Dziś uczniowie klasy 2a z okazji Tygodnia Japońskiego mieli możliwość oglądnięcia baśni „Brzydkie kaczątko” w teatrzyku japońskim na ekranie monitora😊 Pani Edyta Maścidło-Sączawa opowiedziała uczniom czym jest KAMISHIBAI, czyli magiczny drewniany teatrzyk. KAMI to papier, SHIBAI to teatr – KAMISHIBAI to Papierowy Teatr. To teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Teatrzyk tak bardzo się im spodobał, że postanowili zrobić swój 😊 Życzymy powodzenia i udanej zabawy !
Origami w klasach młodszych.
14Drugi dzień Tygodnia Kultury Japońskiej upłynął pod hasłem origami. Uczniowie klas młodszych chętnie włączyli się do tych działań. Pod czujnym okiem wychowawców wykonywali różnorodne składanki z kolorowego papieru. A oto efekty ich pracy …
Dzień ORIGAMI
Tydzień Japoński nabiera tempa. Dzisiaj 14.03 w szkole rządziło origami. Na słowo origami składają się dwa japońskie znaki – ori czyli składać lub zginać oraz kami tzn. papier.
38W salach 32 i 33 uczniowie mogli obejrzeć wystawy prac z origami naszych uczniów i absolwentów oraz uczestniczyć w otwartych warsztatach origami.
Na długich przerwach wszyscy chętni i zainteresowani składali serduszka a podczas godzinnych warsztatów wykonywali żurawie. Do tworzenia żurawi wykorzystano kartki origami z Japonii, które podarowała nam Hana i Mari z Japonii. Zajęcia były inspirujące a towarzyszyła im legenda o senbazuru, czyli tysiącu żurawi (sen – tysiąc, tsuru – żuraw). Głosi ona, że jeśli ktoś złoży 1000 żurawi w intencji chorej osoby lub własnego życzenia, to chory wyzdrowieje, a życzenie się spełni.
I my… my właśnie zaczynamy.
Nad przebiegiem zajęć czuwały panie Alina Mazera i pani Beata Skrzynta wspierane przez członków origami.
Pomoce od UNICEF
11Na dodatkowych zajęciach nauki języka polskiego dla cudzoziemców z p. Edytą Maścidło-Sączawą uczniowie pracują intensywnie i kreatywnie, by coraz lepiej mówić i pisać po polsku. Dzięki wsparciu UNICEF mamy ciekawe artykuły papiernicze, które są bardzo pomocne w realizacji atrakcyjnych zajęć. Dziękujemy !
A ten radosny obrazek w podziękowaniu jest właśnie dla Was :)
Co to jest soroban ?
12Soroban jest przyrządem, który umożliwia wykonanie wszystkich podstawowych działań matematycznych. Dziś uczniowie klas 1a, 1c i 2a mieli możliwość zapoznania się z japońskim liczydełkiem - soroban. Pani Anna Sawicka zachęciła uczniów do liczenia na nim i pokazała, jak układać paluszki, aby sprawnie przesuwać koraliki. W Japonii po dzień dzisiejszy, mimo powszechnej komputeryzacji stosuje się owe liczydełko a dzieci zaczynają naukę liczenia na sorobanie już w wieku czterech lat.
KĄCIK JAPOŃSKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Japonia - państwo wyspiarskie położone u wybrzeży Azji, kraj kwitnącej wiśni, sztuki origami, drzewek bonsai, siogunów oraz sztuk walki. Wiele ciekawostek dotyczących Japoni przekazała nam nasza uczennica Hana Higuchi i podarowała do świetlicy książki, komiksy i podręczniki napisane w języku japońskim. Opowiedziała nam również o mieście Fukuoka, w którym się urodziła, o tradycjach i regionalnych potrawach.
Świetlica zaprasza do oglądania oryginalnych japońskich pamiątek.
Furoshiki - sztuka pakowania w tkaninę - 2b.
14Furoshiki to chusta, która w Japonii od wieków pełni funkcję użytkową. W nią zawijano, pakowano i przenoszono różne przedmioty. Ofiarowując komuś podarunek zawinięty w furoshiki, dawano wyraz szacunku, życzliwości i uwagi z jaką traktujemy obdarowywaną osobę. Podczas Tygodnia Kultury Japońskiej - trwającego w nasze szkole, uczniowie z klasy 2b pod kierunkiem p. Jolanty Murias, poznali zasady pakowania w furoshiki książek, butelek i innych przedmiotów. Zaciekawieni tym tematem tworzyli wspaniałe, niepowtarzalne a zarazem ekologiczne opakowania.
Jak zrobić motylka origami?
Oto instrukcja przygotowana przez p. Elżbietę Gałuszkę
2a - inaugaracja Tygodnia Kultury Japońskiej
Stroje inspirowane modą prosto z Japonii oraz próby pisania japońskich znaków rozpoczęły niezwykłe wydarzenie w Naszej szkole. Dziękujemy pani Anecie W. - mamie Adasia za piękne upominki dla uczestników pokazu.
35
1a - „Zdrowe odżywianie kształtuje umysł i ciało”
Klasa 1a wzięła udział w prelekcji prowadzonej przez pielęgniarkę szkolną panią Annę Sawicką, w związku z realizacją programu promocji zdrowego trybu życia i kształtowania zachowań korzystnych dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży wieku szkolnego.
Igrzyska Miejskie - Turniej mini siatkówki chłopców - kolejne sukcesy
5Kolejny , ostatni już z turniejów siatkówki w ramach Miejskich Igrzysk. Tym razem Mini Siatkówka chłopców.
13 marca reprezentacja chłopców naszej szkoły brała udział w tym turnieju. W pierwszym meczu nasi chłopcy przegrali z drużyną SP 21, ale w kolejnych zagrali dużo lepiej, na swoim dobrym poziomie. Kolejno pokonali drużynę SP Zakonu Pijarów 2:0 oraz zespół SP 15 2:1 zajmując ostatecznie drugie miejsce.
Gratulujemy
Skład drużyny: Maksymilian Wierzbowicz, Dawid Flejszar, Patryk Kąkol, Kajetan Kozłowski, Tymoteusz Mach, Konrad Dworak, Karol Wolnik, Bohdan Boudrych, Mateusz Kot
Trener drużyny Andrzej Leniart
Nabór do szkół trwa...
Szanowni Rodzice / Opiekunowie przypominamy, że trwa elektroniczny nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Wystarczy kliknąć w zielone okienko na pasku po prawej stronie i postępować zgodnie z instrukcją.
Prosimy pamiętać, że wypełniony i wydrukowany wniosek należy ZŁOŻYĆ w szkole pierwszego wyboru.
SP 12 to dobry wybór !
MAŁA SZKOŁA - DUŻE MOŻLIWOŚCI
1a - spotkanie z przedszkolakami
410 marca 2023r. grupa 6 - latków z Przedszkola Publicznego nr 8 złożyła wizytę klasie 1a. Spotkanie odbyło się z inicjatywy wychowawczyni pani Doroty Twardy i było dla maluchów dużym przeżyciem. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda sala lekcyjna i wzięły udział w zajęciach edukacji polonistycznej z użyciem nowego monitora. Dowiedziały się jak piszemy dwuznak „dź” na podstawie wyrazu dźwig. Rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w quizie, razem zaśpiewały piosenkę z filmu „Bob budowniczy”. 6 - latki miały możliwość poczuć się jak prawdziwi uczniowie i usiąść w szkolnych ławkach. Na koniec wizyty zostały obdarowane cukierkami i specjalnie dla nich wykonanymi przez pierwszoklasistów skaczącymi żabkami z papieru. Przedszkolaki przekonały się, że szkoła jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla każdego. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie im łatwiej przekroczyć próg naszej szkoły we wrześniu.
Tydzień Japoński
Już w poniedziałek, 13 marca rusza w naszej szkole Tydzień Japoński
Agenda tego wydarzenia jest bardzo bogata. Składają się na nią m. in.:
- Warsztaty origami;
- Tworzenie laleczek w stylu Japońskim;
- Lekcje i prelekcje dotyczące kultury japońskiej oraz japońskiego systemu szkolnictwa;
- Zapoznanie z muzyką japońską. Warsztaty gry na na instrumentach japońskich, zapoznanie ze specyficzną skalą melodyczną;
- Przygotowanie plakatów o Japonii - wystawa plakatów i origami;
- Czytanie legend japońskich;
- Pokaz mody inspirowanej Japonią;
- Nauka pisania liter japońskich;
- Warsztaty tworzenia wachlarzy oraz przygotowanie tańca z wachlarzami;
- Teatrzyk obrazkowy Kamishibai;
- Nauka liczenia na liczydle soroban ( jap. 算盤 lub 十露盤 );
- Nauka jedzenia pałeczkami i wiele innych .....
Ukoronowaniem tygodnia Japońskiego będzie spotkanie z niezwykłym gościem, który odwiedzi nas w ramach cyklu Drugie Śniadanie z Mistrzem i opowie o swojej karierze i fascynacji kulturą Japonii. Wkrótce więcej informacji z naszym Mistrzu a właściwie Mistrzyni.
Ciekawostki:https://oyakata.com.pl/ksiega-mistrza-oyakata/kanji-znaki-japonskie-i-ich-znaczenie/
Turniej piłki nożnej ze świetlicowymi "mężczyznami" :)
19W dniu 10 marca 2023r. z okazji Dnia Mężczyzny Pan Mateusz Skała zorganizował turniej piłki nożnej dla wszystkich "mężczyzn" przebywających w świetlicy szkolnej. Szesnatu "piłkarzy" wzięło udział w rozgrywkach na górnym boisku naszej szkoły. Turniej wzbudził wiele pozytywnych emocji co było widać na uśmiechniętych buziach wszystkich dzieci.
Zaproszenie do udziału w akcji czytelniczej...
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów klas I-III do udziału w IX. edycji akcji czytelniczej "Najdłuższa książka świata". Temat tegorocznej akcji: "Literackie rośliny i zwierzęta".
Organizatorem przedsięwzięcia jest Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci i Zakład Edukacji Literackiej przy Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, rozbudzanie wyobraźni, zachęcenie do kreatywności i oryginalności myślenia.
WARUNKI UCZESTNICTWA:
- Zadaniem uczestnika jest plastyczne przedstawienie wybranych kreacji literackich roślin lub/i zwierząt z przeczytanego wiersza, opowiadania, powieści itp. Ilustracja może zawierać także tekst stworzony przez dziecko.
- Każdy autor może zgłosić do konkursu jedną pracę wykonaną indywidualnie, dowolną techniką na papierze formatu A3. Do pracy należy dołączyć Oświadczenie o wyrażeniu zgody na publikację wizerunku (do pobrania w bibliotece szkolnej).
- Prace powinny zawierać informacje: imię i nazwisko autora, nazwę szkoły, imię i nazwisko opiekuna ( opis napisany komputerowo należy przykleić na odwrocie pracy).
- Opisaną pracę wraz z podpisanym oświadczeniem przez Rodzica lub Opiekuna Prawnego należy dostarczyć do biblioteki szkolnej najpóźniej do 20 marca 2023, do godziny 1100.
- Składanie "Najdłuższej Książki Świata " odbędzie się 19.04.2023 roku o godz. 10.00. (szczegółowe informacje zostaną podane w kolejnym komunikacie).
Przeczytaj! Wymyśl! Narysuj!
Zapraszamy!!!
Grażyna Kadłuczka
Budki lęgowe i karmniki dla ptaków.
Uczniowie naszej szkoły na lekcjach techniki wykonali karmniki i budki lęgowe dla ptaków. Wykonane prace zostały powieszone na drzewach rosnących wokół szkoły. Dokarmiając ptaki pobudzamy zainteresowania i uwrażliwiamy uczniów na przyrodę.
red: Kamil Bułdak
Konkursy ekologiczne dla uczniów klas 1-3
Szkolne koło LOP
zaprasza uczniów klas I – III
do udziału w szkolnych eliminacjach Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego
„Zwierzęta lasów województwa podkarpackiego”
Konkurs adresowany jest do uczniów interesujących się światem przyrody i ekologią. Obejmuje wiedzę (w tym ciekawostki i aktualne dane) wykraczającą poza program nauczania klas I-III.
I. FORMA KONKURSU:
- test wiedzy, składający się z 30 pytań,
- praca plastyczna: technika dowolna, format A4.
Autorami prac mogą być uczniowie klas I-III nie biorący udziału w teście. Prace plastyczne należy dostarczyć do 30 marca 2023 r.
II. CELE:
-budzenie zainteresowania uczniów światem przyrody,
-rozbudzanie zainteresowań bogactwem i pięknem przyrody,
-uświadomienie uczniom konieczności ochrony przyrody dla dobra człowieka,
-zwrócenie uwagi na szkodliwość zanieczyszczeń środowiska,
-promocja postaw i zachowań przyjaznych dla środowiska.
Zainteresowanych uczniów proszę o kontakt ze szkolnym organizatorem w celu zgłoszenia woli udziału w konkursie do 30 marca 2023 r.
Konkurs odbędzie się 13 kwietnia 2023 r. o godz. 11.30 w sali 23.
Szkolny organizator:
Edyta Maścidło-Sączawa
2a - talent Eleny został doceniony...
Elena Szczepanik
zdobyła NAGRODĘ GŁÓWNĄ w kat. klas I-III
w IX edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego
„Pocztówka z Rzeszowa” pod hasłem
„Znani i nieznani – miejsca upamiętnienia wielkich Polaków”,
którego organizatorem była SP nr 1 w Rzeszowie.
Na konkurs wpłynęło 335 prac z 35 szkół powiatu rzeszowskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Opiekun: Edyta Maścidło-Sączawa
„Kubusiowi Przyjaciele Natury”
6Uczniowie klasy III a pod opieką wychowawcy Doroty Janiszewskiej, biorą udział w jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli i szkół podstawowych o tematyce ekologicznej, który jest organizowany przez markę Kubuś. Na pierwszych zajęciach, dzieci poznały: jaka jest różnica między pogodą a klimatem, jak zmienia się klimat, jaka jest rola każdego z nas w dbaniu o klimat. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami na temat tego, jakie działania możemy podjąć, aby zadbać o naszą planetę. Mówiono: o segregowaniu śmieci, oszczędzaniu papieru, używaniu wielorazowych śniadaniówek, gaszeniu światła, zakręcaniu wody w kranie. Na podsumowanie zajęć, uczniowie przygotowali hasła przypominające o tym, jak powinniśmy postępować. Rozmieszczono je na terenie szkoły.
Na tym temat: Misja Szkoła zakończono.
Igrzyska dzieci w koszykówce chłopców
21.01.20253We wtorek 21 stycznia reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Igrzyskach dzieci w koszykówce.
Rozegraliśmy dwa emocjonujące spotkania z gospodarzami SP37 oraz SP31. Dziękujemy za sportową rywalizację.
Duże brawa należą się całej drużynie za sportową postawę, determinację i walkę na boisku. Świetnymi indywidualnymi akcjami popisał się Jarosław Gucwa, który w dwóch meczach rzucił aż 18 punktów.
Skład drużyny:
CHEBOTAR ZAHAR, GUCWA JAROSŁAW, HUS SZYMON, KOŚCIÓŁEK MACIEJ, LĘCZNAR GABRIEL, PRZYTUŁA MAKSYMILIAN, ROPA KACPER, SUKHORUK NIKITA, WĄS MANUEL, WŁODYKA ADAM, ZIOŁO TOMASZ, ŻEMŁO MAX
TRENER: MATEUSZ SKAŁA
Kochana Babciu, kochany Dziadku!
21.01.2025Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości, samych pogodnych dni oraz młodzieńczej energii i pociechy z wnuków!
Uczniowie SP12
Zapraszamy...
16.01.2025Zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpi także Chór Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie "Kolorowe Nutki"
Gdzie? Kosciół Św. J.S.Pelczara w Rzeszowie.
Kiedy? 19 stycznia 2025r.
O której? godz. 19.00
Dyrygentka chóru: p. Elżbieta Gałuszka
Uczniowie SP 12 na nartach
13.01.202539Wreszcie nastała zima i spadł śnieg. W związku z tym w poniedziałek 13 stycznia 2025 tak jak w poprzednich latach uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego otworzyli sezon narciarski w Ośrodku Kiczera Ski w Puławach w ramach akcji „Narty Dzieciom”.
W pięknej, zimowej scenerii początkujący pod opieką instruktorów uczyli się jazdy od podstaw, a pozostali doskonalili swoją jazdę na trudniejszych trasach. W przerwie zajadaliśmy pyszne zapiekanki w restauracji. Dzień spędzony na stoku mimo zmęczenia sprawił im wiele przyjemności i radości.
W drodze powrotnej mimo zmęczenia wszyscy dopytywali się kiedy będzie następny wyjazd……, a ten jest zaplanowany na 23 stycznia. Zapraszamy, zapisy już wkrótce.........
Organizatorzy: p. Andrzej Leniart, p. Mateusz Skala i p. Maciej Baran.
Udział SP 12 w Ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów 2025”
13.01.20251810 stycznia uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII uczestniczyli w XIV edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów” zorganizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Hasłem przewodnim tego wydarzenia było „Biologia zmian klimatu”. Z tej okazji studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii i Ochrony Przyrody UR przygotowali dla przybyłych entuzjastów ciekawy program. Uczniowie szkół podstawowych i średnich uczestniczyli w wykładach, warsztatach, wystawach biologicznych, zoologicznych, fizycznych i chemicznych. W programie znalazły się także fascynujące pokazy, quizy i gry edukacyjne. Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem korzystali z przygotowanych atrakcji, nabyli sporo wiedzy przyrodniczej, a uczestnicząc w quizach i konkursach zdobyli liczne nagrody rzeczowe.
nauczyciel biologii: Dorota Rusin
Lekcja z podróżnikiem- Namibia
09.01.202514W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Samuelem Kempskim reprezentującym grupę podróżniczą „Trzask.pl”. Uczniowie wysłuchali pasjonującej opowieści o podróży po Namibii, ilustrowanej slajdami oraz prezentującej ciekawe i oryginalne przedmioty używane przez buszmenów. Podróżnik przybliżył słuchaczom warunki życia koczowniczego ludu Himba: domy, w których mieszkają, szkołę, do której uczęszczają dzieci, fryzury i ozdoby noszone przez małe dziewczynki oraz młodych chłopców. Pokazał publiczności włócznię, strzały i łuk używane przez buszmenów podczas polowania i opowiedział o truciźnie wytwarzanej z pewnego gatunku larw much. Dziękujemy za pasjonujące spotkanie, które było wartościową lekcją przyrody i geografii.
Informacje o wyjeździe na narty w poniedziałek 13 stycznia 2025 r.
09.01.2025.
Prosimy, aby dziecko zabrało na wyjazd na narty do Puław
w poniedziałek 13.01.2025:
- Ciepłe ubranie, rękawice, spodnie i kurtka na narty (nieprzemakalne), drugie skarpety itp.
- Kominiarkę pod kask
- PODRĘCZNY PLECACZEK
- Jedzenie na podróż – w obie strony
- Przy chorobie lokomocyjnej- środki medyczne
- Ew. pieniądze na drobne zakupy na miejscu
- Dobry humor i uśmiech
W AUTOKARZE OBOWIĄZUJE ZAKAZ SPOŻYWANIA CHIPSÓW I NAPOJÓW GAZOWANYCH
ZBIÓRKA: PONIEDZIAŁEK 13.01.2025 GODZ. 6.20, wyjazd 6.30
NA PARKINGU OBOK CMENTARZA POBITNO, Al. ŻOŁNIERZY I ARMII WOJSKA POLSKIEGO.
PLANOWANY POWRÓT (TEN SAM PARKING) 13.01.2025 OK. 18-18.30
Prosimy o nie blokowanie parkingu oraz o punktualny odbiór dzieci.
UCZNIOWIE MOGĄ BYĆ ODEBRANI TYLKO PRZEZ DOROSŁYCH OPIEKUNÓW
lub wracają samodzielnie tylko po wcześniejszym napisaniu zgody przez rodziców
w dzienniku elektronicznym do p. Mateusza Skały
Wyróżnienie dla Macieja Trzebińskiego!
09.01.2025Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że uczeń klasy 2b, Maciej Trzebiński zdobył wyróżnienie w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 21 w Rzeszowie. Na uwagę zasługuje fakt, że praca Macieja została wyróżniona spomiędzy setki innych szopek! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekun: Joanna Biskup
Sukces Gai Wojakowskiej!
09.01.2025Nasza uczennica i przewodnicząca szkoły- Gaja Wojakowska z klasy VIIIa, zakwalifikowała się do II okręgowego etapu V Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych! Patronat nad konkursem sprawuje Uniwersytet Rzeszowski. Uczennicę przygotowała p. Ewa Wąs. Gai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
II EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH 2024 r. pod hasłem: SZOPKA BOŻONARODZENIOWA
08.01.2025Uczeń naszej szkoły Wojciech Trzebiński brał udział w konkursie, którego główną ideą jest pielęgnowanie tradycji Bożego Narodzenia. Konkurs był pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Św Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Księdza Prałata Stanisława Potery, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie, Rzeszowskiej Rady Kobiet. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 21 w Rzeszowie.
Na konkurs zostało nadesłanych 100 szopek z województwa podkarpackiego. Oceny dokonało Jury w dniu 03.01.2025r.
Od 04.01.2025r – 06.01.2025r. była otwarta wystawa prac pokonkursowych w Piwnicach Rzeszowskich.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z rozdaniem nagród i dyplomów odbyło się 07.01.2025 r w Piwnicach Rzeszowskich.
Uczeń naszej szkoły z klasy IV a Wojciech Trzebiński otrzymał pamiątkowy dyplom.
Opiekunem ucznia biorącego udział w konkursie był nauczyciel Kamil Bułdak.
Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
✨"ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ?" - akcja charytatywna ✨
08.01.2025📣 Drodzy Rodzice,
Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej: "Ile waży święty Mikołaj?" organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. 🎅
Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży wychowanków Fundacji. Zebrane środki pomogą utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez fundację.
W naszej placówce akcja trwa do 31 𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟱 𝗿.
W ramach akcji 𝘇𝗯𝗶𝗲𝗿𝗮𝗺𝘆 𝗺𝗼𝗻𝗲𝘁𝘆 o różnym nominale (polskie, niezniszczone, będące aktualnie w obiegu). 💰 Zostaną one przeliczone, zważone i przekazane do fundacji.
👉 Samorząd Uczniowski będzie chodził po klasach i zbierał pieniążki - liczy się każdy grosik ☺️
Pamiętajmy dobro zawsze wraca!
Koordynatorzy akcji:
p. Joanna Błakita - przedszkole
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - szkoła
Konkurs Kangur Matematyczny 2025
06.01.2025Jak co roku,
zapraszamy wszystkich uczniów klas II – VIII do udziału
w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY.
Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zgłosi chęć swojego udziału.
Opłata za udział w konkursie wynosi 16 zł od uczestnika. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę – kangurowy wariant kostki Rubika 3x3x3.
Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są przez nauczycielki matematyki i wychowawców klas 2 i 3 - do 31 stycznia 2025 r.
Regulamin konkursu i przykładowe zadania można znaleźć na stronie
www.kangur-mat.pl oraz na tablicy informacyjnej w holu szkoły.Konkurs odbędzie się 20 marca 2025 r. o godz. 9:00
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU 😊
Szkolny Koordynator Konkursu - Alina Mazera i Beata Skrzynta
ORIGAMI – KULA NA BAZIE GWIAZDY
06.01.2025Pierwsze zajęcia kółka Origami, w nowym roku 2025, były prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki składania papieru. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wykonać kule na bazie gwiazdy, co okazało się nie tylko wyzwaniem, ale również świetną zabawą. Do wykonania jednej kuli potrzebowaliśmy 30 kwadratowych karteczek o tym samym rozmiarze. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w tworzenie modułów, co pozwoliło nam w krótkim czasie zbudować piękną, kolorową kule.
3Po zakończeniu budowy kuli, przyszedł czas na zabawę - rzuty do wyznaczonej osoby. Było to świetne urozmaicenie zajęć i dostarczyło mnóstwo śmiechu i radości. W pozostałym czasie, korzystając z poznanego modułu, budowaliśmy kostki sześcienne i ośmiościany gwiaździste.
Opiekunki kółka origami – A. Mazera i B. Skrzynta
Świątecznie w świetlicy
02.01.202522Na zdjęciach widać wychowanków świetlicy, którzy z radością przygotowywali bożonarodzeniowe kartki z życzeniami oraz kolorowe aniołki. Dzieci przy stołach pełnych kolorowych papierów, brokatu i innych materiałów, tworzą swoje wyjątkowe dzieła. Kartki z ciepłymi, świątecznymi życzeniami oraz aniołki, pełne pasji i zaangażowania, zostały wręczone pracownikom naszej szkoły, niosąc ze sobą radość i magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. To piękny gest, który pokazuje twórczość dzieci oraz ich chęć dzielenia się świąteczną atmosferą z innymi.
Ponadto wykonali ozdoby do swojej świetlicy, które będą umilały im pobyt.
Wychowawcy świetlicy: Beata Bar, Dorota Irzyńska, Liuba Rusinek
Szkolne Koło Caritas - kartki świąteczne 🎑✨
22.12.2024Szkolne Koło Caritas włączyło uczniów naszej szkoły oraz dzieci ze starszych grup przedszkolnych wykonanie własnorecznych kartek świątecznych.
Dzieci wykazując się wielkim sercem, stworzyły piękne, świąteczne kartki pod czujnym okiem opiekunek koła. 🥰
Pełne pomysłowości i ciepła kartki z życzeniami zostały przekazane Parafialnemu Zespołowi Caritas dla ubogich z Parafii św. J. S. Pelczara w Reszowie, aby umilić im czas Świąt Bożego Narodzenia.🎄
Te wyjątkowe rękodzieła na pewno sprawią radość każdemu, kto je otrzyma! 🌟
Dobro raz dane wraca do nas ze zdwojoną siłą! 🫶
Podziękowania dla naszych dzieciaczków znajdują się na stronie internetowej parafii: https://pelczar.rzeszow.pl/caritas-oddzial-parafialny-i-szkolny/
Opiekunowie SKC:
p. Katarzyna Ożóg
p. Joanna Błakita
Wigilia szkolna 2024
20.12.20247Boże Narodzenie to czas radosny, pełen nadziei i wspólnego świętowania. Taki właśnie nastrój zapanował dziś w naszej szkole. Magiczny czas udzielił się uczniom i wszystkim pracownikom. Świąteczne dekoracje ozdobiły całą szkołę. Wszyscy odświętnie ubrani z niecierpliwością oczekiwali na niecodzienne i wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie w swoich klasach zasiedli przy pięknie nakrytych stołach, by połamać się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego, co najlepsze oraz zjeść tradycyjne, wigilijne potrawy. Serdecznie dziękujemy Radom Rodziców za pomoc w zorganizowaniu klasowych Wigilii.
Po więcej zdjęć zapraszamy do Galerii.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie