Uczniowie klasy III a pod opieką wychowawcy Doroty Janiszewskiej, biorą udział w jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli i szkół podstawowych o tematyce ekologicznej, który jest organizowany przez markę Kubuś. Na pierwszych zajęciach, dzieci poznały: jaka jest różnica między pogodą a klimatem, jak zmienia się klimat, jaka jest rola każdego z nas w dbaniu o klimat. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami na temat tego, jakie działania możemy podjąć, aby zadbać o naszą planetę. Mówiono: o segregowaniu śmieci, oszczędzaniu papieru, używaniu wielorazowych śniadaniówek, gaszeniu światła, zakręcaniu wody w kranie. Na podsumowanie zajęć, uczniowie przygotowali hasła przypominające o tym, jak powinniśmy postępować. Rozmieszczono je na terenie szkoły.
Na tym temat: Misja Szkoła zakończono.
„Kubusiowi Przyjaciele Natury”
6
Świętowanie Dnia Kobiet w Multikinie - klasy 6a i 6b
Uczniowie z klas 6a i 6b świętowali Dzień Kobiet w Multikinie na świetnej komedii dla młodszych i starszych "Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka". Polecamy wszystkim.
Rodzice z okazji Święta dofinasowali bilety dla dziewcząt.
Wyjście zorganizowali wychowawcy klas: Ewa Wojtyś i Andrzej Leniart
Dzień Kobiet.
8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich Pań i Dziewcząt w naszej szkole. Męska część Samorządu Uczniowskiego zawsze pamięta, aby uczcić ten dzień wiosennymi kwiatami i życzeniami płynącymi z głębi serca.
Opiekunowie: I Czarnota, K. Ożóg
8 marca - Dzień Kobiet
8 marca - niech to będzie dzień radosny, życzymy Wam więc dużo kwiatów, dużo wiosny. Niech dla Was słonce zawsze świeci, niech Wam czas radośnie leci.
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Dziewczyn i Kobiet Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie.
1a - skaczące żabki
5W oczekiwaniu na wiosnę 7 marca 2023 r. klasa 1a pod opieką p. Doroty Twardy w ramach zajęć plastyczno-technicznych wykonała skaczące żabki.
Dzieci w praktyce mogły zmierzyć się z trudną sztuką origami, przy okazji świetnie się bawiąc. Pomagały sobie wzajemnie, co było dla nich doskonałą lekcją empatii i budowania wzajemnych więzi, relacji. Zajęcia były na tyle angażujące, że postanowiliśmy powtórzyć je w przyszłości.
2a – „Matematyka w kinie” i „Dzień Kobiet”
15Tym razem uczniowie klasy 2a z p. Edytą Maścidło-Sączawą odkryli w jaki sposób matematyka przydaje się podczas wizyty w kinie.
Ile kosztuje bilet do kina i jak do niego dotrzeć? Które kino mamy najbliżej? Czym jest bilet ulgowy i grupowy? Na te i inne pytania znaleźli już odpowiedź uczniowie po realizacji kolejnego modułu ogólnopolskiego projektu Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki wyd. MAC.
Głównym zadaniem uczniów było przygotowanie planu wycieczki do kina. Musieli zastanowić się ile zajmuje dotarcie do kina i o której należy wyjść ze szkoły żeby zdążyć na seans oraz powrócić do niej na j. angielski i obiad. Oprócz samego biletu wzięli pod uwagę inne koszty, oczywiście słodycze, napoje i przekąski. A może podczas seansu zjemy popcorn? Oczywiście, ale to dodatkowy wydatek, który należało wcześniej zaplanować. Żeby było taniej, zdrowiej i zgodnie z ekologią do kina poszli pieszo!
Magia kina i świata matematyki w jednym. To był pasjonujący seans „Szczęście Mikołajka” – skąd się bierze radość? z okazji Dnia Kobiet. Dziękujemy p. Agacie Wilk za opiekę.
4
Kolejny udane zawody - teraz mini siatkówki dziewcząt za nami
17Kolejny udany turniej - teraz mini siatkówki dziewcząt za nami
We wtorek 7 marca reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w turnieju mini siatkówki. W pierwszym meczu nasza kadra przegrała z drużyną SP 25. W kolejnym spotkaniu, po "rozgrzaniu " się w pierwszym meczu, nasze reprezentantki dzielnie walczyły i zasłużenie pokonały zespół gospodarzy w tie-breaku 2:1.
Wszystkim bardzo dziękujemy za zangażowanie i piękną walkę do końca.
Skład drużyny: Mariia Kozakevych, Gabriela Inglot, Hana Higuchi, Nadia Januszek, Kira Pasichnyk, Weronia Hus, Oliwia Karnasiewicz, Liliana Grzebień, Róża Kocór.
Trenerem drużyny jest Andrzej Leniart
Wyjście pocztu sztandarowego na Obchody 104-tej Rocznicy Śmierci Płk. Leopolda Lisa-Kuli
46.03.2023r. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w Obchodach 104-tej Rocznicy Śmierci Płk. Leopolda Lisa-Kuli. O godz. 12:00 została odprawiona Msza Św. w Kościele Farnym pw. Św. Wojciecha i Św. Stanisława. O godz. 13:15 odbyła się uroczysta zbiórka przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli. W jej trakcie nastąpiło przyrzeczenie młodzieży strzeleckiej. Obchody uświetniła obecność Pani Elżbiety Witek - Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczystość swoim patronatem objął również Prezydent Miasta Rzeszowa.
Opiekun: Mateusz Skała
Sukcesy uczniów w konkursach.
Z radością informujemy, że Szymon Baran z kl.8b zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu z Fizyki.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Opiekun: Bożena Grabiec
WSPÓLNA LEKCJA…
14W poniedziałek 6.03.2023r. odbyła się wspólna lekcja uczniów klasy 1c z grupą sześciolatków z Przedszkola nr 8, prowadzona przez wychowawczynię Zofię Szpunar, na temat „Poznajemy świat za pomocą zmysłów”. Na początku lekcji dzieci obejrzały krótki filmik o narządach zmysłów zamieszczony w Multibooku. Następnie sprawdzały działanie zmysłu słuchu podczas zabawy „Kto mnie woła?”, zmysłu dotyku „Zgadnij kim jestem?, wzroku „Czego tu brakuje?” Kolejno przeprowadzały doświadczenia związane z rozpoznawaniem smaków i zapachów? Na tablicy interaktywnej wspólnie wykonywały zadania. Pierwszoklasiści czytali zdania, a przedszkolaki łączyły je z piktogramami. Później odbył się quiz prawda, czy fałsz dotyczący dbania o narządy zmysłów. Lekcja zakończyła się degustacją owocowych cukierków i rozpoznawaniem ich smaków.
Zajęcia kreatywne - 2b
9Podwodny świat jest bardzo ciekawy i fascynujący. Przekonali się o tym uczniowie z klasy 2b, poznając na lekcjach różnorodne gatunki ryb i ich przystosowanie do życia w wodzie.
Zainspirowani tym tematem, postanowili na zajęciach kreatywnych pod kierunkiem p. Jolanty Murias stworzyć swoje małe akwaria.
A oto efekty ich pracy.
2a - japońskie wachlarze
2Dziś uczniowie klasy 2a podczas zajęć z panią Edytą Maścidło-Sączawą w ramach nadchodzącego tygodnia japońskiego wykonali ekologiczne wachlarze z niepotrzebnych kartek z kalendarza i okładek z bloków, które potencjalnie trafiłyby do kosza. Uczniowie bardzo starannie składali papier a następnie przyklejali paski tekturki lub drewniane patyczki, które wzmocniły brzegi wachlarza. Owe papierowe cudeńka będą znakomitym prezentem dla mamy, babci, siostry lub koleżanki z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet 😊
Sukcesy uczniów w konkursach
Miło nam poinformować,
że Szymon Baran i Michał Kloc zakwalifikowali się
do III etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki.
W ostatnim etapie uczniowie powalczą o tytuł finalisty i laureata,
co jest przepustką do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.
Serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!!! :)))
opiekun uczniów: Beata Skrzynta
II etap i finał konkursu "Banachiada"
XI Ogólnopolski Maraton Matematyczny "BANACHIADA"
3 marca 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył sie drugi etap XI Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego "Banachiada".
W drugim etapie konkursu brało udział 55 dwuosobowych drużyn. Drużyna naszej szkoły najlepiej poradziła sobie z rozwiązaniem 25 zadań w czasie 45 minut.
Szymon Baran i Michał Kloc - uczniowie klasy 8b zakwalifikowali się do finału "Banachiady". Znaleźli się wśród 10 najlepszych drużyn, które walczyły o tytuł laureata. W finale uczniowie rozwiązywali 60 zadań w czasie 180 minut.
Wyniki konkursu poznamy 20 marca. Trzymamy kciuki.
opiekun uczniów: Beata Skrzynta
Moduł Powietrze w pracowni przyrodniczej.
2Uczniowie z klasy 6b podczas zajęć kreatywnych z biologii prowadzonych przez p. Dorotę Rusin zapoznali się z zawartością zestawu edukacyjnego Moduł Powietrze - z serii Modułowych Pracowni Przyrodniczych. Nasza szkoła zakupiła ten zestaw edukacyjny w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie z dużym entuzjazmem rozpakowali pakiet edukacyjny składający się z różnorodnych materiałów do przeprowadzania doświadczeń. Wspólnie z nauczycielem ustalono zasady pracy i użytkowania nowego sprzętu. W zestawie znajduje się m.in. szkło laboratoryjne, waga, siłomierz, ciśnieniomierz, manometr, termometr oraz materiały dydaktyczne dla nauczycieli. Zestaw edukacyjny będzie stanowić pomoc w prowadzeniu zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem metody badawczej. Przyda się również podczas spotkań Klubu Młodego Odkrywcy. Jesteśmy pewni, że stanie się dla uczniów źródłem inspiracji, pozytywnych emocji i naukowych odkryć.
Dorota Rusin
Klasy 8 odwiedziły Politechnikę Rzeszowską
Klasy 8 w dniu dzisiejszym uczestniczyły w IX Salonie Edukacji Zawodowej i Technicznej na Politechnice Rzeszowskiej. Uczniowie zapoznali się z oferta techników i szkół branżowych, oraz wzięli udział w lekcjach pokazowych. Rzeszowskie szkoły prezentowały nie tylko oferowane kierunki, ale także szkolne koła umożliwiające rozwianie zainteresowań.
2a i 2b w czytelni szkolnej
2Czasopisma dostarczone dzieciom w okresie wczesnoszkolnym mają duże znaczenie w budzeniu u nich zainteresowań czytelniczych. Mimo, że nie jest to medium najnowocześniejsze, jednakże w dobie komputerów i telewizji nie straciło ono na swojej wartości i aktualności. W dalszym ciągu jest źródłem różnorodnej wiedzy, aktualnej informacji i bogatych doznań estetycznych. Dziecko czytając wybrane czasopismo może samo wybierać interesujące je tematy i ma możliwość działania poprzez rozwiązywanie zawartych w czasopiśmie zadań dostosowanych do jego możliwości. Istotną rzeczą jest także bezpośredni kontakt czytelnika ze słowem pisanym i ilustracją.
Mając to na uwadze, nauczycielka biblioteki, p. Grażyna Kadłuczka w miniony wtorek zaprosiła do biblioteki szkolnej uczniów klasy 2a i 2b. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej na temat: "Czytelnia szkolna - czasopisma dla dzieci źródłem różnorodnej wiedzy i informacji". Podczas spotkania prowadząca zapoznała uczniów z zasadami prawidłowego korzystania z czytelni oraz zaprosiła dzieci do licznego korzystania z tego miejsca. Następnie zaprezentowała uczniom czasopisma im dedykowane , gromadzone przez bibliotekę szkolną. Podkreśliła rolę i znaczenie czasopisma jako źródła aktualnej wiedzy i bieżącej informacji. Na przykładzie popularnego "Świerszczyka" zapoznała dzieci ze strukturą czasopisma. Dzieci dowiedziały się także jakie są rodzaje czasopism i jak dużo zalet przynosi każdemu z nas ich czytanie. Na zakończenie spotkania rozwiązano tematyczną krzyżówkę.
Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do tego, że dzieci z ochotą sięgną po czasopismo i z przyjemnością będą przychodzić do czytelni szkolnej.
Grażyna Kadłuczka
Konkurs piosenki obcojęzycznej
22.01.2025Celem konkursu jest:
· Prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów.
· Popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew.
· Twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci i młodzieży.
· Promowanie odmiennych od tradycyjnych form edukacji.
Warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Szkoły podstawowej nr 12
2. Uczestnicy prezentują wybrany utwór w języku angielskim lub niemieckim.
3. Wykonawcy występują w następujących kategoriach
- uczniowie klas I – III – soliści lub duet
- uczniowie klas IV – VIII – soliści lub duet
4. Czas piosenki max. do 5 minut
5. Jeden wykonawca może zaśpiewać tylko jeden utwór
6. Uczestnik dostarcza podkład i tekst piosenki najpóźniej w przeddzień konkursu. Podkład nie może zawierać chórku lub drugiego głosu z oryginalnego nagrania.
7. Chętne osoby proszone są o zgłoszenie się do nauczycieli języków obcych, uczących w danej klasie do 31 stycznia.
8. Konkurs odbędzie się 10 lutego.
Kryteria oceny:
· Poprawność językowa wykonywanych utworów.
· Strona muzyczna.
· Ogólne wrażenia artystyczne.
· Dobór repertuaru.
Igrzyska dzieci w koszykówce chłopców
21.01.20253We wtorek 21 stycznia reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Igrzyskach dzieci w koszykówce.
Rozegraliśmy dwa emocjonujące spotkania z gospodarzami SP37 oraz SP31. Dziękujemy za sportową rywalizację.
Duże brawa należą się całej drużynie za sportową postawę, determinację i walkę na boisku. Świetnymi indywidualnymi akcjami popisał się Jarosław Gucwa, który w dwóch meczach rzucił aż 18 punktów.
Skład drużyny:
CHEBOTAR ZAHAR, GUCWA JAROSŁAW, HUS SZYMON, KOŚCIÓŁEK MACIEJ, LĘCZNAR GABRIEL, PRZYTUŁA MAKSYMILIAN, ROPA KACPER, SUKHORUK NIKITA, WĄS MANUEL, WŁODYKA ADAM, ZIOŁO TOMASZ, ŻEMŁO MAX
TRENER: MATEUSZ SKAŁA
Kochana Babciu, kochany Dziadku!
21.01.2025Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości, samych pogodnych dni oraz młodzieńczej energii i pociechy z wnuków!
Uczniowie SP12
Zapraszamy...
16.01.2025Zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpi także Chór Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie "Kolorowe Nutki"
Gdzie? Kosciół Św. J.S.Pelczara w Rzeszowie.
Kiedy? 19 stycznia 2025r.
O której? godz. 19.00
Dyrygentka chóru: p. Elżbieta Gałuszka
Uczniowie SP 12 na nartach
13.01.202539Wreszcie nastała zima i spadł śnieg. W związku z tym w poniedziałek 13 stycznia 2025 tak jak w poprzednich latach uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego otworzyli sezon narciarski w Ośrodku Kiczera Ski w Puławach w ramach akcji „Narty Dzieciom”.
W pięknej, zimowej scenerii początkujący pod opieką instruktorów uczyli się jazdy od podstaw, a pozostali doskonalili swoją jazdę na trudniejszych trasach. W przerwie zajadaliśmy pyszne zapiekanki w restauracji. Dzień spędzony na stoku mimo zmęczenia sprawił im wiele przyjemności i radości.
W drodze powrotnej mimo zmęczenia wszyscy dopytywali się kiedy będzie następny wyjazd……, a ten jest zaplanowany na 23 stycznia. Zapraszamy, zapisy już wkrótce.........
Organizatorzy: p. Andrzej Leniart, p. Mateusz Skala i p. Maciej Baran.
Udział SP 12 w Ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów 2025”
13.01.20251810 stycznia uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII uczestniczyli w XIV edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów” zorganizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Hasłem przewodnim tego wydarzenia było „Biologia zmian klimatu”. Z tej okazji studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii i Ochrony Przyrody UR przygotowali dla przybyłych entuzjastów ciekawy program. Uczniowie szkół podstawowych i średnich uczestniczyli w wykładach, warsztatach, wystawach biologicznych, zoologicznych, fizycznych i chemicznych. W programie znalazły się także fascynujące pokazy, quizy i gry edukacyjne. Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem korzystali z przygotowanych atrakcji, nabyli sporo wiedzy przyrodniczej, a uczestnicząc w quizach i konkursach zdobyli liczne nagrody rzeczowe.
nauczyciel biologii: Dorota Rusin
Lekcja z podróżnikiem- Namibia
09.01.202514W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Samuelem Kempskim reprezentującym grupę podróżniczą „Trzask.pl”. Uczniowie wysłuchali pasjonującej opowieści o podróży po Namibii, ilustrowanej slajdami oraz prezentującej ciekawe i oryginalne przedmioty używane przez buszmenów. Podróżnik przybliżył słuchaczom warunki życia koczowniczego ludu Himba: domy, w których mieszkają, szkołę, do której uczęszczają dzieci, fryzury i ozdoby noszone przez małe dziewczynki oraz młodych chłopców. Pokazał publiczności włócznię, strzały i łuk używane przez buszmenów podczas polowania i opowiedział o truciźnie wytwarzanej z pewnego gatunku larw much. Dziękujemy za pasjonujące spotkanie, które było wartościową lekcją przyrody i geografii.
Informacje o wyjeździe na narty w poniedziałek 13 stycznia 2025 r.
09.01.2025.
Prosimy, aby dziecko zabrało na wyjazd na narty do Puław
w poniedziałek 13.01.2025:
- Ciepłe ubranie, rękawice, spodnie i kurtka na narty (nieprzemakalne), drugie skarpety itp.
- Kominiarkę pod kask
- PODRĘCZNY PLECACZEK
- Jedzenie na podróż – w obie strony
- Przy chorobie lokomocyjnej- środki medyczne
- Ew. pieniądze na drobne zakupy na miejscu
- Dobry humor i uśmiech
W AUTOKARZE OBOWIĄZUJE ZAKAZ SPOŻYWANIA CHIPSÓW I NAPOJÓW GAZOWANYCH
ZBIÓRKA: PONIEDZIAŁEK 13.01.2025 GODZ. 6.20, wyjazd 6.30
NA PARKINGU OBOK CMENTARZA POBITNO, Al. ŻOŁNIERZY I ARMII WOJSKA POLSKIEGO.
PLANOWANY POWRÓT (TEN SAM PARKING) 13.01.2025 OK. 18-18.30
Prosimy o nie blokowanie parkingu oraz o punktualny odbiór dzieci.
UCZNIOWIE MOGĄ BYĆ ODEBRANI TYLKO PRZEZ DOROSŁYCH OPIEKUNÓW
lub wracają samodzielnie tylko po wcześniejszym napisaniu zgody przez rodziców
w dzienniku elektronicznym do p. Mateusza Skały
Wyróżnienie dla Macieja Trzebińskiego!
09.01.2025Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że uczeń klasy 2b, Maciej Trzebiński zdobył wyróżnienie w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 21 w Rzeszowie. Na uwagę zasługuje fakt, że praca Macieja została wyróżniona spomiędzy setki innych szopek! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekun: Joanna Biskup
Sukces Gai Wojakowskiej!
09.01.2025Nasza uczennica i przewodnicząca szkoły- Gaja Wojakowska z klasy VIIIa, zakwalifikowała się do II okręgowego etapu V Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych! Patronat nad konkursem sprawuje Uniwersytet Rzeszowski. Uczennicę przygotowała p. Ewa Wąs. Gai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
II EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH 2024 r. pod hasłem: SZOPKA BOŻONARODZENIOWA
08.01.2025Uczeń naszej szkoły Wojciech Trzebiński brał udział w konkursie, którego główną ideą jest pielęgnowanie tradycji Bożego Narodzenia. Konkurs był pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Św Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Księdza Prałata Stanisława Potery, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie, Rzeszowskiej Rady Kobiet. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 21 w Rzeszowie.
Na konkurs zostało nadesłanych 100 szopek z województwa podkarpackiego. Oceny dokonało Jury w dniu 03.01.2025r.
Od 04.01.2025r – 06.01.2025r. była otwarta wystawa prac pokonkursowych w Piwnicach Rzeszowskich.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z rozdaniem nagród i dyplomów odbyło się 07.01.2025 r w Piwnicach Rzeszowskich.
Uczeń naszej szkoły z klasy IV a Wojciech Trzebiński otrzymał pamiątkowy dyplom.
Opiekunem ucznia biorącego udział w konkursie był nauczyciel Kamil Bułdak.
Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
✨"ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ?" - akcja charytatywna ✨
08.01.2025📣 Drodzy Rodzice,
Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej: "Ile waży święty Mikołaj?" organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. 🎅
Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży wychowanków Fundacji. Zebrane środki pomogą utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez fundację.
W naszej placówce akcja trwa do 31 𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟱 𝗿.
W ramach akcji 𝘇𝗯𝗶𝗲𝗿𝗮𝗺𝘆 𝗺𝗼𝗻𝗲𝘁𝘆 o różnym nominale (polskie, niezniszczone, będące aktualnie w obiegu). 💰 Zostaną one przeliczone, zważone i przekazane do fundacji.
👉 Samorząd Uczniowski będzie chodził po klasach i zbierał pieniążki - liczy się każdy grosik ☺️
Pamiętajmy dobro zawsze wraca!
Koordynatorzy akcji:
p. Joanna Błakita - przedszkole
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - szkoła
Konkurs Kangur Matematyczny 2025
06.01.2025Jak co roku,
zapraszamy wszystkich uczniów klas II – VIII do udziału
w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY.
Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zgłosi chęć swojego udziału.
Opłata za udział w konkursie wynosi 16 zł od uczestnika. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę – kangurowy wariant kostki Rubika 3x3x3.
Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są przez nauczycielki matematyki i wychowawców klas 2 i 3 - do 31 stycznia 2025 r.
Regulamin konkursu i przykładowe zadania można znaleźć na stronie
www.kangur-mat.pl oraz na tablicy informacyjnej w holu szkoły.Konkurs odbędzie się 20 marca 2025 r. o godz. 9:00
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU 😊
Szkolny Koordynator Konkursu - Alina Mazera i Beata Skrzynta
ORIGAMI – KULA NA BAZIE GWIAZDY
06.01.2025Pierwsze zajęcia kółka Origami, w nowym roku 2025, były prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki składania papieru. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wykonać kule na bazie gwiazdy, co okazało się nie tylko wyzwaniem, ale również świetną zabawą. Do wykonania jednej kuli potrzebowaliśmy 30 kwadratowych karteczek o tym samym rozmiarze. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się w tworzenie modułów, co pozwoliło nam w krótkim czasie zbudować piękną, kolorową kule.
3Po zakończeniu budowy kuli, przyszedł czas na zabawę - rzuty do wyznaczonej osoby. Było to świetne urozmaicenie zajęć i dostarczyło mnóstwo śmiechu i radości. W pozostałym czasie, korzystając z poznanego modułu, budowaliśmy kostki sześcienne i ośmiościany gwiaździste.
Opiekunki kółka origami – A. Mazera i B. Skrzynta
Świątecznie w świetlicy
02.01.202522Na zdjęciach widać wychowanków świetlicy, którzy z radością przygotowywali bożonarodzeniowe kartki z życzeniami oraz kolorowe aniołki. Dzieci przy stołach pełnych kolorowych papierów, brokatu i innych materiałów, tworzą swoje wyjątkowe dzieła. Kartki z ciepłymi, świątecznymi życzeniami oraz aniołki, pełne pasji i zaangażowania, zostały wręczone pracownikom naszej szkoły, niosąc ze sobą radość i magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. To piękny gest, który pokazuje twórczość dzieci oraz ich chęć dzielenia się świąteczną atmosferą z innymi.
Ponadto wykonali ozdoby do swojej świetlicy, które będą umilały im pobyt.
Wychowawcy świetlicy: Beata Bar, Dorota Irzyńska, Liuba Rusinek
Szkolne Koło Caritas - kartki świąteczne 🎑✨
22.12.2024Szkolne Koło Caritas włączyło uczniów naszej szkoły oraz dzieci ze starszych grup przedszkolnych wykonanie własnorecznych kartek świątecznych.
Dzieci wykazując się wielkim sercem, stworzyły piękne, świąteczne kartki pod czujnym okiem opiekunek koła. 🥰
Pełne pomysłowości i ciepła kartki z życzeniami zostały przekazane Parafialnemu Zespołowi Caritas dla ubogich z Parafii św. J. S. Pelczara w Reszowie, aby umilić im czas Świąt Bożego Narodzenia.🎄
Te wyjątkowe rękodzieła na pewno sprawią radość każdemu, kto je otrzyma! 🌟
Dobro raz dane wraca do nas ze zdwojoną siłą! 🫶
Podziękowania dla naszych dzieciaczków znajdują się na stronie internetowej parafii: https://pelczar.rzeszow.pl/caritas-oddzial-parafialny-i-szkolny/
Opiekunowie SKC:
p. Katarzyna Ożóg
p. Joanna Błakita
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie