiem oraz posadzenie aż 200 drzew: dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych przekazanych przez Lasy Państwowe.
W akcji wzięło udział ok. 400 uczniów rzeszowskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa, Zarządu Zieleni Miejskiej, Lasów Państwowych, miejskich spółek: MPGK i MPWiK oraz stowarzyszenia Ekoskop.
Sadzenie drzew to jednak nie wszystko! Tego dnia na uczestników czekały również ciekawe konkursy, w jednym z nich nasza uczennica Gabriela Możdżeń zdobyła nagrodę książkową.
Wiele państw, w tym Polska, świętuje Dzień Psa, niemniej u nas swojego nieformalnego święta doczekały się również wszystkie nierasowe czworonogi. Data nie jest przypadkowa – 25 października to wszak Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Treść aktu z 1997 roku była do tej pory wielokrotnie nowelizowana – ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2012 roku i dotyczyła m.in. zakazu handlu zwierzętami domowymi na giełdach i targowiskach. Kundelki są określane również – błędnie z formalnego punktu widzenia – jako mieszańce (rzadziej wielorasowce). Mieszańce to potomkowie dwóch odrębnych ras, klasyczny kundel natomiast jest wynikiem skrzyżowania psów nieokreślonego pochodzenia. Istotnie kundel, jako że nie należy do żadnej konkretnej rasy, jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. W ramach obchodów Dnia Kundelka p. Edyta Maścidło-Sączawa odwiedziła miejskie schronisko dla zwierząt bezdomnych „Kundelek” w Rzeszowie i przekazała zebraną w szkole karmę 😊Dziękujemy za udział w akcji, która trwa jeszcze do 4 listopada 2022 r.
Edyta Maścidło-Sączawa
Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego, by uczcić pamięć o zmarłych. Oprócz tego uczniowie poznali tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Dbali również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
„Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości Nieba”.
/Bł. Jan Paweł II/
W czwartek 20 października kilka drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 12 wzięło udział
w akcji: Szkoła Pełna Aktywności.
Była to sportowa przygoda podczas której uczniowie mieli okazję spędzić wyjątkowy dzień w nowym roku szkolnym. Kilka godzin wspólnej zabawy obfitowało w różne konkurencje sportowe szybkościowe i sprawnościowe. Nie zabrakło również zadań umysłowych i zagadek. Każdy uczestnik za udział otrzymał medal, koszulkę i coś słodkiego. Były też wywiady, zdjęcia, sława…… Ale najważniejsza była dobra zabawa i współzawodnictwo sportowe.
Drużynami opiekowali się Andrzej Leniart i Maciej Baran
Zajęcia czytelniczo-plastyczne o Marii Konopnickiej pod hasłem „Co Słonko widziało ?" w WiMBP Filia nr 2 przy ul. Fredry 5 mieli zorganizowane uczniowie klasy 2a przez p. Edytę Maścidło-Sączawę w ramach prowadzonych innowacji i wieloletniej, owocnej współpracy z pracownikami biblioteki. Uczniowie nie tylko słuchali, ale także aktywnie brali udział w zajęciach czytając wiersze i rysując co Słonko widziało. A co widziało, widać na zdjęciach 😊
„Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzież chowanie…” - te słowa napisano dziś w poście na fb po wizycie klasy 2a i pani Edyty Maścidło-Sączawy w lokalu Pub Spółdzielczy przy ulicy Fredry 4, w którym to uczniowie złożyli zebrane datki dla potrzebujących seniorów na obiady w ramach akcji zawieszone obiady/kawa Rzeszów. Było miło, radośnie i słodko... nawet słonko nam dziś towarzyszyło. Zachęcamy do pomagania: https://zrzutka.pl/v45rbv
Pomaganie jest spoko !
📲 Zapraszamy osoby dorosłe (18+), przybyłe do Polski po 24 lutego 2022 roku w związku z agresją rosyjską na Ukrainę, nadal mieszkające w Polsce, do wzięcia udziału w ankiecie. Badania prowadzi grupa reprezentująca Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ), Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Rzeszowski.👁🗨Ankieta dotyczy analizy sytuacji uchodźców wojennych, ich realiów życia codziennego po wybuchu wojny. Chęć udziału w badaniach można zgłosić wypełniając krótką ankietę👉https://bit.ly/3yQZCLkBadanie jest całkowicie anonimowe i poufne.📲 Запрошуємо до участі в опитуванні повнолітніх (18+), які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року у зв’язку з російською агресією проти України та досі проживають у Польщі. Дослідження проводить група, яка представляє Організацію Об’єднаних Націй (ООН), Ягеллонський Університет і Жешувський Університет. Опитування аналізує ситуацію біженців війни та їх повсякденну реальність після початку війни. Ви можете повідомити про своє бажання взяти участь у дослідженні, заповнивши коротку анкету, доступну за посиланням: 👉https://bit.ly/3yQZCLk
Edukator Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie - pan Maciej Rędziniak prowadził dziś zajęcia edukacyjne w klasie 2a i 2b na zaproszenie p. Edyty Maścidło-Sączawy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali historii niedźwiadka Wojtka, który to pomagał żołnierzom w czasie wojny i był ich przyjacielem. Niedźwiedź Wojtek, awansowany do stopnia kaprala za wkład w zwycięstwo 2. Korpusu Polskiego pod Monte Cassino przybliża dzieciom szlak bojowy żołnierzy gen. Władysława Andersa.
Szkolne Koło Caritas bardzo dziękuje Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy włączyli się z wielkim zaangażowaniem w akcję ,,Grosz do grosza” dla Poli. Dziękujemy za każdy grosz wsparcia i wielką wrażliwość serca aby pomóc Poli odzyskać zdrowie. Kwotę zebranych groszy podamy po ich zliczeniu wkrótce…
Opiekunowie SKC : Katarzyna Ożóg, Bożena Grabiec
Po drugiej edycji programu edukacyjnego Kolejowe ABC z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych uczniowie klasy 2a pod opieką pani Edyty Maścidło-Sączawy wykonali piękne prace plastyczne. Teraz oni będą wzorcem odpowiedzialnego zachowania w pobliżu torów, na przejazdach kolejowych, dworcach i w pociągach. Kampania Kolejowe ABC II to źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Zapraszamy na płatne zajęcia z "Programowania w Minecraft Education Edition" w SP nr 12.
Do nauki wykorzystujemy wersję edukacyjną popularnej gry Minecraft która wyposażona jest w platformę do nauki programowania dla Najmłodszych.
Łączymy naukę z zabawą :-)
Pierwsze zajęcia są zajęciami próbnymi, niezobowiązującymi.
Miesięczny koszt zajęć to 149 zł.
Zapisy przez formularz na stronie:
lub telefonicznie na numer 601 330 442.
Opis kursu dla klas 1-3 znajduje się również na naszej stronie:
https://codeandfun.pl/programowanie-z-minecraft/
Serdecznie zapraszamy
Joanna Zdeb
CodeFun
Zachęcam do obejrzenia prezentacji https://youtu.be/yjgWSEBNwUM
Jury ma bardzo trudne zadanie… Wyniki już niebawem !
Edyta Maścidło-Sączawa
14 października 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 12 odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia” dzieci z klas pierwszych. W części artystycznej uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o Ojczyźnie, zasadach zachowania w szkole i bezpieczeństwie na drodze. Następnie odbyło się ślubowanie i pasowanie przez Dyrekcję Szkoły Panią Barbarę Olearka i Panią Marię Lipską.
Uroczystość przygotowały Panie Dorota Twardy, Renata Jakubek i Zofia Szpunar – wychowawcy klas pierwszych.
W środę 12 X 2022 uczniowie klasy 1a, 1b i 1c pod opieką wychowawców wzięli udział w szkoleniu z I pomocy prowadzonym przez ratownika medycznego. Dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Pod czujnym okiem ratownika samodzielnie wykonywały masaż serca na fantomie. Ćwiczyły ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz zawijanie go w koc termiczny. Na zakończenie otrzymały niespodzianki : opaski odblaskowe oraz dyplomy. To były bardzo ciekawe lekcje. Wychowawcy klas : 1a Dorota Twardy, 1b Renata Jakubek ,1c Zofia Szpunar.
SKC dziękuje Wszystkim, którzy rozpoczęli akcję: ,,Grosz do grosza dla Poli”.
KMO - Klub Młodego Odkrywcy – poszukiwanie skarbu z kompasem.
Podczas kolejnych zajęć KMO klubowicze poznawali zasadę działania kompasu i jak określać kierunki geograficzne świata. Na zajęciach w terenie dzieci za pomocą kompasów i podanych instrukcji poszukiwały ukrytego skarbu, którym okazała się być torebka słodyczy. Zabawa dostarczyła uczniom sporo emocji. Opiekun Izabela Czarnota
Powered by aSc EduPage